Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Timeline

1987 yılında John Tu ve David Sun, yüzeye monteli bellek yongalarındaki büyük açığı doldurmak için Kingston’ı kurdu. Piyasada zaten mevcut olan eski bileşenleri kullanarak devrimsel nitelikteki yeni Tek Sıralı Bellek Modülünü tasarladılar.

İkili:

  • Bir bellek modülü yapmanın yeni bir yolunu tasarlamak için mühendislik becerilerini kullandılar
  • Orijinal yüzey takılı sistem kullanılırken işe yarayan bir çözüm sağladılar
  • Uygun maliyetli alternatif bir çözüm sundular
  • Mevcut yongaların yeniden kullanılmasıyla çevrenin korunması yardımcı olan bir yöntem tasarladılar

Bu yenilikçi Tek Sıralı Bellek Modülü (SIMM) ürünü, mevcut bir pazar talebini karşıladı ve sonraki yıllar boyunca endüstri standartlarını yeniden tanımlamaya devam etti.

Kingston o günden bu yana büyüyerek ve neredeyse her yıl teknoloji endüstrisinde yeni kilometre taşlarını geçerek bellek, veri saklama ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri oldu.

2022

Kingston, kuruluşunun 35. yılını kutladı.

Kingston, araştırma şirketi TrendFocus’un duyurduğu şekilde 2021 yılında kanal SSD gönderilerinde lider konuma ulaştı.

Kingston rekor kıran USB 3.2 Gen 2 sürücüsünü piyasaya sürdü.

Kingston, üst üste 19. kez dünyanın en iyi üçüncü taraf DRAM modülü tedarikçisi seçildi.

  

  

2021

Kingston, ilk DDR5 bellek modüllerini Kingston FURY oyun ürün serisi altında piyasaya sürdü.

1987 yılında John Tu ve David Sun, yüzeye monteli bellek yongalarındaki büyük açığı doldurmak için Kingston’ı kurdu. Kingston o günden bu yana büyüyerek ve neredeyse her yıl teknoloji endüstrisinde yeni kilometre taşlarını geçerek bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri oldu.

Kingston Partners with NXP® Semiconductors on i.MX 8M Plus Processors.

2020

Kingston, araştırma şirketi Trendfocus’un duyurduğu şekilde 2019 yılında kanal SSD gönderilerinde lider konuma ulaştı.

Kingston şifrelenmiş yüksek performanslı SSD’leri, 2020 GOVIES ödüllerinde Şifreleme, Siber Savunma Çözümleri ve Veri Saklama ödüllerini kazandı.

Security Today, Kingston SSD’ye Siber Savunma Çözümleri kategorisinde Yılın Ürünü ödülünü verdi.

OC Business Journal, John Tu ve David Sun’a Yılın İş Adamı Ödülünü verdi.

2019

Gartner Research, Kingston’ı Dünyanın En Büyük 10 Yarı İletken Yonga Satın Alıcıları arasında gösterdi.

Kingston, IronKey ve Kingston şifrelenmiş USB bellekleri ile 2 GOVIES güvenlik ödülü kazandı.

Cyber Defense, IronKey ve Kingston şifrelenmiş USB bellekler için Kingston’ı dört dalda ödülün kazananı olarak seçti.

OC Business Journal, Kingston’ı Orange County, California’da çalışmak için en iyi yerlerden biri olarak gösterdi.

2016

Kingston, Imation’dan IronKey’in USB teknolojisini ve varlıklarını satın alarak şifrelenmiş USB bellekler alanında dünyanın en büyük tedarikçisi oldu.

2015

Kingston, Green Dot Ödülünü aldı. Bu, çevre dostu bir şekilde üretilen ve teslim edilen olağanüstü ürünleri ve hizmetleri takdir eden dünyanın en prestijli çevreci ödülüdür.

Kingston, tasarım, kalite ve innovasyon için Red Dot Ödülünü aldı. Bu uluslararası tasarım yarışmasında, ürün tasarımı, iletişim tasarımı ve tasarım konseptlerine göre karar verilmektedir.

2013

Kingston, 1TB kapasite ile dünyanın en büyük USB Flash belleğini çıkardı. Bundan dört yıl sonra da ilk 1TB kapasiteli USB belleği piyasaya sürdü.

Kingston’ın HyperX markası, oyun kulaklıkları çıkarmaya başladı ve sonunda oyun kulaklığı pazarında lider konuma yükseldi.

Kingston, bilişim alanında mobiliteyi artıran, tabletler ve akıllı telefonlara yönelik MobileLite kablosuz okuyucu ürün serisini çıkarttı.

2011

Kingston, kullanıcılara daha fazla mobilite sağlayan Wi-Drive kablosuz taşınabilir veri saklama ürünleri serisini çıkarttı.

OC Business Journal, John Tu ve David Sun’a Yılın İş Adamı Ödülünü verdi.

2010

Akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir teknoloji ürünleri gibi daha hafif ve ince tüketici cihazları için gömülü bellek ürünleri (tek yongalı veri saklama sistemleri ve denetleyici çözümleri) üreten Kingston Solutions, Inc. (KSI) kuruldu.

2006

Kingston, 100 gizlilik ve 128-bit donanım tabanlı şifrelemeli ve 256-bit donanım tabanlı şifrelemeli ilk tamamen güvenli USB belleğini piyasaya sürdü.

Intel, Kingston’a FB-DIMM ürünlerinde mükemmel destek, kalite ve zamanında teslim için Olağanüstü Tedarikçi Ödülü’nü verdi.

Kingston, beyan ettiği gelir açısından yıllık artışı ile Orange County'nin Azınlığın Sahip Olduğu En İyi İşletmesi oldu.

2005

Kingston, sınıfının en iyisi, piyasaya ilk çıkan, dinamik burn-in test cihazı için ABD patenti aldı. Bu cihaz, sunucu DRAM’lerinde en iyi güvenilirliği sağlamaktadır.

Kingston, Çin'in Şanghay bölgesinde dünyanın en büyük bellek modülü üretim tesisini açtı.

2004

AMD, Kingston'ı, Athlon 64 ve Opteron ürünlerinin piyasaya çıkışında iş ortağı olarak olağanüstü katkılarından dolayı onurlandırdı.

2003

Kingston, flash tabanlı çözümlere konusunda her geçen gün artan gereksinimlere odaklanmak için Kingston Digital (KDI) bölümünü kurdu.

Kingston, Great Place to Work Institute tarafından verilen "Adillikte Mükemmeliyet" ödülünü aldı.

Dell, olağanüstü iş ortaklığı için 'En İyi Genel Performans İçin Farklı Tedarikçi Ödülü’nü verdi.

2002

Kingston, HyperX oyun bölümünü kurdu. İlk ürünler yüksek performanslı bellek modüllerine odaklanıyordu.

Kingston, yeni patentli EPOC istifleme teknolojisini tanıttı.

Kingston, patentli endüstri lideri bellek test cihazını tanıtarak, kaliteli ürünler sunmak için benzersiz gelişmiş bellek test cihazları oluşturmadaki uzun bir geleneği başlattı.

Kingston, modül üretiminde “Yeşil Girişimi”i başlatarak, çevre dostu ürünler gereksinimini fark eden ilk teknoloji şirketlerinden biri oldu.

Computer Trade Shopper, Kingston’a Birleşik Krallık’ta Yılın Bellek Üreticisi ödülünü verdi.

2001

Kingston, floppy sürücülerin yerini alan yeni bir veri saklama çözümü olarak ilk USB bellek ürünlerini tanıttı.

2000

Kingston’ın bellek tedarik zincirinin yönetilmesine yardımcı olmanın yanı sıra arka plan yonga plakası işleme hizmetleri sağlayarak şirketin, hızla genişleyen müşteri tabanına bellek çözümlerini daha verimli biçimde sağlamasına olanak tanımak için Payton Technology Inc. kuruldu.

