Kingston Technology liderem rynku SSD 2021Firma umacnia swoją pozycję, posiadając największy udział w rynku SSD, 
 zarówno w Q4, jak i w całym roku 2021 

 

Kingston Digital Europe Co LLP – oddział Kingston Technology Company zajmujący się pamięcią flash ogłosił swoje wyniki za ostatni rok. W 2021 firma potwierdziła pozycję lidera rynku pamięci SSD. Popyt na dyski SSD w czwartym kwartale 2021 roku utrzymywał się na wysokim poziomie dzięki wzrostom w sektorach klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i OEM. W październiku Kingston poszerzył również swoją ofertę, wprowadzając na rynek dwa nowe wysokowydajne dyski M.2 NVMe PCIe Gen 4 SSD: KC3000 i Kingston FURY Renegade. 

 

Firma analityczna TrendFocus na podstawie danych rynkowych wskazała, że Kingston jest najczęściej wybieranym dostawcą klienckiej pamięci SSD. W 2021 roku jego udziały w rynku wyniosły 22,2%, a sprzedaż osiągnęła 22,3 mln sztuk. W samym czwartym kwartale udział firmy Kingston w rynku klienckich dysków SSD wzrósł do poziomu 26,8%, co świadczy o znacznym rocznym wzroście, osiągniętym pomimo niedoborów komponentów. Według TrendFocus rynek klienckich SSD w 2021 wzrósł o 12,4%. Liczba notebooków wzrosła o 12% r/r, podczas gdy liczba komputerów stacjonarnych poszła do góry o 1% w tym samym okresie. Odzwierciedla to dobre przyjęcie przez klientów dysków półprzewodnikowych, głównie dzięki ich wydajności, rozmiarowi i mniejszemu zużyciu energii. Kingston utrzymuje przewagę konkurencyjną, dzięki ścisłej współpracy z dostawcami, partnerami i klientami. Pozwala to zachować elastyczność, a także dostosować się do stale zmieniających się potrzeb i warunków rynkowych. 

 

„W roku 2021 odnotowano wzrost o prawie 9% w łącznej liczbie dostarczanych komputerów1. To najwyższy wynik od 2014 roku. Wzrost popytu zwiększył, i tak już wysoką, liczbę dysków SSD w notebookach. A ten trend będzie się nadal rozwijał” – komentuje Don Jeanette, wiceprezes TrendFocus.  

 

„Wyniki z 2021 roku potwierdzają rosnącą pozycję i znaczenie firmy Kingston na rynku dysków SSD” – mówi Tony Hollingsbee, SSD business manager, Kingston EMEA. „Obchodzący właśnie 35-lecie istnienia Kingston jest niezawodnym i godnym zaufania producentem rozwiązań pamięci masowej. W ciągu ostatniej dekady umacnialiśmy naszą ofertę produktów. Wprowadziliśmy zaawansowaną ofertę SATA i NVMe, zoptymalizowaną pod kątem notebooków i komputerów stacjonarnych. Zawdzięczamy to pracy naszego całego zespołu. Dziękujemy i cieszymy się, że możemy dzielić się sukcesami z naszymi partnerami i klientami” – podkreśla Tony Hollingsbee.  

 

1 Nie dotyczy Chromebooks 

 

Po więcej informacji zapraszamy na kingston.com. 

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Technology Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

# # #

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

Informacje dla mediów

EMEA PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
[email protected]

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zlot
Monday PR
Tel.: +48 884 208 223
[email protected]

 

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022