Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Dizüstü bilgisayarda çalışan bir kişi

Daha iyi bir video konferans deneyimi için dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınıza daha fazla RAM takın

Video konferanslarda, internet servis sağlayıcıları ve veri merkezlerden giderek daha fazla bant genişliğinin tüketilmesine neden olan müthiş bir artış var. Yüksek kaliteli video görüşmeleri yapmak için PC’nizin ya da dizüstü bilgisayarınızdan başka konulara odaklanmak kolaydır. Dikkate alınması gereken ve daha az önem verilen bir husus da cihazınızdır. RAM, sisteminizin vazgeçilmez bir parçasıdır ve hem video görüşmelerinizin kalitesini belirlemede hem de sunum yaparken slaytlar, ekran paylaşımları ve medya dosyalarıyla ile çok görevli çalışmanızı desteklemede yardımcı olur. Tüm bunlar evden çalışma sırasında kritik öneme sahiptir..

Video konferans araçları, ister bellek kullanımını yapılandırmaya ve açık görevlere göre ayarlayan ve ölçeklendiren Microsoft Teams*, isterse daha statik olan ancak hala kaynaklardan yiyen diğer araçlar olsun değerli sistem kaynaklarını kullanma şeklinde farklı yaklaşımlara sahiptir. Ek RAM takılması, tüm görevlerin olması gerektiği gibi, sorunsuz, tutarlı ve yüksek performanslı olarak çalışmasını sağlayabilir

Minimum sistem gereksinimlerinin ötesine geçme

Dizüstü bilgisayarlı bir erkek

Kullandığınız diğer kritik uygulamalar bir araya gelerek mevcut sistem belleğini tüketeceğinden bu araçların belirttiği minimum sistem gereksinimlerinden fazlasını sağlayın.

Bazı bariz suçlulardan başlarsak e-posta programları, Chrome, Firefox, Edge ve Internet Explorer gibi İnternet Tarayıcıların yanı sıra Microsoft Office önemli miktarda bellek kullanmaktadır. Bunun yanı sıra işletim sistemi de düzgün çalışmak için belirli bir miktarda belleğe ihtiyaç duyar.

Bellekte yer açmak için uygulamaları kapatabilirsiniz ancak anti-virüs programınız/güvenlik duvarınız, VPN istemcisi ve e-posta güvenliği gibi bazı programları kapatamazsınız ya da kapatmamanız gerekir.

Tüm bunlara ek olarak işyerinde sık sık karşılaştığımız, her biri önemli miktarda bellek tüketen birden fazla monitör kullanımıyla durum daha da zorlu hale gelebilir. Ayrı grafik kartlarında yer alan grafik belleğinin yokluğunda, dahili grafik kartına sahip sistemler, sistem belleğini kullanır. Birden fazla monitör de bunları desteklemek için ihtiyaç duyulan bellek miktarını artıracaktır.

Sonuçta, görünüşe çok az sayıda arka plan görevi varken cihazınızdan birden fazla görevi yerine getirmesini isterken özellikle RAM açısından minimum gereksinimler karşılandığında zorluklar ve yavaşlamalar olabilir ve olacaktır.

Bunun sonucunda video görüşmelerinin kalitesi ve buna paralel olarak cihazınızın iş yükünü gerçekleştirmedeki çevikliği azalacaktır.

Sonuç: bugün ve yarın en iyi performans için RAM’inizi artırın

Bu araçların gelecekte, özellikler açısından daha zengin olacak şekilde geliştirilmesi kaçınılmazdır. Bu uygulamalar, sisteminizin daha az kaynakla daha fazlasını yapmasını isteyecektir. Kendinize ihtiyacınız olan performansı ve güvenilirliği verin. Cihazınızı, Kingston’ın en yeni uyumlu RAM'leriyle yükselterek beklentilerden bir adım önde olun.

Kingston bellek hakkında daha fazla bilgi alın.

#KingstonIsWithYou

USB Drive Icon

Bir Uzmana Sorun

Kingston, hangi RAM’in cihazınıza ve iş gereksinimlerinize en uygun olduğu konusunda size bağımsız fikirler ve öneriler sunabilir.

Bir Bellek Uzmanına Sorun

İlgili Yazılar