Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Людина тримає Android-смартфон в руках

Вибір сховища для пристрою на базі Android

Робот-символ Android

Android є провідною операційною системою для мобільних пристроїв, для неїв Google Play представлено мільйони програмних застосунків. Однією з переваг пристроїв на базі Android (будь то смартфони, планшети, дрони, відеореєстратори чи геймерські консолі) є можливість додавання сховища. Додавати сховище настільки просто, що з цим впорається людина без жодних технічних знань: треба просто вставити microSD-карту або USB-накопичувач у відповідний слот пристрою – і вуаля, тепер ємності більш ніж достатньо! Користувачам треба більше місця під програмні застосунки, відео, фотографії, фільми та документи, щоби можна було зберігати та переміщати файли між пристроями навіть за відсутності Інтернету.

Якщо ви вже мали справу з SD- або microSD-картами, то знаєте, що вони відрізняються за ємністю, характеристиками та призначенням. То як же визначитися із вибором? Перш ніж ми перейдемо до специфіки, розглянемо деякі загальні речі.

Геймер, що грає на Android-пристрої

Перевірте, чи є на карті маркування Class A1 або Class A2. Це означає, що карта призначена для використання та збереження програмних застосунків. Це маркування є відносно новим і позначає клас продуктивності роботи застосунків (Application Performance Class Specification). Його було розроблено Асоціацією розробників SD-карт спеціально для SD- та microSD-карт, що використовуються для інтенсивної роботи з програмними застосунками – наприклад, на пристроях Android. Ці карти мають достатню швидкість для зберігання мультимедіа та роботи з програмними застосунками на мобільному пристрої.

Можливо, вам не зовсім зрозуміло, в чому полягає різниця між зберіганням відео, аудіо та фотографій та роботою програмних застосунків. Зберігання здійснюється за стабільною швидкістю послідовного запису. Дані отримуються з постійною високою швидкістю та зберігаються в упорядкований спосіб. Під час роботи із програмними застосунками біти даних записуються випадково та розміщуються будь де, де є місце. Тому це називають випадковим зчитуванням/записом.

Для користувачів Android підходить Class як A1, так і A2, оскільки їх швидкість випадкового доступу достатня для використання застосунків, а швидкість постійного послідовного запису становить не менше 10 МБ/с.

При виборі microSD-карти для Android-пристрою треба в першу чергу перевірити, що вона має маркування Class A1 або Class A2. Якщо такого маркування немає, то така карта може стати причиною сповільнення роботи програмних застосунків.

MicroSD-карти

Що стосується ємності, до microSD-карти можуть зберігати до 512 ГБ даних. В цьому випадку більше не означає краще. Якщо ви її втратите чи загубите, то втратите більше півтерабайту файлів, документів та інших важливих даних! Доволі висока ціна за можливість зберігати усе на одній карті.

У сімействі microSD-карт є два типи карт, що відрізняються за діапазонами ємності: Secure Digital High Capacity (SDHC) та Secure Digital Extended Capacity (SDXC). SDHC має діапазон ємності від 2 до 32 ГБ, а SDXC – від 32 до 512 ГБ. На карту ємністю 32 ГБ можна записати більше 5300 фотографій розміром 18 мегапікселів або 3 години 720p 30fps відео.

microSD-карти (та стандартні SD-карти) відрізняються за діапазонами швидкості; більшість карт мають декілька класифікацій. Вочевидь, вибір залежить від того, для чого саме необхідна додаткова ємність. Карти з рейтингом U1 або U3 прекрасно підійдуть для загальних повсякденних потреб та для зберігання даних застосунків. Однак, якщо мова йде про зйомку відео 4K, то тут краще підійдуть U3/V30, V60 або навіть V90.

Хоча microSD-карти є найпоширенішим вибором, альтернативою є старі-добрі USB-накопичувачі. Більшість пристроїв на базі Android мають microUSB або USB-C® порт. При купівлі флеш-накопичувача необхідно переконатися у наявності необхідного роз’єму «тато». Якщо необхідно підключати флеш-накопичувач лише до смартфона, то достатньо лише одного роз'єму. Існують флеш-накопичувачі, що мають подвійний роз’єм USB-A з іншої сторони, що дозволяє легко підключати його до ноутбуку або стаціонарного ПК.

USB-C-накопичувачі Kingston DT Max та DT Duo

microSD-карти характеризуються компактністю та простотою використання. Просто вставляєте карту в пристрій та забуваєте про неї. USB-накопичувачі є зовнішніми пристроями, які є повністю автономними від вашого пристрою, тому у разі його пошкодження або втрати дані не постраждають.

Можливість використання зовнішнього сховища є однією із найбільших переваг Android-пристроїв (про що їхні власники обов’язково вам нагадають!). Але перш ніж придбати сховище, треба обов’язково переконатися, що Android-пристрій його підтримує.

#KingstonIsWithYou

Пов’язані відео

Пов’язані публікації