Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Sisteme Gömülü Ürünler Garantisi

Garanti

Kingston Digital, Inc. ve iştirakleri (“Kingston”) aşağıdaki sınırlamalara tabi olarak OEM müşterisine (“Müşteri”) sisteme gömülü ürünlerinin, aşağıda açıklanan ilgili garanti süresince işçilik açısından kusursuz olduğunu garanti eder. “Gömülü ürünler” terimi, eMMC, eMCP, ePoP, MCP, UFS, uMCP, BGA SSD ve ayrı DRAM’i (bundan sonra toplu olarak “Ürün” ya da “Ürünler” olarak anılacak) kapsamaktadır. Bu Garanti, her Ürün için gönderim tarihinden itibaren bir (1) yıl (“Garanti Süresi”) boyunca geçerlidir. Kingston, kararı kendisine ait olmak üzere geçerli Garanti süresi içinde garanti edildiği şekilde çalışmayan Ürünleri, onaracak ya da benzeri ya da işlevsel olarak eşdeğer bir Ürünle değiştirecektir. Kingston, Garanti kapsamında geri gönderilen ürünü onarmak ya da değiştirmek ya da Müşterinin hesabına ürün için ödenen fiyat kadar bir tutarı aktarmak için makul bir zamana sahip olacaktır. Kingston'un Ürünü onaramaması veya değiştirememesi durumunda, garanti talebinde bulunulan tarihteki Ürünün değeri ile satın alma fiyatı arasında az olan kadar iade yapacaktır.

“Müşteri”, bu Garantinin bağlı olduğu Ürünlerin satın alınmasına yönelik işletmeler arası ticari sözleşmenin koşullarına uyarak, burada belirtilen Garanti hakkını kazanmaktadır. Bu Garanti’nin kapsamından yararlanmak için (i) Müşteri, Kingston’ın geri gönderim talimatlarına uymalıdır; (ii) Müşteri, geçerli Garanti Süresi içinde ilgili Ürünün arızalı olduğunu ve arızanın açıklamasını en kısa zamanda yazılı olarak Kingston’a bildirmelidir; (iii) ilgili Ürün Kingston’ın belirlenmiş servis noktasına riski ve masrafları Müşteriye ait olmak üzere geri gönderilmelidir; ve (iv) Kingston, iddia edilen arızaların var olduğundan ve kaza, yanlış kullanım, ihmal, değişiklik (sınırlı olmamak kaydıyla fiziksel değişiklikler ya da oynamalar dahil), lazer işleme, onarım, yanlış montaj ya da yetersiz testlerden kaynaklanmadığı konusunda tatmin olmalıdır. Geri gönderilen ürün Kingston tarafından arızalı olarak değerlendirilmez ya da arızanın nedeninin ve kaza, yanlış kullanım, ihmal, değişiklik (sınırlı olmamak kaydıyla fiziksel değişiklikler ya da oynamalar dahil), lazer işleme, yanlış onarım, yanlış montaj ya da yetersiz testler olduğu belirlenirse, Müşterinin arıza analizi amaçlı testlerin, kargonun ve diğer ilgili tüm ücretlerin masraflarını karşılaması gerekmektedir.

Her türlü yanlış kullanım (statik deşarj, yanlış montaj, onarım, kaza ya da Kingston tarafından sağlanan talimatlara uygun kullanmama dahil), ihmal, değişiklikler (sınırlı olmamak kaydıyla fiziksel değişiklikler ya da oynamalar dahil) ya da Ürün üzerinde lazer işleme ya da Kingston’ın normal test koşulları altında test etme olanağı olmadığı durumlar bu Garantiyi geçersiz kılar.

Aşırı yazma etkinliğinden kaynaklanan arızalar, Ömür Sonu durumu olarak kabul edilir ve bu Garantinin kapsamında değildir. Ana sistem ve uygulama uyumluluğunun yeterli bir aralıkta olduğundan emin olmak Müşterinin sorumluluğundadır. NAND yıpranmasıyla ilgili arızalar, bu Garantinin kapsamında değildir.

Geri gönderilen tüm Ürünler Kingston’ın malı olacaktır. Değiştirilen Ürünler, tamamen Kingston’ın kararına bağlı olarak yeni ya da revize edilmiş olabilir. Değiştirilen ya da onarılan her Ürün, o Ürün için geçerli olan orijinal Garanti’nin süresi kadar ya da bu süre 90 günden kısaysa 90 gün boyunca sınırlı garanti kapsamında olacaktır. Kingston, herhangi bir garantiye bağlı olarak Kinsgton’a geri gönderilen Ürünler’de saklanan ya da bu Ürünler’e entegre edilen özel yazılım ya da bellenim sürümleri, yapılandırma bilgileri ya da hafızadaki verilerle ilgili hiçbir sorumluluğa sahip değildir.

Müşteri, herhangi bir Ürünü Kingston’a göndermeden önce İade Edilen Malzeme Onay (Return Material Authorization - RMA) numarası almak için Kingston ile iletişim kurmalıdır. Kingston’a geçerli bir RMA (İade Edilen Malzeme Onay numarası) paketin dışında açıkça görülmeyecek şekilde gönderilen tüm Ürünler, masrafları Müşteriye ait olmak üzere Müşteriye geri gönderilecektir. Kingston, Müşterinin Kingston’ın RMA bölümü tarafından verilen gönderim talimatlarına uyması koşuluyla arızalı Ürünler’in geri gönderimi masraflarını üstlenecektir. Kingston’dan Müşteriye geri gönderim kargo ücretlerinden Kingston sorumludur.

BURADA VERİLEN GARANTİ YA DA TÜM KURAL VE KOŞULLARA RAĞMEN KINGSTON ÜRÜNLER İÇİN TÜM PROTOTİPLERİ, REFERANS TASARIMLARI VE YAZILIMLARI HERHANGİ BİR GARANTİ OLMADAN “OLDUĞU GİBİ” SAĞLAMAKTADIR.

ÖZEL GARANTİLER: BİR KINGSTON ÜRÜNÜ YUKARIDA GARANTİ EDİLDİĞİ ŞEKİLDE ÇALIŞMAZSA, MÜŞTERİNİN TEK ÇÖZÜMÜ TAMAMEN KINGSTON’IN KARARINA GÖRE ÜRÜNÜN ONARILMASI YA DA DEĞİŞTİRİLMESİ YA DA İLGİLİ ÜRÜN İÇİN PARA İADESİ ALMAKTIR. YUKARIDA BELİRTİLEN GARANTİLER VE ÇÖZÜMLER ÖZELDİR VE SATILABİLİRLİK YA DA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİLERİ VE KOŞULLARI DAHİL OLMAK ÜZERE GERÇEK YA DA YASALARIN GETİRDİĞİ, YASALARA DAYANAN YA DA DİĞER BİR ŞEKİLDE AÇIK YA DA İMA EDİLEN TÜM DİĞER GARANTİLERİN YA DA KOŞULLARIN YERİNİ ALIR. KINGSTON, ÜRÜNLERİNİN SATIŞI, MONTAJI, BAKIMI YA DA KULLANIMI İLE BAĞLANTILI OLARAK KENDİ ADINA BAŞKA BİR YÜKÜMLÜLÜK ÜSTLENMESİ İÇİN BAŞKA HİÇBİR KİŞİYE YETKİ YA DA İZİN VERMEZ. KINGSTON, BU GARANTİ KAPSAMINDA, YAPTIĞI TESTLER VE İNCELEMELER ÜRÜNDE İDDİA EDİLEN HATANIN VAR OLMADIĞINI YA DA MÜŞTERİLERİN YA DA DİĞER BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN YANLIŞ KULLANIMI, İHMALİ, YANLIŞ MONTAJI YA DA TESTİ, İZİNSİZ ONARMA DENEMESİ, DEĞİŞİKLİK (SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA FİZİKSEL DEĞİŞİKLİKLER YA DA OYNAMALAR DAHİL) YA DA AMAÇLANAN KULLANIMLARIN ÖTESİNDEKİ BAŞKA BİR NEDENDEN YA DA KAZA, YANGIN YA DA DİĞER BİR TEHLİKEDEN MEYDANA GELDİĞİNİ TESPİT ETTİĞİNDE HERHANGİ BİR SORUMLULUĞA SAHİP OLMAYACAKTIR.

SORUMLULUK SINIRLAMASI: İSTER SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ UYARINCA VEYA İSTERSE HAKSIZ FİİLE DAYALI OLSUN KINGSTON, HİÇBİR DURUMDA ARIZİ, NETİCEDE MEYDANA GELEN, DOLAYLI, ÖZEL YA DA CEZA GEREKTİREN HİÇBİR ZARARDAN YA DA ÜRÜNLERİN SATIŞI, MONTAJI, BAKIMI, KULLANIMI, PERFORMANSI, ARIZALANMASI YA DA HİZMET KESİNTİSİNDEN KAYNAKLANAN YA DA BUNLARLA BAĞLANTILI OLAN GELİR KAYBI, KAR KAYBI, TASARRUFLARIN KAYBI, İŞ KAYBI DİĞER FİNANSAL ZARARLARDAN YA DA KULLANIM KAYBINDAN, BU TÜR ZARARLARIN ORTAYA ÇIKABİLME OLASILIĞINDAN DOLAYI BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA BİLE SORUMLU OLMAYACAKTIR. KINGSTON’IN MÜŞTERİYE KARŞI GENEL TOPLAM SORUMLULUĞU ASLA MÜŞTERİNİN GARANTİ TALEBİNDEKİ ÜRÜN İÇİN ÖDEDİĞİ FİYAT İLE KINGSTON’IN MARUZ KALDIĞI GEREKLİ MALİYETLERİN TOPLAMINDAN FAZLA OLAMAZ.

KINGSTON, TÜM AÇIK VE İMA EDİLEN GARANTİLERİ, YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE REDDETMEKTEDİR. KINGSTON, YÜRÜRLÜKTEKİ YASAYA GÖRE İMA EDİLEN GARANTİLERİ REDDEDEMİYORSA, MÜMKÜN OLDUĞU ÖLÇÜDE BU TÜR İMA EDİLEN GARANTİLER, AÇIK GARANTİNİN SÜRESİYLE SINIRLIDIR. DEĞİŞTİRİLEN ÜRÜNLER, ÜRÜNÜN GARANTİSİNİN KALAN SÜRESİ YA DA BU SÜRE 90 GÜNDEN AZSA 90 GÜNLÜK SINIRLI GARANTİ KAPSAMINDA OLACAKTIR.

BU SINIRLI GARANTİDEKİ HİÇBİR HUSUS, KINGSTON’IN İHMALİNDEN KAYNAKLANAN ÖLÜM YA DA KİŞİSEL YARALANMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ HARİÇ TUTACAK, KISITLAYACAK YA DA SINIRLANDIRACAK ŞEKİLDE UYGULANAMAZ.

KINGSTON ÜRÜNLERİNİN, YAŞAM DESTEK DONANIMLARINDA YA DA ÜRÜNLERİN ARIZALANMASI YA DA HATALI ÇALIŞMASI, KİŞİSEL YARALANMA YA DA ÖLÜMLERİN MEYDANA GELMESİNE NEDEN OLABİLECEK UYGULAMALARDA KRİTİK BİLEŞENLER OLARAK KULLANILMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

Değişiklik: 12/2021

11/2019 - 12/2021