Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Dysk SSD Kingston FURY Renegade z radiatorem zainstalowany w konsoli PlayStation 5

Wszystko o PlayStation 5 i dyskach SSD z radiatorem

Masz konsolę PlayStation 5™ (PS5)?

Jeśli tak, to wiesz, że we wrześniu 2021 r. firma Sony wprowadziła możliwość zainstalowania w niej wewnętrznego dysku SSD w celu rozbudowy pamięci. Wiadomość ta bardzo ucieszyła użytkowników PS5, ponieważ fabrycznie konsola jest wyposażona w dysk SSD o pojemności 875GB, co przy zainstalowanym oprogramowaniu systemowym oznacza niewiele miejsca do dyspozycji użytkownika. Zwłaszcza że biorąc pod uwagę rozmiar gier obecnej generacji, nikt nie chciałby po wydaniu sporej kwoty na konsolę PS5 mieć problemów z brakiem miejsca na dysku!

Jednak dobra wiadomość o możliwości instalacji dodatkowej pamięci miała również swoje minusy, ponieważ została obwarowana szeregiem rygorystycznych i szczegółowych wymagań firmy Sony. W efekcie nie można zamontować w konsoli PS5 dowolnego dysku SSD, lecz wyłącznie nośnik PCIe Gen 4 M.2 NVMe o minimalnej szybkości odczytu 5500MB/s. Ponadto jednym z najważniejszych wymogów, który wzbudza zainteresowanie społeczności graczy, jest konieczność zastosowania dysku SSD z efektywnym mechanizmem rozpraszania ciepła w oparciu o konstrukcję chłodzącą, taką jak radiator.

W tym artykule omawiamy funkcję radiatora i odpowiadamy na pytanie, czy rzeczywiście go potrzebujesz.

Co to jest radiator?

Dysk SSD Kingston FURY Renegade z radiatorem w konsoli PlayStation 5

Radiator to przymocowany do dysku SSD element chłodzący, który chłodzi go, odprowadzając ciepło. Radiatory są zwykle wykonane z materiału o dużej przewodności, który może szybko pochłaniać nadmiar ciepła.

Czy wszystkie dyski SSD wymagają radiatora?

Dyski SSD działają zgodnie z określonymi standardami bez radiatora. Jednak w miarę jak urządzenia te stają się coraz szybsze i mniejsze, generują więcej ciepła. Odczyt i zapis danych na dysku SSD wymaga przepływu energii elektrycznej, co powoduje wytwarzanie ciepła. Aby uzyskać najwyższą wydajność dysku, zaleca się zastosowanie konstrukcji chłodzącej, takiej jak radiator, w celu optymalizacji temperatury nośnika. Dysk SSD będzie działał normalnie bez radiatora, ale w przypadku intensywnego użytkowania komputera warto rozważyć wymianę dysku na model z radiatorem.

Czy moja konsola PS5 naprawdę wymaga radiatora?

Jeśli planujesz dodać wewnętrzny dysk SSD do konsoli PS5, aby zwiększyć pojemność pamięci, firma Sony zaleca zastosowanie radiatora lub innej konstrukcji chłodzącej, aby wzrost temperatury nie miał wpływu na wydajność urządzenia. Można kupić dysk SSD z radiatorem lub kupić i zamontować radiator osobno. Zalecamy zakup dysku SSD kompatybilnego z konsolą PS5 już wyposażonego w radiator, aby uniknąć rozbierania dysku. Dysk SSD Kingston FURY Renegade z radiatorem jest przystosowany do konsoli PS5, a dzięki skutecznemu chłodzeniu zachowuje najwyższą wydajność. Skorzystaj z naszej instrukcji instalacji dysku SSD M.2 w konsoli PlayStation 5.

Podsumowanie

Zamontowanie wewnętrznego dysku SSD z radiatorem w konsoli PS5 pozwoli Ci korzystać z dodatkowego miejsca na gry, aplikacje i zrzuty ekranu bez obaw o przegrzanie dysku. Zainwestuj w dysk SSD z radiatorem do konsoli PS5, aby powiększyć swoją bibliotekę gier!

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Powiązane artykuły