Firma Kingston oferuje różnorodne formaty dysków SSD dla producentów systemów.

Dyski SSD do komputerów specjalnych: SSD Design-In

Dyski SSD „Design-In” firmy Kingston powstały, aby zaspokoić duże zapotrzebowanie producentów systemów i producentów OEM, którzy tworzą systemy „specjalne” i „wbudowane” do różnych zastosowań na rynku pionowym. Firma Kingston wprowadziła nazwę „SSD Design-In” dla dysków półprzewodnikowych (SSD), które przechodzą bardzo dokładny proces kwalifikacji, określony przez producentów systemów w celu uwzględnienia w zestawieniu materiałowym (BOM) dla danego systemu w ramach listy zatwierdzonych dostawców (AVL).

Linia produktów Kingston Design-In SSD obejmuje dyski SSD obsługujące zarówno interfejsy SATA, jak i NVMe, oferowane w różnych formatach i umożliwiające zarządzanie cyklem życia zgodnie z wymogami producentów systemów. Zarządzane odbywa się w ramach kontroli nad zestawieniem materiałowym (BOM), dzięki czemu producenci systemów mogą mieć pewność, że dysk SSD Design-In firmy Kingston, który zakwalifikują na początkowym etapie swojego projektu, będzie tym samym dyskiem, który będą kupować przez cały cykl życia produktu.

Co to jest zastosowanie specjalne?

Systemy specjalne to specjalistyczne komputery przeznaczone do określonego zastosowania. Przykłady zastosowań specjalnych obejmują komputery przeznaczone do wyświetlaczy informacyjno-reklamowych, robotów, aplikacji do pojazdów, gier, punktów sprzedaży, nadzoru wizyjnego, urządzeń inteligentnych, urządzeń nasobnych itp. Ponadto w niemal każdej branży pojawiają się urządzenia IoT – poczynając od opieki zdrowotnej, poprzez rolnictwo, administrację, produkcję, handel detaliczny i telekomunikację, a kończąc na logistyce. W wielu przypadkach zastosowania te mają zbyt krytyczne znaczenie, aby wykorzystywać standardowy dysk SSD. Ryzyko związane z wykorzystaniem standardowych dysków SSD polega na tym, że nie zapewniają one klientowi żadnej kontroli nad zmianami w zestawieniach materiałowych (BOM), zmianami produktu w trakcie cyklu produkcyjnego, powiadomieniami o wycofaniu z oferty (EOL) ani praktycznie żadnej wiedzy o przyszłych zmianach produktów.

Co to jest kontrola nad zestawieniem materiałowym (BOM)?

Gdy producent systemów zakwalifikuje dane rozwiązanie SSD, chce mieć pewność, że kupowany przez niego dysk SSD jest dokładnie tą samą częścią, która została zakupiona wcześniej, oraz że będzie on taki sam w przyszłości. Wszystkie dyski SSD Design-In firmy Kingston podlegają zarządzaniu w ramach kontroli nad zestawieniem materiałowym (BOM), co oznacza, że kontroler, oprogramowanie sprzętowe i pamięć flash NAND dysku SSD nigdy nie ulegną zmianie.

Co to jest powiadomienie o zmianie produktu (PCN)?

Chociaż zdarza się to rzadko, jeśli konieczna jest modyfikacja dysku SSD w trakcie jego cyklu życia, producent systemu otrzymuje z dużym wyprzedzeniem powiadomienie o zmianie produktu (PCN), aby zapewnić wystarczająco dużo czasu na zakwalifikowanie nowego zestawienia materiałowego (BOM). Powiadomienia PCN mają kluczowe znaczenie w procesie zarządzania cyklem życia produktu, ponieważ pomagają zapewnić stałą zgodność systemu i uniknąć kosztownych problemów z usługami serwisowymi.

Produkt do testów i etap kwalifikacji

Zespół ds. produktów SSD Design-In firmy Kingston jest gotowy do pomocy klientom przy wyborze dysku SSD i dostarczeniu produktu do testów na wczesnych etapach projektu. Jednym z obowiązków zespołu ds. produktów SSD Design-In jest zapewnienie, aby klient otrzymał dysk SSD odpowiedni do obciążenia w danym zastosowaniu. W wielu przypadkach obciążenie odczytem/zapisem w zastosowaniach specjalnych jest stosunkowo niewielkie. Jednak zawsze najlepszą praktyką jest weryfikacja obciążenia na wczesnym etapie projektowania, aby uniknąć późniejszych problemów w terenie. Firma Kingston może poprosić o krótką charakterystykę planowanego obciążenia przed etapem testowania w celu wspólnego uzgodnienia wyboru dysku SSD.

Uniknij kosztownych problemów z serwisem w terenie

Choć większość problemów funkcjonalnych można wykryć podczas testów laboratoryjnych, niemożliwe jest sprawdzenie każdego scenariusza, który może zdarzyć się w terenie. Celem firmy Kingston jest współpraca z producentem systemów w celu dostarczenia odpowiednich produktów do testów oraz informacji technicznych niezbędnych do kompleksowej kwalifikacji. Firma Kingston przenosi testy zgodności na wyższy poziom, przeprowadzając w swoich laboratoriach własne testy na systemach dostarczonych przez klientów, aby zapewnić odpowiednią jakość, niezawodność i spójność w zakresie zgodności.

Korzyści ze współpracy z firmą Kingston i zespołem ds. produktów SSD Design-In

W firmie Kingston jesteśmy przekonani, że bliska współpraca z klientem jest kluczem do długofalowego sukcesu obu firm. Rozumiemy obawy producentów systemów towarzyszące współpracy z dostawcami sprzętu, które dotyczą dostępności produktów, wahań cen, zarządzania okresami alokacji i szybkiego rozwiązywania problemów technicznych.

Współpraca z firmą Kingston daje gwarancję otrzymania wysokiej jakości dysku SSD do systemu komputerowego, a także dostępu do wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zespołu projektowego.

Wybierając rozwiązanie Kingston SSD Design-In, klienci zyskują dostęp do:
  • Dedykowanego zespołu Design-In ds. sprzedaży: klienci mają bezpośredni dostęp do zespołu ds. sprzedaży SSD DI w sprawach związanych z rejestracją projektu, cenami, ogólnymi informacjami o produktach i produktami do testów.
  • Dedykowanych menedżerów ds. biznesowych w dziedzinie rozwiązań Design-In: menedżerowie ds. biznesowych są doskonałym źródłem informacji na temat trendów w branży, cen i perspektyw dostaw.
  • Dedykowanych inżynierów ds. zastosowań terenowych (FAE) w dziedzinie rozwiązań Design-In: specjaliści FAE z firmy Kingston służą pomocą w postaci materiałów technicznych zarówno w fazie przedsprzedażowej, jak i posprzedażowej.
  • Dedykowanego menedżera produktu ds. dysków SSD Design-In: menedżerowie produktu ds. SSD DI są ekspertami w zakresie prezentacji linii produktów i programów, aktualizacji programu rozwoju produktów oraz pomocy w realizacji potrzeb związanych z indywidualnym dostosowaniem dysków SSD.

Dowiedz się więcej

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły