Kingston Technology pozostaje czołowym dostawcą modułów DRAM w 2022 roku

  • Rankingi według przychodów plasują markę Kingston na pierwszym miejscu z 78,12% udziałem w rynku.
  • Uznany za światowego lidera już dwudziesty rok z rzędu.

Sunbury-on-Thames, Wielka Brytania - 1 listopada 2023 r. - Kingston Technology Europe Co LLP, spółka stowarzyszona Kingston Technology Company, Inc. światowy lider w dziedzinie produktów pamięciowych i rozwiązań technologicznych, ogłosiła dziś, że została uznana za czołowego dostawcę modułów DRAM na świecie, według najnowszych rankingów firmy analitycznej TrendForce. Kingston zachował pozycję numer 1 z szacowanym 78,12% udziałem w rynku i przychodami na poziomie 13,5 mld USD. Z rankingu TrendForce wynika, że sprzedaż modułów DRAM w 2022 r. odnotowała spadek o 4,6% rok do roku w całej branży. Przychody firmy Kingston wykazały niewielki spadek, ale sprawiły, że firma utrzymała pozycję globalnego lidera już dwudziesty rok z rzędu.

Według raportu, pięć największych na świecie producentów modułów pamięci odpowiadało za 90% całkowitej sprzedaży w 2022 roku. Kingston utrzymał swój dominujący udział w rynku na poziomie 78,12%. Trendy zakupowe konsumentów produktów elektronicznych nieco ucierpiały z powodu wysokiej inflacji, ale solidna skala marki Kingston wraz z kompleksowym łańcuchem dostaw produktów ograniczyła jej spadek, utrzymując ją na szczycie rankingów udziału w rynku. Poniższy wykres przedstawia ranking 10 największych dostawców modułów DRAM według danych TrendForce:TrendForce Global Revenue Ranking of DRAM Module Makers 2022

W 2022 roku wielokrotnie nagradzana linia modułów pamięci Kingston FURY Beast DDR5 i Renegade DDR5 przeszła metamorfozę, wprowadzając białe rozpraszacze ciepła, aby umożliwić użytkownikom wybór koloru, który najlepiej pasuje do ich indywidualnego stylu. W erze, w której większość systemów jest starannie zaprojektowana, Kingston oferuje moduły uzupełniające zarówno tradycyjne, całkowicie czarne systemy, jak i coraz popularniejsze całkowicie białe komputery PC.

"Wyniki TrendForce z 2022 roku odzwierciedlają ciągłą ekspansję firmy i jej zdolności adaptacyjne w obliczu kolejnego wymagającego roku biznesowego" - powiedziała Iwona Zalewska, DRAM business manager, Kingston, EMEA. "Ten kamień milowy nie tylko potwierdza dominującą obecność marki Kingston na rynku, ale także podkreśla odporność i znaczenie firmy w branży, ponieważ z dumą utrzymujemy naszą czołową pozycję dwudziesty rok z rzędu".

Więcej informacji można znaleźć na stronie kingston.com

For more information visit kingston.com.

Kingston can be found on:

YouTube
Instagram
Facebook
LinkedIn
Twitter
Kingston Is With You

Informacje o Kingston Technology Company

Kingston Technology Company, Inc. jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Kingston projektuje, wytwarza i dystrybuuje pamięci wykorzystywane w komputerach osobistych i mobilnych, serwerach, drukarkach oraz pamięci flash dla urządzeń mobilnych, telefonów komórkowych, fotograficznych aparatów cyfrowych i odtwarzaczy multimedialnych. Kingston posiada zakłady produkcyjne w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach i na Tajwanie oraz biura handlowe w Stanach Zjednoczonych, Europie, Rosji, Ukrainie, Australii, Indiach, Chinach, Ameryce Łacińskiej i na Tajwanie.

Nazwa Kingston oraz logo Kingston są zarejestrowanymi znakami handlowymi Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie inne znaki i nazwy towarowe należą do ich prawowitych właścicieli.

Informacje dla mediów

Kingston PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
[email protected]

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zlot
Monday PR
Tel.: +48 884 208 223
[email protected]

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022