Press

Komunikat prasowy pamięci Flash 2011
Kingston Digital przedstawia swój najszybszy dysk USB 3.0 Flash Drive
 • Pozwala na znacznie szybszy transfer danych niż standard USB 2.0
 • Kompatybilność wsteczna z USB 2.0 gwarantowana

Warszawa, 18 maja – Kingston Digital, należąca do Kingston Technology – niezależnego światowego lidera na rynku pamięci – spółka zajmująca się produktami flash ogłosiła dzisiaj premierę Kingston DataTraveler® Ultimate 3.0 drugiej generacji (G2). DataTraveler Ultimate 3.0 G2, najszybsza pamięć flash USB, używa w pełni dedykowanego USB 3.0 kontrolera, który pozwala osiągnąć maksymalną wydajność oraz zwiększa efektywność zarządzania energią.

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2 to kwintesencja technologii USB 3.0 – najnowszego standardu projektowania pamięci typu Flash, będąca jednocześnie idealną propozycją zarówno dla profesjonalistów jaki i entuzjastów IT którzy w pełni wykorzystają zwiększoną wydajność. Nowy DataTraveler Ultimate 3.0 G2 może poszczycić się prędkością odczytu 100MB/s, oraz zapisem na poziomie 70 MB/s. Z kolei port USB 2.0 umożliwi prędkość transferu do 30MB/. Na rynku dostępne będą pojemności 16-, 32- i 64GB.

“Naszym głównym celem jest możliwie najszybsze wdrożenie nowego standardu USB 3.0 i jego popularyzacja na rynku użytkowników końcowych” – powiedział Paweł Śmigielski Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią w Kingston Technology. “Rosnąca liczba platform i komputerów wspierających ten standard, korzyści płynące z jednoukładowych procesorów, które pozwalają zwiększyć kompatybilność, oraz niesamowita wydajność sprawią, że już niebawem USB 3.0 zagości na stałe we wszystkich otaczających nas urządzeniach.”

Pamięć Flash Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 G2 USB jest idealnym rozwiązaniem umożliwiającym łatwe przechowywanie i szybki transfer dużych dokumentów, zdjęć o wysokiej rozdzielczości i wideo w standardzie HD. DataTraveler Ultimate 3.0 G2 objęty jest pięcioletnią gwarancją, wsparciem technicznym 24/7 i oczywiście legendarną niezawodnością z której znana jest firma Kingston. Więcej informacji można znaleźć na www.kingston.com/europe

Specyfikacja techniczna KingstonDataTraveler Ultimate 3.0 G2:

 • Pojemności*: 16GB, 32GB, 64GB
 • Wymagania sprzętowe: system z portem USB 3.0
 • Kompatybilność wsteczna : USB 2.0
 • Prędkość**: podłączone do systemów o standardzie USB 3.0: do 100MB/s odczyt i 70MB/s zapis; podłączone do systemów o standardzie USB 2.0: maksymalna wydajność specyfikacyjna (w przybliżeniu 30MB/s zapis/odczyt)
 • Wymiary: 73.70mm x 22.20mm x 16.10mm
 • Temperatura pracy: 0°C to 60°C
 • Temperatura przechowywania: -4°F to 185°F (-20°C to 85°C)
 • Dodatki: wytrzymała obudowa oraz smycz
 • Gwarancja: 5 lat

* Niektóre wartości pojemności mogą się różnić ze względu na sposób wykorzystania, procedury formatowania i inne funkcjonalności nie wykorzystywane w procesie przechowywania danych. Więcej informacji można znaleźć w przewodniku Kingstona po pamięciach Flash pod adresem kingston.com/Flash_Memory_Guide.
** Prędkość może się różnić ze względu na sprzęt, oprogramowanie i sposób wykorzystania

Kingston DataTraveler Ultimate 3.0 Generation 2
P/N Opis
DTU30G2/16GB 16GB DataTraveler Ultimate 3.0 G2 USB Flash Drive
DTU30G2/32GB 32GB DataTraveler Ultimate 3.0 G2 USB Flash Drive
DTU30G2/64GB 64GB DataTraveler Ultimate 3.0 G2 USB Flash Drive
System operacyjny Transfer danych
Windows® 7 Tak
Windows Vista® (SP1, SP2) Tak
Windows XP (SP3) Tak

Sprawdź naszą odświeżoną stronę konsumencką, pełną newsów, konkursów i porad: www.rememberkingston.com

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory
Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnologyeurope
Twitter: http://twitter.com/#!/kingstontech
LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston
Instagram: https://www.instagram.com/kingstontechnology

Informacje o Kingston Technology Company

Kingston Technology Company, Inc. jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Kingston projektuje, wytwarza i dystrybuuje pamięci wykorzystywane w komputerach osobistych i mobilnych, serwerach, drukarkach oraz pamięci flash dla urządzeń mobilnych, telefonów komórkowych, fotograficznych aparatów cyfrowych i odtwarzaczy multimedialnych. Kingston posiada zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach i na Tajwanie oraz biura handlowe w Stanach Zjednoczonych, Europie, Rosji, Ukrainie, Australii, Indiach, Chinach, Ameryce Łacińskiej i na Tajwanie.

Nazwa Kingston oraz logo Kingston są zarejestrowanymi znakami handlowymi Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie inne znaki i nazwy towarowe należą do ich prawowitych właścicieli.

Informacje dla mediów

Kingston PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
eu_pr@kingston.eu

Dominika Wysokińska
Monday PR
(22) 487 84 21
dominika.wysokinska@mondaypr.pl

Poprzednie komunikaty prasowe
Strona główna działu prasowego | 2016 | 2015
    Back To Top