Nous remarquons que vous êtes actuellement en train de visiter le site du Royaume-Uni. Souhaitez-vous plutôt visiter notre site principal?

Kingston IronKey rozszerza mobilną ochronę danych z flagowym modelem D500S klasy wojskowej

 • Certyfikat FIPS 140-3 poziom 3 (w trakcie certyfikacji)
 • Opcja wielu haseł z trybem złożonym/hasłem
 • Pierwsza w branży opcja podwójnej ukrytej partycji
Kingston IronKey D500S

Sunbury-on-Thames, Wielka Brytania – 12 września 2023 r. Kingston Digital Europe Co LLP, oddział Kingston Technology Company, Inc. światowego lidera w dziedzinie pamięci i rozwiązań technologicznych, wprowadził dziś na rynek najlepszą w swojej klasie, szyfrowaną sprzętowo pamięć flash USB Kingston IronKey™ D500S, zapewniającą wojskowy poziom bezpieczeństwa przechowywanych danych.

D500S posiada certyfikat FIPS 140-3 Level 3 (certyfikacja w toku) z nowymi ulepszeniami NIST wymagającymi bezpiecznych aktualizacji mikroprocesora w celu zwiększenia ochrony przed atakami do zastosowań rządowych i wojskowych. Pamięć przeprowadza autotest podczas uruchamiania i jest wyposażona w zabezpieczenie termiczne i napięciowe, które automatycznie wyłączają urządzenie po osiągnięciu określonego progu. Wytrzymała cynkowa obudowa D500S jest wodoodporna1, pyłoszczelna1, odporna na wstrząsy i wibracje zgodnie z normami wojskowymi2. Jest także odporna na zgniatanie i wypełniona żywicą epoksydową, by uniemożliwić usunięcie wewnętrznych komponentów bez ich uszkodzenia.

Opcja Multi-Password z trybem Complex lub Passphrase3 pozwala użytkownikom na przejęcie kontroli nad ich danymi, ułatwiając zapamiętanie hasła w celu odblokowania rygorystycznych zabezpieczeń. Aby przywrócić dostęp w przypadku zapomnienia hasła użytkownika, administrator może go zresetować i włączyć jednorazowe hasło odzyskiwania. Zarówno administrator, jak i użytkownik mogą ustawić sesyjny tryb tylko do odczytu, aby chronić pamięć przed złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach. Administrator może również ustawić globalny tryb tylko do odczytu do momentu zresetowania pamięci. Aby dane nie dostały się w niepowołane ręce, administrator może także wprowadzić hasło Crypto-Erase, które usunie zawartość i zresetuje pamięć, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi w sytuacjach zagrożenia.

D500S ma doskonałe funkcje, które można znaleźć w linii Kingston IronKey. Są to 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES, ochrona przed atakami BadUSB i Brute Force z cyfrowo podpisanym oprogramowaniem sprzętowym, czy klawiatura wirtualna4 do ochrony przed keyloggerami i screenloggerami. D500S oferuje również pierwszą w branży opcję podwójnej partycji. Administrator może utworzyć dwie bezpieczne partycje o niestandardowym rozmiarze dla administratora i użytkownika, co pozwala na uzyskanie ukrytego magazynu plików. W razie potrzeby może być używany do dostarczania plików do partycji użytkownika. W przypadku korzystania z niezaufanych systemów lub udostępniania dysku, takie ukryte magazyny plików zapewniają bezpieczeństwo danych i są niewidoczne.

„Flagowy model D500S z certyfikatem FIPS 140-3 Level 3 (certyfikacja w toku) oferuje więcej funkcji, niż jakikolwiek inny dysk w tej klasie. D500S to następca IronKey D300S, ulepszony o najnowocześniejsze zabezpieczenia i jest kompletnym rozwiązaniem dla ochrony danych o wysokiej wartości dla większych przedsiębiorstw i instytucji rządowych” - powiedział Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager i Sales Manager DACH, Middle East and Africa, Greece and Israel w Kingston, EMEA. „IronKey stał się niezbędnym filarem w realizacji najlepszych praktyk ochrony przed utratą danych (DLP) dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń klasy wojskowej, zapewniając zgodność z przepisami i regulacjami dotyczącymi szyfrowania danych, takimi jak SOC 2, NIS2, FISMA, GDPR, PIPEDA, HIPAA, HITECH, GLBA, SOX i CCPA”.

Pamięć D500S oferuje wiele opcji personalizacji, jest zgodna z TAA/CMMC i montowana w USA. Jest dostępna w wersji dwukanałowej o pojemności do 512 GB i objęta 5-letnią gwarancją z bezpłatnym wsparciem technicznym. Dostępny jest również model D500SM z funkcjami zarządzania dla przedsiębiorstw, a także opcjonalnie zarządzany dysk niestandardowy5.

