Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Zdjęcie kojota w lesie zrobione za pomocą kamery na podczerwień.

Wybór karty pamięci do fotopułapki

Karty pamięci klasy przemysłowej to idealne rozwiązanie dla użytkowników fotopułapek

Biorąc pod uwagę różne zastosowania kart pamięci klasy przemysłowej, dlaczego mówimy akurat o fotopułapkach? Ponieważ mają one mają wymagania techniczne, których nie może spełnić zwykła karta pamięci. Ze względu na pełnioną funkcję fotopułapki są użytkowane w terenie, pozostawiane przez długi czas bez nadzoru i narażone na trudne warunki pogodowe. Ponadto globalny rynek sprzedaży tych urządzeń, o wartości szacowanej na 100 mln dolarów, wiąż rośnie i ocenia się, że w dającej się przewidzieć przyszłości będzie kontynuował ten trend.

W przeszłości fotopułapki wykorzystywano głównie na potrzeby monitorowania i badania dzikiej przyrody. Obecnie zarówno profesjonalni, jak i zwykli użytkownicy wykorzystują je także do obserwacji natury i w celach rozpoznawczych. Wraz ze wzrostem popularności fotopułapki stały się skutecznym narzędziem dla właścicieli gruntów, rolników, hodowców, zarządców nieruchomości i właścicieli domów, wykorzystywanym w celu poprawy bezpieczeństwa. Z kolei entuzjaści aktywności na świeżym powietrzu używają ich także do fotografowania i filmowania rajdów terenowych, imprez jeździeckich, wędrówek i wyścigów rowerów górskich.

Wybierając kartę do fotopułapki, należy zwrócić uwagę na następujące funkcje, aby zmaksymalizować jej wydajność i niezawodność:

Ośnieżony szlak w zimowym lesie.
  • Zgodność ze standardem UHS-I – szybkość do 100MB/s w połączeniu z obsługą standardów U3, V30 i A1 na potrzeby aplikacji opartych na systemie Android.
  • Wytrzymałość na skrajne temperatury – karta pamięci zaprojektowana i przetestowana pod kątem temperatur w zakresie od -40°C do 85°C.
  • Wysoka wytrzymałość – mierzona w liczbie cykli programowania/kasowania (P/E) oraz zapisanych bajtów (TBW). Liczba cykli P/E pomaga w przybliżeniu określić, ile danych można zapisać w okresie użytkowania karty. Wskaźnik wytrzymałości TBW (liczba zapisanych bajtów ) to liczba cykli P/E pomnożona przez pojemność karty. Jest to optymalny wskaźnik dla zapisu materiałów w wysokiej rozdzielczości.
  • Funkcja zarządzania uszkodzonymi blokami – zarządza błędami w urządzeniach pamięci flash NAND, identyfikując i oznaczając uszkodzone bloki, a następnie wykorzystuje dodatkową wolną pojemność do wymiany nieprawidłowych bloków. Jednocześnie wstrzymuje zapis danych w uszkodzonych blokach, zwiększając niezawodność produktu. Jeśli uszkodzony blok zawiera dane, funkcja przenosi je do prawidłowego bloku, aby zapobiec ich utracie.
  • Mechanizm ECC – funkcja ta wykrywa i koryguje większość błędów wpływających na przenoszenie danych z aparatu fotograficznego na kartę SD. Podobnie jak w przypadku dysków twardych podczas normalnej pracy pamięci flash NAND występują błędy bitów, które zostają od razu naprawione dzięki funkcji ECC.
  • Zabezpieczenie przed awarią zasilania – nie sposób uniknąć ryzyka utraty zasilania, które może spowodować bezpowrotną utratę efektów wielogodzinnej, wielodniowej, a nawet wielomiesięcznej pracy. Zabezpieczenie przed awarią zasilania zapobiega takiej możliwości.
  • Równoważenie zużycia – ta zaawansowana technologia pozwala równomiernie rozłożyć liczbę cykli programowania/kasowania na wszystkie bloki pamięci flash. Gdy potrzebny jest blok do przechowywania danych, pamięć wykorzystuje pusty blok o najmniejszej liczbie wymazań. W ten sposób funkcja równoważenia zużycia wydłuża żywotność karty pamięci flash.
  • Funkcja ochrony dystrybucji odczytu z automatycznym odświeżaniem – odczytuje dane z pamięci flash, w tym również te, które są odczytywane rzadko, i w razie potrzeby przeprowadza automatyczną korekcję błędów. Zapobiega to utracie danych spowodowanej błędami zakłócającymi odczyt, błędami przechowywania itp.
  • Funkcja dynamicznego odświeżania danych – poprzez trzystopniową kontrolę bloków docelowych zapewnia, aby podczas operacji w trybie tylko do odczytu bloki z dużą liczbą błędów były usuwane i odświeżane na potrzeby kolejnego użycia.
Fotopułapki przymocowane do drzew na zalesionym obszarze.

Karty pamięci klasy przemysłowej firmy Kingston zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać wymagania wytrzymałościowe, wydajnościowe i środowiskowe nie tylko w szerokiej gamie zastosowań przemysłowych, ale także w fotopułapkach. Są one dostępne w wersjach o pojemności od 8 do 64GB, objęte trzyletnią gwarancją, bezpłatną pomocą techniczną i wyróżniają się legendarną niezawodnością marki Kingston. Należy zawsze sprawdzić zalecenia dotyczące pojemności i klasy szybkości karty pamięci w instrukcji obsługi aparatu fotograficznego.

Wszystkie karty pamięci SD i microSD Kingston Industrial spełniają wymogi określone w wytycznych organizacji Secure Digital Association.

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły