Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Ben w zalesionym terenie, trzymający aparat Canon EOS R5 z mocowaniem do osprzętu.

Profesjonalne możliwości na wyciągnięcie ręki

Zdjęcie portretowe Bena Waugha

Ben Waugh

Ben jest fotografikiem i filmowcem specjalizującym się w dziedzinie produktów komercyjnych i związanych ze stylem życia, który jednocześnie realizuje swoją pasję do opowiadania historii i pracy w plenerze. Ben zajmuje się fotografią i eksploracją od 10 lat, a jego pasja zaprowadziła w miejsce, w którym jest dzisiaj. Zawodowo specjalizuje się w tworzeniu treści na potrzeby produktów konsumenckich, a także związanych turystyką, podróżami i stylem życia.

www.benwaugh.com

 @benwaugh

Dysk SSD Kingston DC500M 960GB z systemem nagrywania Atomos Ninja V

Jako profesjonalny fotograf i filmowiec często szukam lepszych, bardziej wydajnych i szybszych metod pracy. Poza rozwojem osobistym i doświadczeniem sprzęt odgrywa niezwykle ważną rolę w tym procesie i może albo pomóc, albo przeszkodzić w realizacji produkcji.

Z biegiem lat, podobnie jak wielu ludzi, mój sprzęt ewoluował i zmieniał się. Ponieważ coraz więcej marek oczekuje materiałów filmowych w wysokiej rozdzielczości, wybór odpowiedniego sprzętu i jego możliwości stały się ważniejsze niż kiedykolwiek dotąd. Dlatego obecnie jako głównego aparatu używam modelu Canon EOS R5, który pozwala rejestrować wysokiej jakości 10-bitowe materiały wideo 4K i zdjęcia o rozdzielczości 45MP. Jednak ze względu na duże pliki i szybkość zapisu wymaganą do działania aparatu, konfiguracja ta wymaga stosowania pojemnej i szybkiej pamięci.

Podczas produkcji filmowej zapisuję materiały na zewnętrznym dysku SSD Kingston DC500M, korzystając z systemu Atomos Ninja V, który na wiele sposobów usprawnia moją pracę. Dzięki systemowi Atomos nie tylko mam ekran o wysokiej rozdzielczości do monitorowania zapisu. Nagrywanie materiałów na zewnętrzny dysk SSD oznacza, że dysponuję nieograniczonym czasem zapisu i w razie potrzeby mogę podczas produkcji wymieniać dyski, aby znacznie sprawniej tworzyć kopie zapasowe. Możliwość szybkiej wymiany dysków DC500M między scenami i szybkiego tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych oszczędza mi dużo czasu po zakończeniu filmowania. Wcześniej korzystałem z dysków konkurencji i w przypadku niektórych z nich tworzenie kopii zapasowej zajmowało kilka godzin.

Ben kierujący aparat w górę (Canon EOS R5 z systemem nagrywania Atomos Ninja V)

Podczas długich dni zdjęciowych często nagrywam ponad 2TB 10-bitowych materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Pliki wideo z aparatu Canon EOS R5 są dosyć „ciężkie” i wymagają dużej szybkości zapisu, zwłaszcza gdy materiał jest nagrywany zewnętrznie, z wykorzystaniem systemu Atomos Ninja V, w formacie ProRes. Teraz rozumiem, dlaczego ten dysk z oznaczeniem „data center” znalazł się na liście kompatybilnych produktów do systemu Atomos. Dysk DC500M jest przeznaczony do obciążeń mieszanych i oferuje wysoce stabilną wydajność, dzięki czemu spełnia moje wymagania dotyczące parametrów odczytu i zapisu. Zapewniając dużą szybkość zapisu do 98 000 IOPS, dysk DC500M znacznie ułatwia mi życie, ponieważ nie muszę martwić się o buforowanie lub problemy ze zbyt wolnym zapisem plików, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku dysków konkurencji. Oczywiście powodowało to duże i trudne do rozwiązania problemy podczas produkcji. Dlatego możliwość ich uniknięcia jest fantastyczną sprawą.

Dyski DC500M są nie tylko szybkie, ale także bardzo niezawodne. W przypadku uderzenia, przypadkowego wyjęcia lub awarii zasilania systemu podczas nagrywania funkcja zabezpieczenia na wypadek utraty zasilania (PLP) i wbudowane kondensatory zapewniają bezpieczeństwo danych i zarejestrowanych nagrań. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych produkcji, w których powtarzanie scen może być kosztowne. Zdarzały się przypadki, kiedy uratowało to moją pracę i byłem naprawdę szczęśliwy, że mogłem polegać na dysku DC500M.

Aparat Canon EOS R5 z systemem Atomos Ninja V

Podczas nagrywania używam dysku DC500M zamontowanego wewnątrz szybko mocowanej obudowy w tylnej części systemu Atomos. Umożliwia ona szybkie podłączenie dysku SSD, bezpiecznie utrzymuje go na miejscu, a gdy jest pełny, pozwala na jego szybką wymianę między scenami. Dzięki temu niczego mi nie brakuje podczas produkcji.

Dysk DC500M mieści się ciasno w obudowie, w której mocuje się go 4 śrubami, co eliminuje wszelkie ruchy. Gdy przychodzi czas na wykonanie kopii zapasowej lub przeniesienie materiału, odbywa się to dokładnie tak samo jak w przypadku dysku zewnętrznego. Aby uzyskać dostęp do plików, podłączam dysk DC500M bezpośrednio do komputera za pomocą przewodu SATA/USB-C – jak każdy inny zewnętrzny dysk SSD. Ze względu na wysoką wydajność dysku DC500M tworzenie kopii zapasowych plików podczas produkcji lub zgrywanie materiału w domu nie zajmuje wiele czasu, co jest niezwykle przydatne po długich sesjach zdjęciowych.

Bardzo doceniam także przystępną cenę dysku DC500M w porównaniu z konkurencyjnymi nośnikami. Dysk DC500M jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż jego konkurenci, w tym dedykowany dysk SSD Atomos, stworzony do systemu Ninja V. W niższej cenie oferuje niezrównaną jakość, która w moim przypadku zawsze sprawdzała się doskonale w różnych sytuacjach i środowiskach.

Osobiście przekonałem się, że dysk DC500M istotnie zmienił sposób, w jaki pracuję, pozwalając mi bardziej efektywnie wykorzystywać czas podczas filmowania i zarządzaniu danymi.

#KingstonIsWithYou

Powiązane artykuły