Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Kingston M.2 SSD bir dizüstü bilgisayara takılıyor

Bir M.2 PCIe NVMe SSD’nin Takılması

Bir Kingston M.2 SSD (Katı Hal Sürücüsü) kolayca takılır ve bilgisayarınızın performansını önemli ölçüde artırır. Cihazınızı hızlandırmak ve veri saklama alanınızı genişletmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Bir sürücü yedeklemesi yapan bir dizüstü bilgisayar

Adım 1: Çalışma Alanınızın Hazırlanması

Yeni Kingston SSD’nizi güvenli ve düzgün biçimde takmak için çalışma alanınızı hazırlamanız gerekecektir. Yeni M.2 sürücünüze zarar verebileceğinden çalışma alanınızda statik elektrik oluşturabilecek her şeyin ortadan kaldırılması önemlidir.

 1. Malzemelerinizi hazırlayın. Bilgisayarınıza, bir tornavidaya, yeni Kingston SSD ürününe ve bilgisayarınızın kullanma kılavuzuna ihtiyacınız olacaktır.
 2. Önemli dosyaları yedekleyin. SSD’nizi takmadan önce eski bilgisayar veri saklama alanındaki önemli dosyaları bir harici SSD’ye, USB flash belleğe ya da Bulut veri saklama alanına kaydedin.
 3. Acele etmeyin. Artık yeni M.2 SSD’nizi takmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz. Bilgisayarınız gösterilenden biraz farklı görünüyor olabilir ancak işlemler genellikle aynıdır. Her adımı dikkatlice okuyun ve bilgisayarınızın bileşenlerini tanımada zorlanıyorsanız bilgisayarınızın kullanma kılavuzuna bakın.

Yardımcı İpucu: NVMe SSD desteği ve sürücüleri Windows® 7’de desteklenmemektedir. Daha fazla yardım için bilgisayar ya da anakart üreticinizle iletişime geçin. Microsoft®, Windows® 7 için NVMe sürücülerinin kullanılmasını sağlayan düzeltme desteği sunmaktadır.

Bir tornavida ile bir dizüstü bilgisayarı açan bir kişi

Adım 2: M.2 SSD’nizin Takılması

 1. Bilgisayarınızı tamamen kapatın.
 2. Elektrik kablosunu ve pili çıkarın. Pili yalnızca bir dizüstü bilgisayara/dizüstü bilgisayara M.2 SSD takıyorsanız çıkarın. Pilin nasıl güvenli çıkarılabileceğini görmek için bilgisayarınızın kullanma kılavuzuna bakın.
 3. Pilinizi statik elektriğini boşaltın. Dizüstü bilgisayar pilinizde birikmiş olabilecek statik elektriği boşaltmanız iyi olur. Pili çıkarın ve kalmış olabilecek elektriği boşaltmak için dizüstü bilgisayarınızın güç düğmesine beş saniye basılı tutun.
 4. Bilgisayarınızın kasasını açın. Her kasa farklı tasarıma sahiptir. Dolayısıyla kasanızın nasıl düzgün biçimde açılabileceğini görmek için bilgisayarınızın kullanma kılavuzuna bakın.
 5. Tedbir amaçlı olarak kendinizi topraklayın. Vücudunuzda var olabilecek statik elektriği boşaltmak için boyasız ya da kaplamasız bir metal yüzeye dokunun.
 6. Masaüstü bilgisayarda kolayca görülebilecek M.2 PCIe yuvasını bulun. Dizüstü bilgisayarlarda M.2 PCIe yuvası genellikle alt panelde ya da klavyenin altındadır. Daha fazla bilgi almak için bilgisayarın kullanma kılavuzuna bakın.
 7. Kingston M.2 SSD’nizi, yanlarından tutarak dikkatlice yerleştirin. Altın konektör pimlerine dokunmamaya dikkat edin. SSD’deki konektörleri PCIe yuvasındaki konektörlerle hizalayın ve M.2 SSD’yi 30 derecelik açıyla takın. Bağlantıyı zorlamadan kolayca takılabilmelidir.
  Yerine sabitlemek için M.2 SSD’yi PCIe yuvasına vidalamak gerekli olabilir. SSD’nin zarar görmemesi için vidayı fazla sıkmamaya dikkat edin. Bu adımda bilgisayarınızın kullanma kılavuzuna bakmak iyi bir fikir olabilir.
 8. Bilgisayarınızı yeniden birleştirin. M.2 SSD’yi taktıktan sonra masaüstü bilgisayarınızın söktüğünüz parçalarını geri takın. Bir dizüstü bilgisayarla çalışıyorsanız, eğer çıkardıysanız pili tekrar takmayı unutmayın.
 9. Bilgisayarınızı açın. Bilgisayarınız, yeni SSD’nizi takmadan önce çıkarmadıysanız eski sürücünüzden açılış yapacaktır. Artık eski veri saklama sürücünüzdeki verileri yeni M.2 SSD’ye klonlama zamanıdır.
screenshot of Acronis software

Adım 3: M.2 SSD’nizin klonlanması

 1. Klonlama yazılımını indirin. Kingston SSD kitinizle birlikte Acronis Cloning yazılımını almadıysanız Acronis Cloning yazılımını buradan indirebilirsiniz. Yazılımı, bir hesap oluşturarak ve aktivasyon talimatlarını uygulayarak etkinleştirmeniz gerekir.
 2. Uygulamayı başlatın. Acronis Cloning yazılımını etkinleştirmeyi tamamladıktan sonra Acronis True Image OEM uygulamasını başlatın ve Clone Disk’e (Diski Klonla) tıklayın.
 3. Clone Method’u (Klonlama Yöntemi) seçin. Automatic (Otomatik) kopyalama yöntemini seçin ve Next'e (İleri) tıklayın.
 4. Source Disk’i (Kaynak Disk) seçin. Kopyalamak istediğiniz kaynak diski seçin ve Next'e (İleri) tıklayın.
 5. Destination Disk’i (Hedef Disk) seçin. Eski diski klonlamak istediğiniz hedef diski seçin ve Next’i (İleri) tıklatın.
 6. Özet. Doğru kaynak ve hedef diskleri seçtiğinizi onaylayın. Hedef diskteki değişiklikleri Before and After (Önce ve Sonra) altında da gözden geçirebilirsiniz. Veri aktarma işlemini başlatmak için Proceed'e (Başlat) tıklayın.
 7. Veri aktarma. Bilgisayarınızı tekrar başlatma zamanı geldiğini gösteren bir bildirim gösterilecektir. Diğer açık uygulamaları kapatın ve hazır olduğunuzda Restart'a (Tekrar Başlat) basın.
  Sistem Acronis kopyalama uygulaması ile açılacaktır ve veri aktarma işlemi başlayacaktır. Veri aktarma tamamlandığında bilgisayar kapatılacaktır.
 8. Kopyalama işlemi artık tamamlanmıştır. Bilgisayarınız tamamen kapandığında eski veri saklama sürücünüzü çıkarabilirsiniz. Bilgisayarınızı tekrar açtığınızda yeni M.2 SSD’den açılacaktır.

Adım 4: SSD Manager’ı indirin

Kingston® SSD Manager, kullanıcıların Kingston SSD’lerinin çeşitli yönlerini izlemesini ve yönetmesini sağlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda sürücünün sağlığını, durumunu ve disk kullanımını izleyebileceksiniz.
Buradan Kingston SSD Manager’ı indirin ve verilen talimatları uygulayın.

 1. İndirdikten sonra SSD Manager’ı başlatın.
  Bu yazılım, cihaz bilgilerini ve sağlık durumunu izlemenizi sağlar. Yeni SSD’nizin performansını sistem kaynaklarını kullanarak iyileştirebilirsiniz.
 2. SSD Manager yazılımını çalıştırın ve yükleme işlemlerini uygulayın. SSD Manager ilk açılışında bilgisayarınızdaki disk sürücülerini tarayacaktır.
 3. Artık Kingston SSD Manager’ın yüklemesi tamamladınız. Kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

Yeni Kingston M.2 SSD’nizi taktığınız için tebrik ederiz! SSD’nin veri saklama avantajlarını deneyimleyecek ve açılış sürelerinden veri saklama alanından veri okuma hızlarına kadar bilgisayarınızın performansındaki artışı göreceksiniz.

#KingstonIsWithYou

İlgili Videolar

İlgili Yazılar