Więcej informacji można znaleźć na stronie kingston.com.

Kingston IronKey D500S/SM
Standardowy z serializacjąZ serializacją i funkcjami zarządzania
IKD500S/8GB IKD500SM/8GB
IKD500S/16GB IKD500SM/16GB
IKD500S/32GB IKD500SM/32GB
IKD500S/64GB IKD500SM/64GB
IKD500S/128GB IKD500SM/128GB
IKD500S/256GB IKD500SM/256GB
IKD500S/512GB IKD500SM/512GB

Specyfikacja Kingston IronKey D500S/SM:

 • Szyfrowana sprzętowo pamięć USB klasy wojskowej: 256-bitowe szyfrowanie XTS-AES z certyfikatem FIPS 140-3 Level 3 (w trakcie certyfikacji) z ulepszeniami mikroprocesora dla większego bezpieczeństwa. Wbudowane zabezpieczenia przed atakami BadUSB i Brute Force. Urządzenie przeprowadza autotest podczas uruchamiania oraz posiada ochronę termiczną i napięciową - po osiągnięciu określonych wartości progowych, pamięć zostaje automatycznie wyłączona.
 • Opcja wielu haseł do odzyskiwania danych: Włączenie haseł administratora, użytkownika i jednorazowego odzyskiwania. Aby przywrócić dostęp w przypadku zapomnienia hasła użytkownika, administrator może go zresetować i włączyć jednorazowe hasło odzyskiwania.
 • Tryb złożony lub tryb hasła: Hasła mogą być pełnymi zdaniami, wieloma słowami - o długości od 10 do 128 znaków. Symbol oka dla wszystkich wprowadzonych haseł pomaga ograniczyć liczbę literówek.
 • Pierwsza w branży opcja podwójnej ukrytej partycji: Administrator może utworzyć dwie podwójne ukryte partycje o niestandardowej pojemności dla administratora i użytkownika w celu ukrycia zasobów, aby dane były bezpieczne i niewidoczne, chyba że uzyskano do nich odpowiedni dostęp. Podwójne ukryte partycje mogą zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo w niezaufanych systemach lub gdy wymagane jest udostępnianie pamięci USB.
 • Hasło Crypto-Erase w sytuacjach zagrożenia: Hasło Crypto-Erase wymazuje klucze szyfrowania, usuwa wszystkie dane i resetuje dysk.
 • Wytrzymała obudowa spełniająca najwyższe standardy IronKey: Cynkowa obudowa, która jest wodoodporna, pyłoszczelna, odporna na zgniatanie i wypełniona żywicą epoksydową w celu zapewnienia fizycznego zabezpieczenia wnętrza urządzenia.
 • W pełni konfigurowalny: Włączaj, wyłączaj, modyfikuj funkcje pamięci i profile.
 • Globalny i sesyjny tryb tylko do odczytu (ochrona przed zapisem): Zarówno administrator, jak i użytkownik mogą ustawić sesyjny tryb tylko do odczytu, aby chronić dysk przed złośliwym oprogramowaniem w niezaufanych systemach. Administrator może również ustawić globalny tryb tylko do odczytu, który ustawia dysk w trybie tylko do odczytu do momentu zresetowania.
 • Interfejs: USB 3.2 Gen 1
 • Pojemności6: 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
 • Złącze: Typ-A
 • Prędkość7:
  USB 3.2 Gen 1
  • 8GB - 128GB: 240MB/s odczyt, 190MB/s zapis
  • 256 GB: 240 MB/s odczyt, 170 MB/s zapis
  • 512B: 310MB/s odczyt, 250MB/s zapis
  USB 2.0
  • 8GB -512GB: 30MB/s odczyt, 20MB/s zapis
 • Wymiary: 77,9 mm x 21,9 mm x 12,0 mm
 • Wodoodporność8: Certyfikat IP67
 • Temperatura pracy: 0°C do 50°C
 • Temperatura przechowywania: od -20°C do 85°C
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Opcje customizacji:
  • D500S: Włączanie, wyłączanie, modyfikowanie funkcji i profile pamięci
  • D500SM: Modyfikacja profilu pamięci, opcjonalna wersja zarządzana.
 • Gwarancja/Wsparcie:
  • D500S: 5 lat gwarancji, bezpłatna pomoc techniczna
  • D500SM: 2-letnia gwarancja, bezpłatne wsparcie techniczne.
 • Kompatybilny z: Windows® 11, 10, macOS® 10.15.x – 13.x, Linux 9 Kernel 4.4+

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Digital Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli

Informacje dla mediów

Alicja Kubów
Monday Digital
+48 538 630 443
[email protected]

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022