Chúng tôi nhận thấy bạn hiện đang truy cập trang web của Vương quốc Anh. Thay vào đó, bạn có muốn truy cập trang web chính của chúng tôi không?

Kingston Digital wprowadza zewnętrzny dysk do ochrony danych z ekranem dotykowy

 • Wyjątkowy, intuicyjny ekran dotykowy 
 • Certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES
 • Opcja wielu haseł z trybami PIN i Passphrase

Szyfrowanie sprzętowe zapewniające pełne bezpieczeństwo i przyjazność użytkowania - dysk IronKey Vault Privacy 80 External SSD pozwala na dostęp do kluczowych danych bez konieczności łączenia się z Internetem, a także prędkość zapisu i odczytu do 250 MB/s.   

Kingston Digital Europe Co LLP., oddział Kingston Technology Company Inc. zajmujący się pamięcią flash,, ogłosił dziś wprowadzenie najnowszego produktu do swojej linii szyfrowanych dysków SSD – IronKey Vault Privacy 80 External SSD (VP80ES). Jest to pierwszy, niezależny od systemu operacyjnego, zewnętrzny dysk SSD firmy Kingston z ekranem dotykowym i szyfrowaniem sprzętowym zapewniającym skuteczniejszą ochronę danych. 

Korzystanie z IronKey VP80ES jest tak naturalne, jak odblokowywanie smartfona. Do transferu plików wystarczy prosta metoda „przeciągnij i upuść”. Dysk wyposażony jest w intuicyjny kolorowy ekran dotykowy i certyfikat FIPS 197 z 256-bitowym szyfrowaniem XTS-AES. Dysk doskonale chroni przed atakami typu Brute Force i BadUSB. Zastosowanie w IronKey VP80ES technologii używanej również w wojskowości zabezpiecza ważne informacje firmowe, dokumenty oraz obrazy i filmy o wysokiej rozdzielczości. Szyfrowanie sprzętowe na dysku SSD zapewnia jeszcze wyższy poziom zabezpieczeń niż rozwiązania chmurowe.  

Oprócz łatwości obsługi i szyfrowania sprzętowego VP80ES oferuje dodatkowe funkcje ochrony danych, takie jak obsługiwanie wielu haseł (administrator/użytkownik) w trybach: PIN/fraza. W opcji administratora można wybrać tryb numeryczny PIN lub Passphrase, konfigurować ustawienia hasła lub włączyć rozszerzone opcje zabezpieczeń. Wśród nich m.in.: maksymalną liczbę prób podania hasła, minimalną długość hasła ( od 6 do 64 znaków), reguły haseł alfanumerycznych, automatyczny czas blokady dysku, losowy układ ekranu dotykowego i Secure-Erase, zapewniający maksymalną ochronę ważnych plików. Hasło administratora może być użyte do przywrócenia danych i dostępu w przypadku zapomnienia hasła użytkownika. Dla gwarancji dodatkowego spokoju VP80ES, posiada funkcję ochrony przed atakami typu Brute Force, która domyślnie usuwa kryptograficznie zawartość dysku, jeśli hasło administratora i użytkownika zostanie wprowadzone niepoprawnie 15 razy1 z rzędu. 

Zastosowanie znaku „spacji” na klawiaturze pozwala na łatwiejsze zapamiętanie hasła w postaci ciągu słów, cytatu lub fragmentu ulubionej piosenki. Do odblokowania VP80ES można użyć PINpada, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych. Aby ograniczyć nieudane próby logowania, wystarczy dotknąć przycisku „eye” i  zobaczyć wprowadzone hasło. 

Do IronKey Vault Privacy 80 External SSD dołączone jest neoprenowe etui podróżne i dwa kable z adapterem USB 3.2 Gen 1, umożliwiające łatwe podłączenie dysku do komputerów i innych urządzeń obsługujących USB Type-C lub Type-A. Czyni go to idealnym towarzyszem podróży, zapewniającym produktywność i wygodę.  

„Ponieważ coraz więcej osób pracuje w domu, poza firmowymi zaporami sieciowymi, chcemy zapewnić mniejszym i średnim przedsiębiorcom możliwość skorzystania z wysokiej klasy zabezpieczenia danych i większą pojemność połączonych z przyjazną obsługą – podkreśla Oscar Escayola Kaloudis, EMEA Flash Business Manager, Kingston. „IronKey Vault Privacy 80ES spełnia właśnie to zadanie. Dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu, niezliczonym funkcjom bezpieczeństwa i niewielkiej obudowie, użytkownicy mogą mieć pełną kontrolę nad swoimi danymi” – stwierdza Oscar Escayola Kaloudis.  

Zewnętrzny dysk SSD Kingston IronKey Vault Privacy 80 jest dostępny w pojemnościach 480 GB, 960 GB i 1920 GB, jest objęty trzyletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną oraz legendarną niezawodnością firmy Kingston. 

Więcej informacji na stronie: kingston.com 

IronKey Vault Privacy 80 External SSD 

Numer seryjny 

Pojemność 

IKVP80ES/480G 

480GB IronKey VP80ES 

IKVP80ES/960G 

960GB IronKey VP80ES 

IKVP80ES/1920G 

1920GB IronKey VP80ES 


Specyfikacja Kingston IronKey Vault Privacy 80 External SSD
: 

 • Intuicyjny i przyjazny użytkownikowi kolorowy ekran dotykowy.  
 • Możliwość ustawienia wielu haseł (administrator/użytkownik) z trybami PIN/fraza. 
 • Konfigurowalne ustawienia haseł. Zarządzanie liczbą prób wprowadzenia hasła, minimalną długością hasła (od 6 do 64 znaków) oraz regułami dotyczącymi haseł numerycznych lub alfabetycznych. 
 • Rozszerzone opcje zabezpieczeń. Regulowany czas automatycznego blokowania dysku, losowy układ ekranu dotykowego oraz funkcja Secure-Erase, która usuwa wszystkie hasła i klucz szyfrowania. 
 • Ustawienia trybu tylko do odczytu (ochrona przed zapisem). Ochrona przed zagrożonymi systemami przy użyciu dwóch poziomów ochrony tylko do odczytu.  
 • Interface: USB 3.2 Gen 1  
 • Złącze: Type-C  
 • W skład zestawu wchodzi: Neoprenowe etui podróżne i, USB 3.2 Gen 1 kabel C-to-C,  USB 3.2 Gen 1 kabel C-to-A 
 • Pojemnośc2: 480GB, 960GB, 1920GB 
 • Prędkość: Do 250 MB/s odczyt, 250 MB/s zapis 
 • Wymiary: 122.5 mm x 84.2 mm x 18.5 mm  
 • Temperatura robocza: 0°C to 45°C 
 • Temperatura przechowywania: -20°C to 60°C 
 • Kompatybilność: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1  
 • Gwarancja: 3-letnia gwarancja 
 • Zgodność: Niezależna od systemu operacyjnego:  

Microsoft Windows, macOS, Linux, Chrome OS lub dowolny system obsługujący urządzenie pamięci masowej USB. 

[1] Ochrona przed atakami typu Brute Force – regulowana w zakresie 10-30 prób wprowadzenia hasła.

[2] USB Type-C® i USB-C® są zarejestrowanymi znakami towarowymi USB Implementers Forum.

[3] Sprzęt z wbudowanymi mechanizmami zabezpieczającymi, które chronią przed zewnętrznymi manipulacjami i atakami fizycznymi.

[4] Część pojemności urządzenia jest wykorzystywana do formatowania i innych funkcji, a zatem nie jest dostępna do przechowywania danych. W związku z tym rzeczywista pojemność dostępna do przechowywania danych jest mniejsza niż podana na produktach. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do przewodnika po pamięci flash firmy Kingston.

[5] Ograniczona 3-letnia gwarancja.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie kingston.com/wa.

 

Kingston Technology Europe dostępny jest na:

Informacje o firmie Kingston Technology Europe Co LLP

Firmy Kingston Digital Europe Co LLP i Kingston Technology Company Inc. są częścią tej samej grupy przedsiębiorstw („Kingston”). Kingston jest największym na świecie niezależnym producentem pamięci. Od wielkich zbiorów danych przez laptopy, komputery PC i urządzenia Internetu Rzeczy, takie jak technologie inteligentne i wearables, po projektowanie i produkcję na zamówienie — Kingston dostarcza rozwiązania używane w codziennym życiu, pracy i rozrywce. Firma projektuje także rozwiązania indywidualne i podejmuje się produkcji kontraktowej. Najwięksi na świecie producenci komputerów PC i firmy oferujące rozwiązania chmurowe polegają na Kingston w zakresie swoich potrzeb produkcyjnych. Z naszej pasji powstają technologie wykorzystywane na całym świecie każdego dnia. Staramy się wykraczać poza perspektywę naszych produktów, aby widzieć szerszy obraz, zaspokajać potrzeby naszych klientów i oferować rozwiązania, które faktycznie robią różnicę. Aby dowiedzieć się więcej o „Kingston is With You”, odwiedź: Kingston.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, znaków towarowych oraz materiałów graficznych prosimy o kontakt z Debbie Fowler, Kingston Digital Europe Co LLP, Kingston Court, Brooklands Close, Sunbury-on-Thames, TW16 7EP. Zdjęcia prasowe można znaleźć w dziale prasowym firmy Kingston tutaj.

Kingston i logo Kingston są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. IronKey jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Kingston Digital, Inc. Kingston FURY i logo Kingston FURY są znakami towarowymi firmy Kingston Technology Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli

Informacje dla mediów

Alicja Kubów
Monday Digital
+48 538 630 443
[email protected]

Poprzednie komunikaty prasowe

Strona główna działu prasowego | 2023 | 2022