‘Naszą Politykę prywatności zaktualizowaliśmy o nowe dane kontaktowe w sprawach związanych z ochroną prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zaktualizowaną Polityką prywatności.

Historia technologii Kingston

Jak przedsiębiorstwo Johna Tu i Davida Suna stworzyło w 1987 roku jeden produkt, by stać się światowym liderem w dziedzinie pamięci i rozwiązań technologicznych.

Ewolucja logo Redhead firmy Kingston

Kingston Redhead logo 1989

1989

Agencja reklamowa tworzy reklamę „polepsz swoją pamięć”, która przedstawia dłonie instalujące pamięć w częściowo pokazanej głowie.

Kingston Redhead logo 1990

1990

Zostaje stworzone pierwsze logo firmy Kingston. Jako inspiracji użyto reklamy. Logo przedstawia kreskowy rysunek modułów dostających się do otwartej głowy.

Kingston Redhead logo 1992

1992

Artysta o pseudonimie Fraser zostaje wynajęty w celu stworzenia prostej, a jednocześnie mocnej wersji głowy, która jednocześnie odzwierciedlałaby technologię. Fraser utworzył trzy z czterech kompozycji. Jedna z nich, przedstawiająca głowę otoczoną sprzętem komputerowym, zostaje wybrana jako logo.

Kingston Redhead logo 1989

2003 do chwili obecnej

Zmodyfikowano czoło głowy i usunięto urządzenia komputerowe w tle, ale czerwona głowa w logo firmy Kingston (Redhead, dla znajomych Rex) nie zmieniła się znacznie przez kolejne lata. Ludzie na całym świecie rozpoznają tę ikonę jako symbol światowego lidera na rynku niezależnych producentów pamięci.

Historia firmy Kingston Technology Company.

1987 — Początki

Firma Kingston Technology wkroczyła na technologiczny rynek w atmosferze poważnego niedoboru układów pamięci montowanych powierzchniowo w latach 80-tych XX wieku. Zdeterminowani do znalezienia rozwiązania tego kryzysu założyciele firmy — John Tu i David Sun — połączyli swoje wyjątkowe doświadczenia inżynierskie i opracowali rewolucyjny moduł pamięci z łączówką jednorzędową (SIMM, Single In-Line Memory Module), który wykorzystywał gotowe, starsze komponenty przeznaczone do montażu przewlekanego. To spotkanie umysłów pozwoliło narodzić się nowej technologii, nowemu standardowi branżowemu, a 17 października 1987 roku — nowej firmie.

1989

Firma Kingston wyróżnia się na tle konkurentów, stosując procedury testowania wszystkich modułów, co pozwala jej zapewnić niespotykaną dotąd jakość i zająć pozycję lidera na rynku.

1990

Firma Kingston rozpoczyna działalność w zakresie produktów niebędących pamięciami — układów modernizacji procesorów.

1992

Firma Kingston zajmuje 1. miejsce w rankingu magazynu Inc. dotyczącym najszybciej rozwijających się prywatnych przedsiębiorstw w Ameryce.

1993

Firma Kingston rozszerza działalność na produkty sieciowe i pamięci masowe.

1994

Firma Kingston przedstawia urządzenia przenośne DataTraveler® i DataPak™.

Firma Kingston osiąga sukces, zdobywając certyfikat ISO 9000 w pierwszym podejściu, co zdarza się niezwykle rzadko.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 367. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Firmie Kingston przypisywany jest dochód w wysokości 489 milionów USD.

1995

Firma Kingston dołącza do „klubu miliarderów” — wielkość sprzedaży w 1995 roku przekracza 1,3 miliarda USD.

W dziennikach Wall Street Journal, Orange County Register i LA Times zamieszczamy ogłoszenie o treści „Thanks a Billion!” (Dzięki za miliard!) oraz listę wszystkich pracowników firmy Kingston.

1996

15 sierpnia japońska firma Softbank® Corporation nabywa 80 procent udziałów w firmie Kingston za kwotę 1,5 miliarda USD.

Firmy Kingston i Toshiba wspólnie wprowadzają na rynek rozszerzenia pamięci do komputerów PC marki Toshiba. Pierwszy raz w historii producent komputerów OEM i producent pamięci nawiązują tak ścisłą współpracę w celu opracowania dedykowanego modułu.

W grudniu John Tu i David Sun przeznaczają pozyskane w wyniku przejęcia 100 milionów USD na premie dla pracowników.

1997

Firma Kingston otwiera europejską siedzibę w Wielkiej Brytanii.

1998

Firma Kingston zostaje umieszczona przez magazyn Fortune na 2. miejscu w rankingu „100 najprzyjaźniejszych dla pracownika firm w Stanach Zjednoczonych”.

1999

W lipcu John Tu i David Sun odkupują 80 procent udziałów w firmie Kingston stanowiące własność firmy Softbank za 450 milionów USD.

2000

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 141. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Firmie Kingston przypisywany jest dochód za 1999 rok w wysokości 1,5 miliarda USD.

2001

Firma Kingston zostaje uhonorowana przez magazyn Industry Week jako jeden z „5 najefektywniejszych producentów o zasięgu światowym”.

2002

W styczniu firma Kingston piąty rok z rzędu zajmuje miejsce na liście „100 najprzyjaźniejszych dla pracownika firm” magazynu Fortune.

W lipcu firma Kingston wprowadza na rynek opatentowany tester pamięci o najlepszych parametrach w branży.

2003

W kwietniu firma Kingston otrzymuje od firmy Dell nagrodę dla najlepszego kompleksowego dostawcy w dziedzinie wydajności.

W czerwcu firma Kingston zostaje uhonorowana nagrodą „Excellence in Fairness” przez instytut Great Place to Work.

W październiku firma Kingston wdraża program „zielonej inicjatywy” w zakresie produkcji modułów.

Firma Kingston zajmuje 63. miejsce w rankingu najprzyjaźniejszych dla pracownika firm, dzięki czemu po raz piąty z rzędu znajduje się w pierwszej setce ocenianych firm.

2004

Firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

W sierpniu firma Kingston przedłuża gwarancje kart pamięci flash na „gwarancje wieczyste”.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 178. pozycji w rankingu największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych.

2005

Drugi rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 140. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

W lipcu firma Kingston uzyskuje w Stanach Zjednoczonych patent na dynamiczny, wysoko temperaturowy tester pamięci serwerowych.

We wrześniu firma Kingston otwiera największy na świecie zakład produkujący moduły pamięci w Szanghaju (Chiny).

2006

Trzeci rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Firma DRAMeXchange uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci DRAM.

W marcu firma Kingston przedstawia pierwszą w pełni bezpieczną, gwarantującą 100-procentową poufność danych pamięć USB z funkcją szyfrowania sprzętowego — najpierw 128-bitowego, a nieco później w tym samym roku — 256-bitowego.

W kwietniu firma Kingston wprowadza na rynek pamięci FBDIMM (Fully-Buffered Dimm), pokonując tym samym barierę 16GB pojemności.

We wrześniu firma Kingston otrzymuję nagrodę firmy Intel dla dostawców w uznaniu wyjątkowych standardów pomocy technicznej, wysokiej jakości usług i niezawodności dostaw produktów FB-DIMM.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 97. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

2007

Czwarty rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Firma DRAMeXchange uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci DRAM.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 83. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Magazyn Inc.com uznaje firmę Kingston za najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwo prywatne według dochodów.

2008

Piąty rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Firma DRAMeXchange uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci DRAM.

Magazyn Inc.com umieszcza firmę Kingston na 2. pozycji w rankingu „100 największych przedsiębiorstw Inc.5000” w kategoriach rozwoju na podstawie przychodów brutto i dochodu całkowitego.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 79. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Firma Gartner Research umieszcza firmę Kingston na 1. pozycji w ogólnoświatowym rankingu producentów pamięci USB.

2009

Firma Kingston ogłasza, że jej dochody za rok 2008 wyniosły 4,0 mld USD, a liczba dostarczonych klientom modułów pamięci wzrosła o 41% w porównaniu z rokiem 2007.

Szósty rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Magazyn Inc.com umieszcza firmę Kingston na 5. pozycji w rankingu „100 największych przedsiębiorstw Inc.5000” w kategorii przedsiębiorstw prywatnych według dochodu.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 97. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych” oraz 1. miejscu w kategorii producentów sprzętu komputerowego.

Firma Gartner Research umieszcza firmę Kingston na 1. pozycji w ogólnoświatowym rankingu producentów pamięci USB.

2010

Firma Kingston ogłasza, że dochody za 2009 rok wyniosły 4,1 miliarda USD, co stanowi drugi co do wielkości roczny dochód w historii firmy.

Instytut iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny, określając jej udział w rynku na 40,3%, przy udziale 32,8% w roku 2008 i 27,5% w roku 2007.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 77. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Magazyn Inc.com umieszcza firmę Kingston na 6. pozycji w rankingu „100 największych przedsiębiorstw Inc.5000” w kategorii przedsiębiorstw prywatnych według dochodu.

Firma Gartner Research umieszcza firmę Kingston na 1. pozycji w ogólnoświatowym rankingu producentów pamięci USB.

2011

Firma Kingston ogłasza, że dochody za 2010 rok wyniosły 6,5 miliarda USD, co stanowi najwyższy roczny dochód w historii firmy.

Firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny, określając jej udział w rynku w 2010 roku na 46% (wzrost z 40%).

Firma Kingston wprowadza bezprzewodowe produkty z kategorii pamięci masowych o nazwie Wi-Drive.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 51. pozycji w rankingu największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych (awans z 77. pozycji).

Magazyn Inc. umieszcza firmę Kingston na 4. pozycji w rankingu 100 najlepszych przedsiębiorstw według dochodu oraz na 1. pozycji w kategorii producentów sprzętu komputerowego.

Firma Gartner Research umieszcza firmę Kingston na 1. pozycji w ogólnoświatowym rankingu producentów pamięci USB.

2012

Firma Kingston świętuje 25-lecie działalności.

Dziewiąty rok z rzędu firma iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Firma Kingston świętuje 10-lecie wprowadzenia na rynek pamięci dla graczy z serii HyperX.

Firma Kingston wprowadza na rynek dyski SSD sygnowane marką HyperX.

Firma Kingston wprowadza na rynek pierwszą pamięć USB z serii Windows to Go.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 48. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

Firma Gartner Research umieszcza firmę Kingston na 1. pozycji w ogólnoświatowym rankingu producentów pamięci USB.

2013

Firma Kingston bije rekord szybkości i pojemności pamięci flash USB 3.0, wprowadzając na rynek pamięci o nazwie DataTraveler HyperX Predator 3.0, które są dostępne w wersjach o pojemności do 1TB.

Firma Kingston uruchamia linię czytników MobileLite Wireless do smartfonów i tabletów.

Dziesiąty rok z rzędu instytut iSuppli uznaje firmę Kingston za największego producenta modułów pamięci na świecie przeznaczonych na rynek zewnętrzny.

Firma Gartner Research uznała Kingston za producenta numer jeden na rynku dysków flash USB na świecie po raz 6 z rzędu.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 94. pozycji w rankingu „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

2014

HyperX wprowadza linię pamięci FURY dla początkujących entuzjastów overclockingu i gier.

HyperX oferuje maksymalny komfort i doskonały dźwięk dzięki zestawowi słuchawkowemu dla graczy Cloud.

Jedenasty rok z rzędu instytut IHS/iSuppli uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek odbiorców zewnętrznych.

HyperX ustanawia rekord świata w przetaktowaniu pamięci DDR3, osiągając 4620 MHz z użyciem modułu o pojemności 4 GB HyperX Predator 2933 MHz DDR3.

Firma Kingston Digital wprowadza dyski M.2 SATA SSD przeznaczone dla platform notebookowych, urządzeń małogabarytowych oraz płyt głównych Z97.

Firma Kingston Digital wprowadza przeznaczony do stosowania ze smartfonami i tabletami czytnik MobileLite Wireless G2, czyli urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów drugiej generacji.

2015

Dwunasty rok z rzędu instytut IHS uznaje firmę Kingston za największego na świecie producenta modułów pamięci przeznaczonych na rynek odbiorców zewnętrznych.

W styczniu HyperX odzyskuje rekord świata w przetaktowaniu pamięci DDR4 z wynikiem 4351 MHz.

HyperX wprowadza na rynek wysokowydajny dysk PCIe SSD – najwyższej klasy i najszybszy dysk SSD w ofercie HyperX.

HyperX oferuje udoskonalony zestaw słuchawkowy dla graczy HyperX Cloud II z modułem sterowania audio z kartą dźwiękową USB, reprodukujący dźwięk 7.1 Virtual Surround.

HyperX tworzy z modułów HyperX Predator najszybszy na świecie zestaw pamięci DDR4 o pojemności 128 GB pracujący z oszałamiającą szybkością 3000 MHz i maksymalnie wyśrubowanymi timingami.

Firma Gartner uznaje firmę Kingston za producenta numer dwa na światowym posprzedażowym rynku dysków SSD dla komputerów w roku 2014.

Magazyn Forbes umieszcza firmę Kingston na 54. miejscu wśród „500 największych przedsiębiorstw prywatnych w Stanach Zjednoczonych”.

2016

Kingston kupuje od firmy Imation technologię USB i zasoby marki IronKey.

Gwiazda NBA Gordon Hayward ambasadorem marki HyperX.

Zawodowy koszykarz Jonas Jarebko i drużyna e-sportowa Detroit Renegades ambasadorami marki HyperX.

HyperX wprowadza na rynek słuchawki z licencją Microsoft na Xbox One.

Liczba sprzedanych słuchawek gamingowych HyperX przekracza milion sztuk.

Kingston wprowadza na rynek IronKey D300, pierwszy samodzielnie opracowany szyfrowany pendrive od czasu przejęcia IronKey.

2017

Po opracowaniu w 2013 r. pamięci flash USB o pojemności 1 TB, firma Kingston ponownie wypuszcza produkt o największej na świecie pojemności — 2 TB.

Kingston wprowadza na rynek najszybszy na świecie dysk SSD o wydajności do 1,25 mln IOPS.

Kingston drugim największym dostawcą dysków SSD w globalnym kanale sprzedaży.

Szyfrowane pamięci flash marki Kingston wyróżnione nagrodami Government Security News i „ASTORS” Homeland Security.

Firma Kingston wprowadza pamięci USB ze złączem Lightning dla iPhone'a i iPada.

Firma Kingston obchodzi 30-lecie obecności w branży pamięci komputerowych.

Marka HyperX wygrywa nagrodę iF DESIGN AWARD za stylistykę w kategorii zestawów słuchawkowych.

2018

HyperX sprzedaje 4 miliony zestawów słuchawkowych, co czyni markę globalnym liderem w dziedzinie produktów e-sportowych.

Marka HyperX wygrywa trzy nagrody Red Dot za rok 2018.

Marka HyperX wygrywa wiele nagród iF DESIGN AWARDS za rok 2018.

Szyfrowana pamięć flash firmy Kingston zdobywcą dwóch nagród „Govies” za rok 2018.

Firma Kingston wprowadza na rynek pierwszy podstawowy dysk SSD typu PCIe NVMe klasy konsumenckiej w technologii 3D NAND.

Firma Kingston wprowadza na rynek pierwszy całkowicie szyfrowany dysk SSD w technologii 3D NAND.

Esports Arena Las Vegas ogłasza HyperX oficjalnym partnerem w zakresie peryferiów i areny.

Marka HyperX podpisuje kontrakt z JuJu Smith-Schusterem z zespołu Pittsburgh Steelers i staje się pierwszą marką gamingową sponsorującą zawodnika ligi NFL.

Od powstania w 2002 roku marka HyperX dostarczyła klientom już 60 milionów modułów pamięci.

Marka HyperX ogłasza wprowadzenie swoich pierwszych kart microSD do gier.

Marka HyperX ogłasza wprowadzenie swojego pierwszego zestawu słuchawkowego dla graczy z certyfikatem PlayStation®4.

Miesięcznik Cyber Defense Magazine przyznaje firmie Kingston 6 nagród w kategorii „Szyfrowane rozwiązanie zabezpieczeń”.

Witryna DRAMeXchange uznaje firmę Kingston za najlepszego dostawcę dysków SSD w kanale sprzedaży w całym roku 2017.

Marka HyperX dostarczyła klientom 60 milionów modułów pamięci od momentu powstania w 2002 roku.

Post Malone zostaje ambasadorem produktów HyperX jako pierwszy sponsorowany muzyk.

HyperX i Allied Esports ogłaszają nabycie praw do nadania nazwy obiektowi HyperX Esports Arena Las Vegas w hotelu i kasynie Luxor na Las Vegas Strip.

Według danych NPD marka HyperX drugi rok z rzędu pozostaje liderem pod względem przychodów ze sprzedaży komputerowych zestawów słuchawkowych dla graczy.

Marka HyperX rozszerza współpracę z firmą Allied Sports i ogłasza nabycie praw do nadania nazwy mobilnej platformie e-sportowej HyperX Esports.

2019

Firma Gartner Inc. umieszcza firmę Kingston na liście 10 przedsiębiorstw kupujących najwięcej układów półprzewodnikowych na świecie.

Firma Kingston zostaje liderem rankingu DRAMeXchange jako dostawca modułów pamięci DRAM o największym udziale w rynku.

Marka HyperX ustanawia rekord świata w przetaktowaniu pamięci DDR4, osiągając 5902MHz.

Zawodowy piłkarz Marco Reus zostaje ambasadorem marki HyperX.

Casemiro zostaje ambasadorem marki HyperX w Brazylii.

Aby dowiedzieć się, jak wirus COVID-19 wpłynął na działanie naszej firmy, kliknij tutaj.

Pozostańmy w kontakcie! Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o nowościach od firmy Kingston.