Ironkey D300
Zaawansowana ochrona mobilnych danych.
IKD300S
Kup

Szyfrowana pamięć flash USB IronKey D300 S Certyfikat FIPS 140-2 Level 3

W pamięci flash Kingston IronKey™ D300S/SM USB zastosowano zaawansowane zabezpieczenia wrażliwych danych, z których znana jest marka IronKey. Pamięć ma certyfikat FIPS 140-2 Level 3 i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES w trybie XTS. To podstawa zachowania odpowiednich standardów bezpieczeństwa, przestrzegania zasad firmy i zapewnienia ochrony przed utratą danych. To także istotny element procedur zapewnienia zgodności ze standardami branżowymi i przepisami prawa o globalnym zasięgu, takimi jak RODO (GDPR).

 • Zaawansowane zabezpieczenia, z których znana jest marka IronKey
 • Dostępna wersja przystosowana do zarządzania za pomocą oprogramowania SafeConsole lub IronKey EMS1
 • Wzmocniona i zabezpieczona przed ingerencją obudowa, zgodna ze standardami IronKey
 • Szybkie przesyłanie danych dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pamięci flash NAND i kontrolerów
 • Możliwość personalizacji
 • Prosta obsługa

Dodatkowo pamięć wykorzystuje oprogramowanie firmowe z podpisem cyfrowym, co czyni go odpornym na wykorzystanie luki BadUSB, i wymusza złożoną ochronę hasłem2 spełniającym minimalne wymagania uniemożliwiające nieuprawniony dostęp.

Procesy szyfrowania i odszyfrowania danych odbywają się w układach pamięci i nie pozostawiają żadnych śladów w systemie, do którego podłączono urządzenie. Ponadto pamięć jest blokowana i formatowana po 10 nieudanych próbach wprowadzenia hasła, co zabezpiecza dane przed atakami metodą siłową.

Zamknięta we wzmocnionej i zabezpieczonej cynkowej obudowie pamięć IronKey D300S/SM jest szczelnie otoczona żywicą epoksydową, która zapewnia bezpieczeństwo fizyczne i uwidacznia próby ingerencji. Gwarantuje to, że pamięć nie zawiedzie w nawet najbardziej wymagających sytuacjach.

Pamięć można spersonalizować, a jej obsługa jest bardzo łatwa. Urządzenie jest wodoszczelne go głębokości około 1,2m i spełnia wymogi normy IEC60529 IPX833. Dzięki technologii SuperSpeed (USB 3.0) zwiększone bezpieczeństwo nie powoduje zmniejszenia szybkości przesyłania danych.

Zapewniająca najlepszą w swojej klasie ochronę danych pamięć IronKey D300S/D300SM jest zaopatrzona w unikalny numer seryjny i kod kreskowy nadrukowany obudowie, a także oferuje funkcję wirtualnej klawiatury4.

Model przystosowany do zarządzania

Wymaga użycia oprogramowania do zarządzania SafeConsole lub IronKey EMS1. Pozwala to na scentralizowane zarządzanie dostępem i sposobem użytkowania tysiącami urządzeń pamięci.

Platforma może pracować w chmurze lub na serwerze przedsiębiorstwa – niezależnie od konfiguracji pozwala wymuszać reguły dotyczące poszczególnych pamięci, takie jak siła hasła i maksymalna liczba prób jego wprowadzenia oraz umożliwia administratorom zdalne dezaktywowanie zgubionych lub skradzionych pamięci, odzyskiwanie haseł itp.

Zapytaj eksperta

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Główne funkcje

Szyfrowanie

Szyfrowanie

Dzięki funkcji szyfrowania dostęp do danych zapisanych w pamięci jest niemożliwy bez podania hasła

Zgodność z najczęściej spotykanymi wymaganiami działów IT

Zgodność z najczęściej spotykanymi wymaganiami działów IT

Pamięć IronKey D300S/SM posiada certyfikat FIPS 140-2 Level 3 i spełnia wymogi przepisów TAA, co daje pewność dostosowania do najczęściej spotykanych wymagań działów IT w firmach i instytucjach państwowych

Unikalny numer seryjny i przystosowany do skanowania kod kreskowy

Unikalny numer seryjny i przystosowany do skanowania kod kreskowy

Pozwala zaoszczędzić czas przy wprowadzaniu urządzeń pamięci do użycia, przy ich zwrocie oraz przy wszelkich fizycznych audytach. Wystarczy odczytać numer seryjny lub zeskanować kod kreskowy.

Wirtualna klawiatura

Wirtualna klawiatura

Umożliwia wpisywanie hasła przez klikanie myszą zamiast na fizycznej klawiaturze, co pozwala zmniejszyć ryzyko przechwycenia hasła przez programy szpiegujące podczas korzystania z pamięci podłączonej do innego komputera.

  Pojemność
  Model

    Specifications

    Interfejs USB 3.1 Gen 1
    Pojemność5 4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB
    Szybkość6 USB 3.1 Gen 1:
    4 GB: odczyt 80 MB/s, zapis 12 MB/s
    8 GB i 16 GB: odczyt 165 MB/s, zapis 22 MB/s
    32 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 40 MB/s
    64 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 85 MB/s
    128 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 85 MB/s

    USB 2.0:
    4 GB: odczyt 30 MB/s, zapis 12 MB/s
    8-128 GB: odczyt 30 MB/s, zapis 20 MB/s
    Wymiary 77,9 mm x 22,2 mm x 12,05 mm
    Wodoodporność do 1,2 m; zgodność z IEC 60529 IPX8. Przed użyciem produkt musi być czysty i suchy.
    Temperatura pracy od 0°C do 60°C
    Temperatura przechowywania -20°C do 85°C
    Zgodność ze standardem USB 3.0 i 2.0
    Minimalne wymagania systemowe zgodność ze standardami USB 3.0 lub 2.0
    do użytkowania pamięci wymagane dwie (2) wolne litery napędów
    Zgodność z systemami operacyjnymi wersji standardowej Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, macOS v.10.14.x – 11.x.x, Linux v.2.6x+7
    Zgodność z systemami operacyjnymi wersji przystosowanej do zarządzania Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, macOS v.10.14.x – 11.x.x8
    Gwarancja/pomoc techniczna 5 lat gwarancji, bezpłatna pomoc techniczna

    Powiązane artykuły