Bağımsız bir bellek test ve doğrulama laboratuvarı olan Advanced Validation Labs, Inc. (AVL) kuruldu. "Tek noktadan alışveriş" hizmetleri, tüm bellek endüstrisini desteklemek için bileşen seviyesinden modül testine kadar geniş bir yelpazeye sahipti.

Kingston'ın Veri Saklama Ürünleri Bölümü (SPD), StorCase™ Technology, Inc. adlı yeni bir şirket olarak kuruldu.

1999

John Tu ve David, Kingston'un Softbank tarafından sahip olunan yüzde seksenlik hissesini 450 milyon dolara geri aldı.

Kingston, kameralar ve elektronik cihazlarda kullanılan flash hafıza kartları piyasaya sürdü.

Kingston, sistem toplayıcıları için toplama sistem çözümlerine odaklanan yüksek kaliteli, düşük maliyetli bir bellek olan ValueRam™’i piyasaya sürdü.

1998

Kingston, Fortune Magazine'in Çalışmak için En İyi 100 Şirket listesinde yer aldı. Kingston, bu ödülü üst üste dört kez daha kazandı.

1997

Kingston, Tayvan’da bir üretim tesisi ve ofislerin yer aldığı Asya-Pasifik faaliyetlerine yönelik genel merkezini açarak dünya genelindeki varlığını genişletti.

Kingston aynı zamanda Güney Amerika’daki müşterilerine hizmet vermek için Brezilya’da ilk ofisini açtı. Şirket Birleşik Krallık’ta Avrupa merkez ofisini kurdu. İrlanda’nın Dublin kentinde üretim/lojistik tesisi açıldı.

Doğrudan üst düzey OEM müşterilerle çalışmak ve onlara yönelik bellek çözümleri üretmek için Kingston Technology Hizmetler Bölümü (KTSD) kuruldu.

1996

Kingston ve Toshiba, Toshiba bilgisayarlar için bellek yükseltmelerini ortaklaşa pazarlamaya başladı. İlk kez bir PC OEM şirketi ve bellek üreticisi, ortak markalı bir modül oluşturmak için bir araya geldi.

Ağustos ayında Japon, Softbank® Corporation toplam 1,5 milyar dolara Kingston’ın yüzde seksenini satın aldı.

1995

Kingston, Avrupa’daki distribütörlerine ve müşterilerine teknik destek ve pazarlama olanakları sağlamak için Almanya’nın Münih şehrinde ilk Avrupa şubesini açtı.

World Trade Center Association of Orange County, Kingston’a Yılın İhracatçısı ödülünü verdi.

Kingston, satışlarının 1,3 milyar doları geçmesiyle milyarderler kulübüne katıldı. Wall Street Journal, Orange County Register ve LA Times'da "Milyarlarca Kez Teşekkürler" başlığı ve tüm Kingston çalışanlarının adının yer aldığı reklamlar yayınlandı; aynı zamanda ticari yayımlar ve Wall Street Journal’da tedarikçilere ve distribütörlere teşekkür eden reklamlar da yayımlandı.

1994

Kingston, DataTraveler ve DataPak™ taşınabilir ürünlerini çıkarttı.

Kingston, ilk değerlendirme girişiminde ISO 9000 sertifikası alan nadir şirketlerden biri oldu.

1993

Kingston, ağ ve bellek ürün serilerini genişletti.

1990

Kingston, ilk bellek dışı ürün grubu olan işlemci yükseltmelerine başladı.

1989

Kingston, ürünlerin yüzde yüzünü test eden sistemi ile rakiplerinden ayrılırken sunduğu kalite güvencesi ile piyasa liderliğini elde etti.

1988

Kingston, DRAM bellek ürünlerinde daha önce hiç duyulmamış Ömür Boyu Garanti sunmaya başladı.

1987

Mühendisler John Tu ve David Sun, Orange County, California’da Kingston Technology’yi kurdu. İlk ürünleri, bilgisayarlar için yeni tasarlanmış, devrimsel nitelikteki bir bellek modülüydü.