Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Wybór kart pamięci microSD do zapisu materiałów z drona

Wybór kart pamięci microSD do zapisu materiałów z drona

Rekreacyjne i profesjonalne drony to stosunkowo nowe zjawisko. Pierwszy z nich pojawił się w 2010 r., gdy francuska firma Parrot wprowadziła na rynek swój model AR Drone. Od tego czasu rynek dronów bardzo gwałtownie się rozwinął. Według Federalnej Administracji Lotnictwa1 w samych Stanach Zjednoczonych jest zarejestrowanych ponad milion dronów, z których duża liczba jest wykorzystywana w zastosowaniach profesjonalnych, a jeszcze większa – do celów rekreacyjnych.

Istnieje wiele rodzajów dronów, przystosowanych do różnych poziomów umiejętności użytkowników – początkujących, średnio zaawansowanych czy profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmowaniem.

Większość dronów jest wyposażona w ograniczoną ilość wbudowanej pamięci, co jest istotną wadą w przypadku rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K lub potrzeby wykonania serii zdjęć krajobrazu. Na szczęście wiele z nich oferuje praktyczne rozwiązanie: gniazdo kart pamięci microSD.

Jakich parametrów szukać?

Wkładanie karty pamięci microSD Kingston do drona

Obecnie nie ma specjalnego standardu kart pamięci microSD przeznaczonych do zastosowania w dronach. Różne modele urządzeń mają odmienne wymagania minimalne. Jednak niektórzy producenci określają parametry wymagane do zapewnienia najlepszej jakości materiału filmowego. Na przykład firma DJI wymaga do rejestracji materiałów w rozdzielczości 1080p i 4K, przy 60/120 kl./s (magistrala UHS), karty pamięci o pojemności do 128 GB i szybkości odczytu/zapisu klasy UHS-I Speed Grade 3.

Jeśli chodzi o inne drony lub po prostu ogólne zasady, przedstawiamy poniżej nasze zalecenia. Podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD lub 4K UHD zapewne nie chcesz martwić się o zbyt małą szybkość zapisu lub gubienie klatek. Dlatego wybierz kartę o szybkości zapisu co najmniej 70 MB/s, obsługującą klasę szybkości wideo UHS-I (V30).

Do nagrywania filmów 4K/8K i robienia zdjęć w wysokiej rozdzielczości potrzebujesz wysokowydajnej karty, która dotrzyma ci kroku. Jeśli chcesz robić zdjęcia w trybie seryjnym lub nagrywać filmy w kinowej jakości Ultra HD, wybierz kartę o minimalnej szybkości zapisu 165 MB/s, obsługującą klasę szybkości wideo UHS-II (V90).

Ile kart pamięci microSD potrzebujesz?

Karta pamięci microSD Kingston obok drona DJI

To naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, prawdopodobnie masz już cztery do pięciu kart microSD o dużej pojemności i wysokiej wydajności. Jeśli jesteś średnio zaawansowanym użytkownikiem, dobrym rozwiązaniem będzie kilka kart microSD o pojemności 64 GB. Jeśli jesteś amatorem-hobbystą lub robisz okazjonalne zdjęcia, z powodzeniem wystarczy kilka kart microSD o pojemności 32 GB.

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły