Wybór kart pamięci microSD do zapisu materiałów z drona

Wybór kart pamięci microSD do zapisu materiałów z drona

Rekreacyjne i profesjonalne drony to stosunkowo nowe zjawisko. Pierwszy z nich pojawił się w 2010 r., gdy francuska firma Parrot wprowadziła na rynek swój model AR Drone. Od tego czasu rynek dronów bardzo gwałtownie się rozwinął. Według Federalnej Administracji Lotnictwa1 w samych Stanach Zjednoczonych jest zarejestrowanych ponad milion dronów, z których duża liczba jest wykorzystywana w zastosowaniach profesjonalnych, a jeszcze większa – do celów rekreacyjnych.

Istnieje wiele rodzajów dronów, przystosowanych do różnych poziomów umiejętności użytkowników – początkujących, średnio zaawansowanych czy profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmowaniem.

Większość dronów jest wyposażona w ograniczoną ilość wbudowanej pamięci, co jest istotną wadą w przypadku rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K lub potrzeby wykonania serii zdjęć krajobrazu. Na szczęście wiele z nich oferuje praktyczne rozwiązanie: gniazdo kart pamięci microSD.

Ile kart pamięci microSD potrzebujesz?

Karta pamięci microSD Kingston obok drona DJI

To naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, prawdopodobnie masz już cztery do pięciu kart microSD o dużej pojemności i wysokiej wydajności. Jeśli jesteś średnio zaawansowanym użytkownikiem, dobrym rozwiązaniem będzie kilka kart microSD o pojemności 64 GB. Jeśli jesteś amatorem-hobbystą lub robisz okazjonalne zdjęcia, z powodzeniem wystarczy kilka kart microSD o pojemności 32 GB.

Powiązane produkty

Aby dowiedzieć się, jak wirus COVID-19 wpłynął na działanie naszej firmy, kliknij tutaj.

Pozostańmy w kontakcie! Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj informacje o nowościach od firmy Kingston.