Kingston Digital wprowadza na rynek DataTraveler Duo ― pamięć flash USB o podwójnym interfejsie i podwójnej funkcjonalności

  • Podwójne złącze z możliwością podłączenia do portów USB typu A i typu C®
  • Odporne i niezawodne urządzenie z podwójnym suwakiem, bez zatyczek

Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i powiązanych rozwiązań technologicznych, poinformowała o wprowadzeniu na rynek DataTraveler® Duo, nowego urządzenia w rodzinie pamięci flash USB o podwójnym interfejsie i podwójnej funkcjonalności. Ten wyjątkowo elastyczny produkt przyda się użytkownikom zarówno nowych, jak i starszych urządzeń.

DataTraveler Duo został wyposażony w dwa złącza USB, które można podłączyć do portów USB typu A (standardowych) i typu C1, co umożliwia łatwe przenoszenie plików między laptopami, komputerami stacjonarnymi i urządzeniami mobilnymi. Ta pamięć flash z podwójnym interfejsem sprawdzi się również doskonale jako dodatkowa pamięć masowa o pojemności 32 GB lub 64 GB. Szybkość złącza USB 3.2 pierwszej generacji2 ułatwia użytkownikom dostęp do dokumentów, fotografii, nagrań wideo, muzyki itp. oraz przesyłanie takich materiałów, natomiast podwójne przesuwane nakładki chronią złącza, gdy nie są one używane.

DT Duo jest najnowszym produktem w rodzinie pamięci flash typu „podłącz i pracuj” (ang. plug and play) o nazwie Duo i spełnia wymagania urządzeń mobilnych:

  • DataTraveler microDuo 3C (DTDUO3C): Pamięć flash z podwójnym interfejsem, który można podłączyć zarówno do standardowego portu USB, jak i portu USB typu C, oraz dużą szybkością odczytu (maksymalnie 100 MB/s). Dzięki pojemności do 128 GB sprawdzi się znakomicie jako dodatkowa pamięć masowa do najnowszych smartfonów, tabletów oraz komputerów PC i Mac.
  • DataTraveler microDuo 3.0 G2 (DTDUO3G2): Pamięć flash z podwójnym interfejsem mikro-USB i USB typu A przeznaczona do smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android, które obsługują technologię USB OTG (On-The-Go). Można ją podłączyć do portów mikro-USB, używanych do ładowania urządzeń, jako dodatkową pamięć masową (o pojemności do 128 GB) w celu szybkiego i łatwego przenoszenia plików, zdjęć i nagrań wideo między urządzeniami mobilnymi i komputerami PC.

„Nowa pamięć flash DT Duo udostępnia funkcje, które bardzo przydadzą się użytkownikom coraz liczniejszych urządzeń ze złączem USB typu C” ― mówi Oscar Escayola Kaloudis, Flash Product Manager w Kingston. - „Podwójny interfejs i unikatowa obudowa z podwójnym suwakiem sprawia, że produkt ten jest zarówno trwały, jak i estetyczny, a użytkownik na pewno nie zgubi zatyczki”.

Pamięć flash USB DataTraveler Duo jest dostępna w wersjach o pojemności od 32 GB do 64 GB3. Ma pięcioletnią gwarancję zapewniającą bezpłatne wsparcie techniczne. Więcej informacji można znaleźć na stronie kingston.com.

 

DataTraveler Duo

Numer katalogowy

Pojemność

DTDE/32GB

32GB

DTDE/64GB

64GB

 

 

1 USB Type-C® i USB-C® to zastrzeżone znaki towarowe organizacji USB Implementers Forum

2 Szybkość może być zróżnicowana w zależności od konfiguracji hosta i urządzenia.

3 Część podanej pojemności urządzeń pamięci masowej w technologii flash jest wykorzystywana do obsługi formatowania i innych funkcji, a tym samym nie może być używana do przechowywania danych. W związku z tym rzeczywista pojemność dostępna do przechowywania danych jest mniejsza od podanej na produktach. Więcej informacji można znaleźć w przewodniku po systemach pamięci flash firmy Kingston: kingston.com/flashguide.

 

 

Więcej informacji o firmie Kingston:

YouTube: http://www.youtube.com/kingstontechmemory 

Facebook: http://www.facebook.com/kingstontechnology 

Twitter: https://twitter.com/KingstonTech 

Instagram: https://instagram.com/kingstontechnology/ 

LinkedIn: http://www.linkedin.com/company/kingston 

Google+: https://plus.google.com/u/0/+kingston/posts 

 

Informacje o firmie Kingston Technology Co LLP.

Kingston Technology Europe Co LLP to spółka stowarzyszona przedsiębiorstwa Kingston Technology Company Inc., największego na świecie niezależnego producenta pamięci. Działając w ramach globalnej sieci spółek stowarzyszonych, przedsiębiorstw afiliowanych i zakładów produkcyjnych, Kingston zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem, testowaniem i dystrybucją pamięci DRAM, pamięci flash i pamięci wbudowanych. Kingston ma biura handlowe i przedstawicielstwa w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, krajach Unii Europejskiej, Rosji, Turcji, na Ukrainie, w Australii, Indiach, Chinach i na Tajwanie oraz w krajach Ameryki Łacińskiej. Po więcej informacji zadzwoń: +44 (0)1932 738888  lub odwiedź http://www.kingston.com/.

 

Zdjęcia prasowe można znaleźć pod linkiem.

 

Kingston oraz logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi Kingston Technology Corporation. IronKey to zarejestrowany znak towarowy Kingston Digital, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli. ©2018

 

Kontakt:

Michał Bocheński

Business Development Manager

Kingston Technology Europe

[email protected]

+48 691 520 126

Dodatkowych informacji udziela:

Jakub Dąbrówka

Monday

Tel.: +48 694 921 188

[email protected]

Magdalena Zlot

Monday

Tel.: +48 884 208 223

[email protected]

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Technology Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

# # #

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

Informacje dla mediów

EMEA PR Team
Kingston Technology Europe Co LLP
+44 (0) 1932 738888
[email protected]

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Zlot
Monday PR
Tel.: +48 884 208 223
[email protected]

 

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2022 | 2021