Szyfrowana pamięć USB Flash IronKey D300 firmy Kingston uzyskuje certyfikat NATO Restricted


Urządzenie IronKey D300 firmy Kingston uwzględnione w katalogu NIAPC

 

Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i powiązanych rozwiązań technologicznych, poinformowała, że jej szyfrowana pamięć USB Flash IronKey D300 uzyskała certyfikat NATO Restricted. Oznacza to, że urządzenia IronKey D300, IronKey D300S i IronKey D300SM firmy Kingston przeszły szczegółową weryfikację oraz zostały uwzględnione w katalogu NATO Information Assurance Product Catalogue (NIAPC), który obejmuje produkty spełniające wymagania operacyjne państw członkowskich NATO oraz organizacji cywilnych i wojskowych wchodzących w skład paktu.

Katalog NIAPC powstał na mocy dyrektywy INFOSEC. Umożliwia on ocenę i dopuszczenie do użytkowania wyłącznie produktów kryptograficznych opracowanych w kraju członkowskim NATO, które są zgodne z zasadami bezpieczeństwa NATO. Urządzenia z serii IronKey D300 znajdują się obecnie na tej liście, co oznacza, że zostały zakwalifikowane jako szyfrowane napędy flash spełniające wymagania NATO w zakresie bezpieczeństwa danych ustanowione w celu ochrony informacji przed utratą i cyberatakami. Przesyłane dane poufne muszą być zabezpieczone, ponieważ ewentualna ich utrata lub naruszenie bezpieczeństwa mogą wyrządzić szkody siłom, członkom lub misji NATO.

„Cieszymy się, że seria IronKey D300 uzyskała certyfikat NATO. Dołącza ona do innych naszych szyfrowanych napędów USB certyfikowanych w przeszłości, takich jak D100 i D200. Jest to jasny sygnał dla klientów, że IronKey to znana i zaufana marka wśród członków NATO i agencji rządowych w obszarze ochrony danych na poziomie zastrzeżonym” — powiedział Oscar Escayola, BM Flash Manager w regionie EMEA. „Kingston angażuje się w tworzenie szyfrowanych pamięci USB, które chronią dane wojskowe i rządowe. Dzięki temu klienci o wysokich wymaganiach w zakresie ochrony danych mogą być pewni, że ich dane poufne będą bezpieczne podczas przesyłania”.

Urządzenia USB z serii IronKey mają certyfikat FIPS 140-2 Level 3, co oznacza, że spełniają kluczowe wymagania rządów, takie jak fizyczne zabezpieczenia przed ingerencją, zarządzanie silnym szyfrowaniem oraz zaawansowane możliwości uwierzytelniania. FIPS 140-2 to zbiór wymagań i standardów dotyczących modułów kryptograficznych w celu utrzymania integralności danych chronionych przez takie moduły. Certyfikat na poziomie 3 (Level 3) wymaga fizycznych zabezpieczeń przed ingerencją w celu ochrony modułów kryptograficznych przed atakami. Seria urządzeń USB IronKey ma wzmocnioną obudowę cynkową, a dane są chronione przez 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES-XTS klasy wojskowej. Ponadto moduł kryptograficzny jest przyklejony żywicą epoksydową do obudowy, co zapewnia najwyższy poziom ochrony przed ingerencją.

Napęd używa podpisanego cyfrowo oprogramowania pośredniego, co zapewnia ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem BadUSB i nieautoryzowanym dostępem oraz wymusza zabezpieczanie silnym hasłem. Serializowana wersja IronKey D300S obejmuje unikalny numer i kod kreskowy, który administratorzy zabezpieczeń mogą skanować w celu łatwego śledzenia i wdrażania w całej organizacji. Ponadto IronKey D300S udostępnia wirtualną klawiaturę, dzięki której hasło można wprowadzać za pomocą myszy w celu unieszkodliwienia oprogramowania szpiegowskiego typu keylogger i screenlogger.

Stylowe urządzenie IronKey D300 jest dostępne w wersjach od 4 GB do 128 GB. Jest to przystępny cenowo i łatwy w używaniu napęd, który stanowi zaawansowane narzędzie dla krajów członkowskich NATO.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie kingston.com.

 

Więcej informacji o firmie Kingston:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory

Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnology

Twitter: https://twitter.com/KingstonTech

Instagram: https://instagram.com/kingstontechnology/

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston

Google+: https://plus.google.com/u/0/+kingston/posts

 

Informacje o firmie Kingston Digital Europe Co LLP.

Kingston Digital Europe Co LLP to spółka powiązana Kingston Technology Company, Inc, największego na świecie niezależnego producenta pamięci. Kingston projektuje, produkuje I dystrybuuje produkty pamięci do komputerów osobistych, laptopów, serwerów czy drukarek, a także produkty pamięci flash do komputerów, aparatów cyfrowych czy urządzeń mobilnych. Dzięki globalnej siedzi filii i oddziałów, Kingston posiada zakłady produkcyjne w Kalifoni, Taiwanie, Chinach oraz przedstawicieli sprzedażowych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Rosji, Turcji, Ukrainie, Australii, Indiach, Tajwanie, Chinach i Ameryce Łacińskiej. Po więcej informacji odwiedź http://www.kingston.com/.

 

Kingston oraz logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi Kingston Technology Corporation. IronKey to zarejestrowany znak towarowy Kingston Digital, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli. ©2018

 

Dodatkowych informacji udziela:

Robert Sepeta

Kingston

Tel.: +48 602 746 747

[email protected]

Jakub Dąbrówka

Monday

Tel.: +48 694 921 188

[email protected]

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Technology Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

# # #

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

Informacje dla mediów

EMEA PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
[email protected]

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zlot
Monday PR
Tel.: +48 884 208 223
[email protected]

 

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2022 | 2021