Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Dysk Kingston SSD M.2 montowany w laptopie

Jak zainstalować dysk SSD NVMe PCIe M.2?

Instalacja dysku Kingston SSD M.2 jest łatwa i pozwala znacznie zwiększyć wydajność komputera. Wykonaj poniższe czynności, aby przyspieszyć działanie urządzenia i uzyskać więcej miejsca na pliki.

Laptop, na którym odbywa się tworzenie kopii zapasowej dysku

Krok 1: przygotowanie miejsca pracy

Aby prawidłowo i bezpiecznie zainstalować nowy dysk SSD Kingston, należy odpowiednio przygotować miejsce pracy. Usuń z miejsca pracy wszystko, co może gromadzić ładunki elektrostatyczne, ponieważ mogłyby one spowodować uszkodzenie nowego dysku SSD.

 1. Zgromadź potrzebne rzeczy. Oprócz swojego komputera będziesz potrzebować śrubokręta i nowego dysku SSD Kingston, a także instrukcji obsługi komputera.
 2. Utwórz kopię zapasową ważnych plików. Zanim przystąpisz do instalacji dysku SSD zapisz ważne pliki ze starego komputera na zewnętrznym dysku SSD, w pamięci flash USB lub w chmurze.
 3. Nie spiesz się. Masz wszystko, co potrzebne, aby zainstalować nowy dysk SSD. Twój komputer może wyglądać nieco inaczej niż te przedstawione na ilustracji, ale procedura powinna być taka sama. Przeczytaj uważnie opis poszczególnych kroków i jeśli masz trudności z rozpoznaniem komponentów komputera, sięgnij do instrukcji obsługi.

Pomocna wskazówka: sterowniki dysków SSD NVMe nie są obsługiwane przez system Windows® 7. Skontaktuj się z producentem komputera lub płyty głównej, aby uzyskać dalszą pomoc. Firma Microsoft® oferuje poprawkę do systemu Windows® 7, który może natywnie obsługiwać dyski NVMe.

Osoba otwierająca obudowę laptopa śrubokrętem

Krok 2: instalacja dysku SSD M.2

 1. Wyłącz komputer.
 2. Odłącz przewód zasilający i wyjmij baterię. Wyjęcie baterii jest konieczne tylko w przypadku instalacji dysku SSD M.2 w laptopie. Aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie wyjąć baterię, zapoznaj się z instrukcją obsługi.
 3. Rozładuj baterię. Niezbędne jest rozładowanie ładunku energii elektrostatycznej, która mogła zgromadzić się w baterii laptopa. Wyjmij baterię, po czym naciśnij i przytrzymaj przez pięć sekund przycisk zasilania na laptopie/notebooku, aby rozładować pozostały ładunek energii elektrycznej.
 4. Otwórz obudowę komputera. Obudowy różnią się między sobą, dlatego zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo ją otworzyć.
 5. W ramach środków ostrożności pozbądź się ładunków elektrostatycznych. Dotknij metalowej powierzchni, która nie jest pokryta farbą ani inną powłoką, aby odprowadzić znajdujący się na ciele ładunek energii elektrycznej.
 6. Znajdź gniazdo PCIe M.2, które powinno być dobrze widoczne w komputerze stacjonarnym. W przypadku laptopów/notebooków gniazdo PCIe M.2 zwykle znajduje się pod dolną pokrywą lub pod klawiaturą. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcją obsługi.
 7. Ostrożnie wsuń dysk Kingston M.2, trzymając za boczne krawędzie. Upewnij się, że nie dotykasz złotych styków złącza. Dopasuj złącza dysku SSD do złączy w gnieździe PCIe i wsuń dysk SSD M.2 pod kątem 30 stopni. Powinien on łatwo wejść na swoje miejsce bez potrzeby użycia siły.
  Może być konieczne przykręcenie dysku SSD M.2 do uchwytu w gnieździe PCIe w celu zamocowania go na swoim miejscu. Uważaj, aby nie dokręcić śruby zbyt mocno, ponieważ grozi to uszkodzeniem dysku SSD. Warto sprawdzić wskazówki dotyczące wykonania tej czynności w instrukcji obsługi.
 8. Złóż komputer. Po zainstalowaniu dysku SSD M.2 złóż komputer. W przypadku laptopa lub notebooka pamiętaj o włożeniu na swoje miejsce baterii.
 9. Włącz komputer. Twój komputer powinien uruchomić się ze starego dysku, chyba że został on usunięty przed zamontowaniem nowego dysku SSD. Teraz przyszedł czas na sklonowanie danych ze starego dysku na nowy dysk SSD M.2.
Zrzut ekranu oprogramowania Acronis

