Kingston prezentuje szyfrowaną pamięć USB XTS-AES z automatycznym tworzeniem kopii zapasowych USBtoCloud

 • Ochrona przed atakami typu Brute Force i BadUSB, szyfrowanie XTS-AES 
 • Opcja wielu haseł z trybem frazy i złożonym 
 • Automatyczna kopia zapasowa w chmurze 


5 czerwca 2022
Kingston Digital Europe Co LLP., oddział Kingston Technology Company Inc. zajmujący się pamięcią flash, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek pamięć flash USB IronKey Locker+ 50 (LP50). Najnowsza pamięć flash USB od Kingston’a zapewnia bezpieczeństwo dzięki szyfrowaniu sprzętowemu XTS-AES. Chroni też użytkownika przed atakami typu BadUSB i Brute Force. 

Kingston IronKey Locker+ 50 oferuje korzystanie z haseł administratora i użytkownika, a także umożliwia ustawić hasła złożone i oparte o frazę. Tryb złożony pozwala używać haseł od 6 do 16 znaków przy użyciu 3 z 4 zestawów znaków. Nowy tryb hasła opartego na frazie pozwala ustawić hasło w oparciu o numeryczny PIN, zdanie, a nawet listę słów o długości od 10 do 64 znaków, wraz z obsługą znaków międzynarodowych. Aby ograniczyć nieudane próby logowania, wystarczy dotknąć przycisku „eye” i  zobaczyć wprowadzone hasło. Gdy użytkownik zapomni hasła, można użyć hasła administratora i uzyskać dostęp do danych na nośniku lub zresetować hasło użytkownika. 

LP50 został zaprojektowany z myślą o wygodzie – dzięki małej metalowej obudowie i wbudowanej pętli na klucze, a także opcjonalnej funkcji USBtoCloud (ClevX), użytkownicy mogą mieć dostęp do swoich danych w dowolnym miejscu. LP50 jest łatwy do skonfigurowania zarówno dla użytkowników Google Drive, jak i OneDrive (Microsoft), Amazon Cloud Drive, Dropbox czy Box. Ponadto całe potrzebne oprogramowanie i zabezpieczenia są wgrane w pamięć flash USB, więc nie jest wymagana instalacja dodatkowych aplikacji. Nośnik LP50 działa zarówno w systemie Windows, jak i macOS, dzięki czemu użytkownicy mogą pracować na wielu systemach. 

„Cieszymy się, że możemy zaoferować kolejny produkt dla osób chcących zabezpieczyć swoje wrażliwe dane biznesowe i prywatne” – komentuje Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager, Kingston. „LP50 ma nasze najbardziej pożądane funkcje, możliwość ustanowienia podwójnego hasła, a także nowy tryb frazy, który pozwoli użytkownikom wybrać hasło łatwiejsze do zapamiętania” – dodaje Oscar Escayola Kaloudis 

Kingston IronKey Locker+ 50 jest dostępny w pojemnościach od 16 GB do 128 GB, ma pięcioletnią gwarancję i zapewnioną bezpłatną pomocą techniczną. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie kingston.com. 

Kingston IronKey Locker+ 50 

Numer seryjny 

Pojemność 

IKLP50/16GB   

16GB IronKey LP50 

IKLP50/32GB   

32GB IronKey LP50 

IKLP50/64GB   

64GB IronKey LP50 

IKLP50/128GB  

128GB IronKey LP50 


Specyfikacja techniczna Kingston IronKey Locker+ 50
: 

 • Szyfrowanie sprzętowe XTS-AES. Pozwala zabezpieczyć ważne dane dzięki wbudowanej ochronie przed atakami BadUSB i Brute Force. 
 • Opcja wielu haseł (administrator i użytkownik), możliwość ustanowienia hasła w trybie frazy i złożonym. Administrator może zresetować hasło użytkownika, aby przywrócić użytkownikowi dostęp do danych. 
 • Nowy tryb frazy. Możliwość wybrania między trybem frazy i złożonym. Nowy tryb hasła opartego na frazie pozwala ustawić hasło w oparciu o numeryczny PIN, zdanie, a nawet listę słów o długości od 10 do 64 znaków. 
 • Automatyczna kopia zapasowa w chmurze. Dostęp do danych przechowywanych w IronKey Locker+ 50 z osobistej pamięci masowej w chmurze. 
 • Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Mniejsza liczba nieudanych prób logowania dzięki przyciskowi „eye”. Wirtualna klawiatura pozwala chronić wprowadzanie hasła przed keyloggerami i screenloggerami. 
 • Interface: USB 3.2 Gen 1 
 • Pojemność1: 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB 
 • Złącze: Type-A  
 • Prędkość2:  

USB 3.2 Gen 1 

16 GB – 128 GB: 145 MB/s odczyt, 115 MB/s zapis  

USB 2.0 

16 GB – 128 GB: 30 MB/s odczyt, 20 MB/s zapis 

 

 • Obsługiwane usługi w chmurze Google Drive, OneDrive (Microsoft), Amazon S3, Dropbox, Box 
 • Wymiary: 60.56 mm x 18.60 mm x 9.60 mm 
 • Temperatura robocza: od 0° C do 60° C 
 • Temperatura przechowywania: od -20° C do 85° C 
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1  
 • Minimalne wymagania systemowe: Do użycia wymagane są dwie (2) wolne litery dysku3 
 • Gwarancja: 5-letnia gwarancja, bezpłatna pomoc techniczna. 5-letnia  licencja (po aktywacji) USBtoCloud. Po wygaśnięciu licencji na oprogramowanie USBtoCloud oferuje opcje licencjonowania bezpośrednio z ClevX. 
 • Zgodność: Windows 11, 10, 8.1, macOS (v. 10.14.x - 12.x.x) 

USBtoCloud® by ClevX, LLC 

1 Część pojemności urządzenia jest wykorzystywana do formatowania i innych funkcji, a zatem nie jest dostępna do przechowywania danych. W związku z tym rzeczywista pojemność dostępna do przechowywania danych jest mniejsza niż podana na produktach. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do przewodnika po pamięci flash firmy Kingston. 

2 Szybkość może się różnić w zależności od sprzętu, oprogramowania i sposobu użytkowania.  

3 Pierwsze wolne litery dysków po urządzeniach fizycznych, takich jak partycja systemowa, napędy optyczne itp. 

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Technology Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

# # #

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

Informacje dla mediów

EMEA PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
[email protected]

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zlot
Monday PR
Tel.: +48 884 208 223
[email protected]

 

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022