Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

FURY Renegade ısı alıcılı SSD ile PS5'inizi serin tutun

PlayStation 5'inizi serin tutmak

En sevdiğiniz PS5 oyununun bir sonraki seviyesine ulaşmak üzereyken ekranınızın "PS5'iniz çok sıcak" mesajıyla karardığını düşünün. PlayStation'lar kendilerini serin tutacak ve yoğun kullanımdan kaynaklanan ısıyı dışarı atacak şekilde üretilmiştir. Ancak özellikle grafik açısından zorlu oyunlar oynarken hala konsolunuzun aşırı ısınması ve kalıcı hasar görmesi riski mevcuttur. Bu fikir sizi korkutuyorsa, PS5'inizi o aşamaya getirmeden soğuk tutmanızı sağlayacak adımlarımızı izleyin.

1. Yüzey

Konsolu serin tutmak söz konusu olduğunda PS5'inizi yerleştirdiğiniz yüzey çok önemlidir! Halı veya kilim gibi yüzeyler havalandırma deliklerinde toz ve kir birikmesine neden olabilir. Bunun yerine, en iyi soğutma için PS5'inizi sert bir yüzeye yerleştirin ve konsolun alt kısmı ile yerleştirildiği sert yüzey arasında yeterli boşluk olduğundan emin olmak için birlikte verilen PS5 standını kullanın.

2. Ortam

PS5'inizi bulundurduğunuz ortam, konsolunuzun sıcaklığında büyük bir fark yaratabilir. Yeterli hava akışının olduğu, iyi havalandırılan bir alanda bulunduğundan emin olun. Sistemi soğutmak için sürekli bir hava akışının olmadığı bir dolapta veya sıkışık bir alanda tutulmamalıdır. Tüm hava deliklerinin herhangi bir şekilde engellenmemesi gerekmektedir. Bu nedenle konsolu her türlü duvardan en az 10 cm uzakta tutmaya çalışın.

3. SSD ısı alıcıları

PS5 Konsoluna takılı FURY Renegade SSD ısı alıcı

Sony, performansı korumak için dahili PS5 SSD'ye bir soğutucu takılmasını önermektedir. Ekstra veri saklama için PS5'inize ısı alıcı takılı geldiğinden Kingston FURY Renegade Heathsink SSD'yi takabilirsiniz. Bir ısı alıcı, SSD'yi soğutarak ve ısıyı cihazdan uzaklaştırarak çalışır. Adım adım tam bir anlatım için lütfen Bir M.2 SSD'nin PlayStation 5'e takılması kılavuzumuza bakın.

4. Düzenli temizlik

Tüm bilgisayar sistemlerinde olduğu gibi zamanla PlayStation'ının havalandırma deliklerinde toz birikebilir. Konsol üzerinde, toplanan tozu hafifçe çekebileceğiniz özel bağlantı noktaları vardır. PlayStation'ınızı düzenli olarak temizleyerek hava akışının devamını sağlayabilir ve sıcaklığı kontrol altında tutabilirsiniz.

Neyse ki, PS5'inizin kalıcı bir hasara neden olmadan önce çok ısındığını gösteren bazı uyarı işaretleri var. Dahili fanlar yüksek ve olağandışı bir ses çıkararak konsolun çok ısındığını gösterecektir. Grafik hataları ve oyunun çökmesi gibi performans sorunları da aşırı ısınmanın bir göstergesi olabilir. ‘PS5'iniz çok sıcak. PS5'inizi kapatın ve sıcaklık düşene kadar bekleyin’ korkutucu mesajı, konsolun aşırı ısındığının en iyi göstergesidir.

PS5'inizi serin tutmak için verdiğimiz adımlarımızı uygularsanız ve PS5'inizin çok ısındığını gösteren işaretlere dikkat ederseniz, önemli bir sorun yaşamazsınız.

Oyununuz yarıda kesilmesin: PS5'inizi serin tutun ve oynamaya devam edin!

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

İlgili Videolar

İlgili Yazılar