Krok 3: klonowanie dysku SSD M.2

 1. Pobierz oprogramowanie do klonowania. Jeśli zestaw z dyskiem SSD Kingston nie zawierał oprogramowania do klonowania Acronis, pobierz oprogramowanie Acronis tutaj. W celu aktywacji oprogramowania niezbędne jest utworzenie konta zgodnie z instrukcją aktywacji.
 2. Uruchom aplikację. Po dokonaniu aktywacji oprogramowania do klonowania Acronis uruchom aplikację Acronis True Image OEM i kliknij przycisk Clone Disk (Sklonuj dysk).
 3. Wybierz metodę klonowania. Wybierz metodę klonowania Automatic (Automatyczna) i kliknij Next (Dalej).
 4. Wybierz dysk źródłowy. Wybierz dysk źródłowy przeznaczony do sklonowania i kliknij przycisk Next (Dalej).
 5. Wybierz dysk docelowy. Wybierz dysk docelowy, na który zostanie sklonowany dysk źródłowy, i kliknij przycisk Next (Dalej).
 6. Podsumowanie Sprawdź poprawność wyboru dysków źródłowego i docelowego. Możesz także przejrzeć zmiany na dysku docelowym w kolumnach Before (Przed) i After (Po). Kliknij Proceed (Kontynuuj), aby rozpocząć przesyłanie danych.
 7. Przesyłanie danych. Zostanie wyświetlona informacja o konieczności ponownego uruchomienia komputera. Zamknij wszystkie otwarte aplikacje i kliknij polecenie Restart (Uruchom ponownie) po uzyskaniu gotowości.
  Podczas uruchamiania komputera uruchomi się aplikacja klonująca Acronis i rozpocznie się przesyłanie danych. Po przesłaniu wszystkich danych komputer wyłączy się.
 8. Proces klonowania został zakończony. Gdy komputer się wyłączy, możesz wymontować stary dysk. Po ponownym włączeniu komputer uruchomi się z nowego dysku SSD M.2.

Krok 4: pobranie oprogramowania SSD Manager

Kingston® SSD Manager to aplikacja umożliwiająca użytkownikom monitorowanie różnych parametrów dysków SSD firmy Kingston oraz zarządzanie różnymi aspektami ich pracy. Pozwala ona na monitorowanie kondycji, stanu i wykorzystania dysku SSD.
Pobierz oprogramowanie Kingston SSD Manager tutaj i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi podczas procesu instalacji.

 1. Po pobraniu oprogramowania SSD Manager uruchom je.
  Oprogramowanie to umożliwia monitorowanie informacji o urządzeniu i jego kondycji. Pozwala także poprawić wydajność nowego dysku SSD poprzez wykorzystanie zasobów systemowych.
 2. Uruchom aplikację SSD Manager i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi podczas procesu instalacji. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja SSD Manager przeskanuje komputer w poszukiwaniu dysków.
 3. Instalacja oprogramowania Kingston SSD Manager została zakończona. Po zakończeniu instalacji może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

Gratulujemy udanej instalacji nowego dysku Kingston SSD M.2! Już wkrótce doświadczysz zalet korzystania z dysku SSD i poprawy wydajności komputera widocznej w postaci skrócenia czasu uruchamiania i szybkiego wczytywania danych z pamięci.

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły