Kingston Digital wprowadza zewnętrzny dysk do ochrony danych z ekranem dotykowy

 • Wyjątkowy, intuicyjny ekran dotykowy 
 • Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES
 • Opcja wielu haseł z trybami PIN i Passphrase

Szyfrowanie sprzętowe zapewniające pełne bezpieczeństwo i przyjazność użytkowania - dysk IronKey Vault Privacy 80 External SSD pozwala na dostęp do kluczowych danych bez konieczności łączenia się z Internetem, a także prędkość zapisu i odczytu do 250 MB/s.   

Kingston Digital Europe Co LLP., oddział Kingston Technology Company Inc. zajmujący się pamięcią flash,, ogłosił dziś wprowadzenie najnowszego produktu do swojej linii szyfrowanych dysków SSD – IronKey Vault Privacy 80 External SSD (VP80ES). Jest to pierwszy, niezależny od systemu operacyjnego, zewnętrzny dysk SSD firmy Kingston z ekranem dotykowym i szyfrowaniem sprzętowym zapewniającym skuteczniejszą ochronę danych. 

Korzystanie z IronKey VP80ES jest tak naturalne, jak odblokowywanie smartfona. Do transferu plików wystarczy prosta metoda „przeciągnij i upuść”. Dysk wyposażony jest w intuicyjny kolorowy ekran dotykowy i certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES. Dysk doskonale chroni przed atakami typu Brute Force i BadUSB. Zastosowanie w IronKey VP80ES technologii używanej również w wojskowości zabezpiecza ważne informacje firmowe, dokumenty oraz obrazy i filmy o wysokiej rozdzielczości. Szyfrowanie sprzętowe na dysku SSD zapewnia jeszcze wyższy poziom zabezpieczeń niż rozwiązania chmurowe.  

Oprócz łatwości obsługi i szyfrowania sprzętowego VP80ES oferuje dodatkowe funkcje ochrony danych, takie jak obsługiwanie wielu haseł (administrator/użytkownik) w trybach: PIN/fraza. W opcji administratora można wybrać tryb numeryczny PIN lub Passphrase, konfigurować ustawienia hasła lub włączyć rozszerzone opcje zabezpieczeń. Wśród nich m.in.: maksymalną liczbę prób podania hasła, minimalną długość hasła ( od 6 do 64 znaków), reguły haseł alfanumerycznych, automatyczny czas blokady dysku, losowy układ ekranu dotykowego i Secure-Erase, zapewniający maksymalną ochronę ważnych plików. Hasło administratora może być użyte do przywrócenia danych i dostępu w przypadku zapomnienia hasła użytkownika. Dla gwarancji dodatkowego spokoju VP80ES, posiada funkcję ochrony przed atakami typu Brute Force, która domyślnie usuwa kryptograficznie zawartość dysku, jeśli hasło administratora i użytkownika zostanie wprowadzone niepoprawnie 15 razy1 z rzędu. 

Zastosowanie znaku „spacji” na klawiaturze pozwala na łatwiejsze zapamiętanie hasła w postaci ciągu słów, cytatu lub fragmentu ulubionej piosenki. Do odblokowania VP80ES można użyć PINpada, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych. Aby ograniczyć nieudane próby logowania, wystarczy dotknąć przycisku „eye” i  zobaczyć wprowadzone hasło. 

Do IronKey Vault Privacy 80 External SSD dołączone jest neoprenowe etui podróżne i dwa kable z adapterem USB 3.2 Gen 1, umożliwiające łatwe podłączenie dysku do komputerów i innych urządzeń obsługujących USB Type-C lub Type-A. Czyni go to idealnym towarzyszem podróży, zapewniającym produktywność i wygodę.  

„Ponieważ coraz więcej osób pracuje w domu, poza firmowymi zaporami sieciowymi, chcemy zapewnić mniejszym i średnim przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wysokiej klasy zabezpieczenia danych i większą pojemność połączonych z przyjazną obsługą – podkreśla Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager, Kingston. „IronKey Vault Privacy 80ES spełnia właśnie to zadanie. Dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu, niezliczonym funkcjom bezpieczeństwa i niewielkiej obudowie, użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi” – stwierdza Oscar Escayola Kaloudis.  

Zewnętrzny dysk SSD Kingston IronKey Vault Privacy 80 jest dostępny w pojemnościach 480 GB, 960 GB i 1920 GB, jest objęty trzyletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną oraz legendarną niezawodnością firmy Kingston. 

Więcej informacji na stronie: kingston.com 

IronKey Vault Privacy 80 External SSD 

Numer seryjny 

Pojemność 

IKVP80ES/480G 

480GB IronKey VP80ES 

IKVP80ES/960G 

960GB IronKey VP80ES 

IKVP80ES/1920G 

1920GB IronKey VP80ES 


Specyfikacja Kingston IronKey Vault Privacy 80 External SSD
: 

 • Intuicyjny i przyjazny użytkownikowi kolorowy ekran dotykowy.  
 • Możliwość ustawienia wielu haseł (administrator/użytkownik) z trybami PIN/fraza. 
 • Konfigurowalne ustawienia haseł. Zarządzanie liczbą prób wprowadzenia hasła, minimalną długością hasła (od 6 do 64 znaków) oraz regułami dotyczącymi haseł numerycznych lub alfabetycznych. 
 • Rozszerzone opcje zabezpieczeń. Regulowany czas automatycznego blokowania dysku, losowy układ ekranu dotykowego oraz funkcja Secure-Erase, która usuwa wszystkie hasła i klucz szyfrowania. 
 • Ustawienia trybu tylko do odczytu (ochrona przed zapisem). Ochrona przed zagrożonymi systemami przy użyciu dwóch poziomów ochrony tylko do odczytu.  
 • Interface: USB 3.2 Gen 1  
 • Złącze: Type-C  
 • W skład zestawu wchodzi: Neoprenowe etui podróżne i, USB 3.2 Gen 1 kabel C-to-C,  USB 3.2 Gen 1 kabel C-to-A 
 • Pojemnośc2: 480GB, 960GB, 1920GB 
 • Prędkość: Do 250 MB/s odczyt, 250 MB/s zapis 
 • Wymiary: 122.5 mm x 84.2 mm x 18.5 mm  
 • Temperatura robocza: 0°C to 45°C 
 • Temperatura przechowywania: -20°C to 60°C 
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1  
 • Gwarancja: 3-letnia gwarancja 
 • Zgodność: Niezależna od systemu operacyjnego:  

Microsoft Windows, macOS, Linux, Chrome OS lub dowolny system obsługujący urządzenie pamięci masowej USB. 

[1] Ochrona przed atakami typu Brute Force – regulowana w zakresie 10-30 prób wprowadzenia hasła.

[2] USB Type-C® i USB-C® są zarejestrowanymi znakami towarowymi USB Implementers Forum.

[3] Sprzęt z wbudowanymi mechanizmami zabezpieczającymi, które chronią przed zewnętrznymi manipulacjami i atakami fizycznymi.

[4] Część pojemności urządzenia jest wykorzystywana do formatowania i innych funkcji, a zatem nie jest dostępna do przechowywania danych. W związku z tym rzeczywista pojemność dostępna do przechowywania danych jest mniejsza niż podana na produktach. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do przewodnika po pamięci flash firmy Kingston.

[5] Ograniczona 3-letnia gwarancja.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie kingston.com/wa.

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Digital Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli

Informacje dla mediów

Alicja Kubów
Monday Digital
+48 538 630 443
[email protected]

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022