Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Biała kamera do monitoringu stojąca między świecznikiem a kaktusem w doniczce.

Wybór odpowiedniej karty pamięci do kamery do monitoringu

Kamery do monitoringu. Mogą być statyczne, obrotowe, zwisać z sufitu, być umieszczone na półce, ukryte, widoczne, w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Kamery do monitoringu są nieodłącznym elementem otaczającego nas świata – niezależnie od tego, czy znajdują się w domu, czy w firmie. Bez względu na to, gdzie i w jaki sposób są używane, „widzą” i rejestrują zdarzenia, których wolelibyśmy nie oglądać, ale mimo to doceniamy ich przydatność.

W kamerach do monitoringu karta pamięci jest kluczowym elementem, który pozwala nam zobaczyć, co zarejestrowała kamera. W końcu chodzi przecież o zapis wideo, który w pewnym momencie może okazać się bardzo potrzebny i przydatny. Dlatego ważne jest, aby był on czysty i wyraźny.

Kamera do monitoringu z luźno włożoną kartą microSD w gnieździe

Jak zatem wybrać kartę pamięci, która będzie odpowiadać naszym potrzebom i pozwoli uzyskać obraz wysokiej jakości? Należy sprawdzić kilka kluczowych parametrów, takich jak pojemność, szybkość i trwałość interesujących nas kart, a następnie wybrać markę, którą darzymy zaufaniem.

Pojemność

Przeczytaj instrukcję obsługi kamery. Prawdopodobnie zawiera ona informacje dotyczące zaleceń producenta dla danego modelu.

Następnie określ, jak będzie używana kamera. Czy będzie nagrywać w sposób ciągły, czy dopiero po wykryciu ruchu? Ciągłe nagrywanie wymaga karty o dużej pojemności i trwałości. W przypadku nagrywania po wykryciu ruchu wymagania są mniejsze.

Następnie określ rozdzielczość obrazu rejestrowanego przez kamerę. Filmy o wysokiej rozdzielczości (1080p lub 4K) wymagają większej pojemności pamięci.

Wystarczy powiedzieć, że niezależnie od tego, jak karta pamięci będzie używana, w praktyce wybór mieści się w zakresie od 32GB do 512GB.

Tylna część białej kamery do monitoringu, do której wkładana jest palcami karta microSD

Szybkość

Podczas gdy szybkość karty pamięci opiera się na parametrach szybkości odczytu/zapisu, w przypadku kamer do monitoringu tak naprawdę istotna jest tylko szybkość zapisu, tj. szybkość, z jaką karta zapisuje (rejestruje) dane w swojej pamięci. Zbyt mała szybkość może skutkować pomijaniem klatek lub spowolnieniem obrazu wideo, co podważa sens korzystania z kamery.

Większość kamer do monitoringu jest przystosowana do użycia kart pamięci microSD. Dlatego to do nich ograniczymy nasze rozważania dotyczące szybkości. Najnowsze karty microSD oferują większą pojemność, umożliwiając nagrywanie dłuższych materiałów wideo (są idealne do kamer do monitoringu pracujących w trybie ciągłym). Przy nagrywaniu w rozdzielczości Full HD lub 4K UHD zapewne nie chcesz martwić się o zbyt małą szybkość zapisu i gubienie klatek. Dlatego wybierz kartę o szybkości zapisu co najmniej 70MB/s, obsługującą klasę szybkości wideo UHS-I (V30).

Trwałość

To oczywiste, że kamery, które rejestrują obraz w sposób ciągły, wymagają karty pamięci, która sprosta pracy w trybie 24/7. Na podobnej zasadzie kamery umieszczone na zewnątrz i narażone na działanie warunków atmosferycznych wymagają zastosowania kart pamięci, które są odporne na ekstremalne temperatury, wysoką wilgotność i działanie silnego wiatru.

Powiązane artykuły