Bellekler ile Sanallaştırma Alanının İlişkisi Nasıldır

Başarılı bir sanal altyapı, iyi bir temelle başlar.

Kendi Altyapınızı Kingstonnın Sisteme zel Sunucu Belleği ile kurun.

Sanal altyapınız yalnızca üzerinde kullanılan bellek kadar iyidir. Sanallaştırılan her sunucunun, performans sorunları yaşamadan sanallaştırma yazılımını çalıştırmak ve her bir sağlanan sanal makineyi ve uygulamalarını desteklemek için doğru miktarda belleğe sahip olması gerekmektedir.

Kingston® belleğiyle başladığınızda, sanal ortamınızın yapısal olarak sağlam olduğundan emin olabilirsiniz. Kaliteli bileşenlerden oluşan Kingston sunucu bellekleri, sıkı biimde test edilmekte ve arkasında mr boyu garanti ve cretsiz teknik destek yer almaktadır.

Sisteme Özel Sunucu Bellekleri hakkında daha fazla bilgi alın.

Kingston, 2005 yılından bu yana VMware Technololgy Alliance Partnership Program'ının bir üyesi olmaktan dolayı gurur duymaktadır.

Sanallaştırma SSS

Kingston neden Sanallaştırma pazarıyla ilgileniyor?
Çünkü sanallaştırılan her sunucuda, Sanal Makineleri ve uygulamalarını düzgün biçimde desteklemek için yeterince bellek takılı olmalıdır.

Kingston, sanallaştırma özel bir ürünü var mı?
Hayır belleklerimiz, fiziksel bir sunucuya takılan belleklerdir.

Bir sunucu, sanallaştırma için neden daha fazla bellek gerektirir?
Daha fazla kullanılabilir belleğe sahip olmak için iki neden bulunmaktadır.: Sanallaştırma yazılımını çalıştırmak ve performans düşüşü yaşamadan tüm Sanal Makineleri ve bunların uygulamalarını desteklemektir.

Sanallaştırma yazılımı şirketleri, bellekleri donanımlar içinde önemli bir parça olarak kabul ediyor mu?
Evet. Aslında Kingston sanallaştırma alanında dünya lideri olarak VMware ile birlikte çalışarak, kurumsal sunucu sanallaştırma platformları olan VI3'te belleğin rolüyle ilgili bir teknik belge hazırladı.

Sanallaştırmanın donanım gereksinimlerini azaltması gerekmiyor mu?
Evet. IT alanındaki en önemli gelişmeler arasında sanallaştırma veri merkezindeki birçok avantaj ve sunucu donanımlarının konsolidasyonu sayılabilir. Ancak sanallaştırılmış sunucuların her birinde, başarılı konsolidasyonu sağlamak için yeterli fiziksel bellek bulunmalıdır.

Sanallaştırma yazılımı şirketlerinin, bellek gereksinimlerini azaltmak için bellek yönetimi özellikleri eklemeleri gerekmez mi?
Evet. Sanallaştırma yazılımlarında, genellikle aşırı bellek aşırı tahsisini yönetecek özellikler bulunmaktadır. VMware, sınırlı bellek kaynağının dinamik olarak paylaştırılması ve tekrar tahsis edilmesi için bellek paylaşımı ve değiştirme/balonlama özellikleri sunmaktadır. Ancak yeterli fiziksel bellekle, bu özelliklerin performans etkisi en aza iner.

Sanal alt yapı nedir?
Sanallaştırılmış bir IT ortamında, sanal alt yapı, paylaşılan işlemciler, veri depolama alanı, bellekler ve diğer kaynakları içeren bir katmandır. Bu katmanın en üstünde, her bir bölümün kullanımı için kurulabilecek ve hazırlanabilecek Sanal Makineler bulunmaktadır. Kingston sunucu bellekleri işte bu noktada sanal alt yapı çözümünün bir parçası haline geliyor.

COVID-19'un iş operasyonlarımızı nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklatın.