Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Kamera GoPro nagrywająca film poklatkowy z zachodem słońca

Jak wybrać pamięć do kamery GoPro

Spójrz na ścieżkę na wzgórzu zza kierownicy roweruMożna śmiało powiedzieć, że kamera GoPro daje przeciętnemu użytkownikowi możliwość łatwego i niewymagającego dużych nakładów nagrywania filmów akcji. Od ekscytujących widoków i odgłosów towarzyszących śmiałym zjazdom po nierównym górskim terenie, poprzez szalone rajdy motocrossowe po wyboistych muldach, po wyprawy do egzotycznych miejsc – wszystko to można zarejestrować w najwyższej rozdzielczości. Dzięki kamerze GoPro poszukiwacze przygód mogą nie tylko przeżyć, ale także uchwycić każdą sekundę, a następnie podzielić się nią z innymi.

Ponieważ kamera GoPro nie ma własnej pamięci wewnętrznej, bezpieczne przechowywanie wszystkich zapierających dech w piersiach widoków i dźwięków zależy od niezawodnej karty pamięci microSD. Nagrywanie filmów kamerą GoPro w rozdzielczości 4K z szybkością 60 kl./s lub nawet 1080p z szybkością 240 kl./s to bardzo wymagające zadanie dla karty microSD. Do długotrwałego nagrywania kamera GoPro wymaga dużej szybkości zapisu i pojemności pamięci masowej.

Rzeczywista pojemność, jaka będzie Ci potrzebna, zależy od kilku czynników – np. tego, co filmujesz, jak długo będziesz filmować i czy chcesz ryzykować, że zabraknie Ci miejsca w środku ujęcia. Jeśli to możliwe, zakup karty pamięci o większej pojemności może przynieść na dłuższą metę oszczędności, zapobiegając frustracji spowodowanej brakiem możliwości nagrywania z powodu zapełnienia pamięci.

Wybór jest nieco łatwiejszy, ponieważ dostępne są dwa rodzaje kart pamięci microSD – SDHC (Secure Digital High Capacity) oraz SDXC (Secure Digital Extended Capacity). Karty SDHC mają pojemność do 32GB, natomiast SDXC – powyżej 64GB. Natomiast dla miłośników techniki: karty SDHC korzystają z systemu plików FAT32, a SDXC – z bardziej elastycznego i nowszego systemu plików exFAT.

Dron GoPro i stacja Kingston Workflow Station

W przypadku kamery GoPro znaczenie ma szybkość zapisu danych na karcie microSD. Im jest ona większa, tym lepsza. W rzeczywistości niedostateczna szybkość może zniweczyć marzenia o długim, nieprzerwanym i pozbawionym zakłóceń nagrywaniu w rozdzielczości 4K lub 8K.

Do praktycznie każdej kamery GoPro zaleca się co najmniej kartę pamięci klasy 10 (zapis z szybkością co najmniej 10MB/s). Jednak do zapisu materiałów w rozdzielczości 4K, na co pozwala kamera GoPro, odpowiednia jest karta pamięci klasy U3 (30MB/s). Ponadto karta powinna mieć oznaczenie Ultra High-Speed: UHS-I lub UHS-II, które określa szybkość interfejsu magistrali karty. Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, zwróć także uwagę na klasyfikację VSC (Video Speed Class): V30, V60 lub V90, która oznacza zdolność karty do zapisu odpowiednio 30MB, 60MB lub 90MB danych na sekundę.

Kamery GoPro najlepiej sprawdzają się w realnym świecie. Aby zarejestrować dynamiczny materiał pełen akcji, nie wystarczy leniwy spacer, dlatego duże znaczenie ma trwałość i niezawodność karty microSD. Należy wybrać taką, która została przetestowana pod kątem odporności na wstrząsy, wodę, drgania, skrajną temperaturę i promieniowanie rentgenowskie. Dołączona do niej dożywotnia gwarancja będzie dodatkowym atutem.

Mężczyzna trzymający kamerę GoPro

HERO10 Black

Do zapisu filmów i zdjęć niezbędna jest karta pamięci microSD (do nabycia osobno). Należy użyć markowej karty pamięci, która spełnia następujące wymagania:

  • microSD, microSDHC™ lub microSDXC™
  • Klasa V30 lub UHS-3
  • Pojemność do 512GB

HERO9 Black, HERO MAX, HERO 7/8/9 Black

Do zapisu filmów i zdjęć niezbędna jest karta pamięci microSD (do nabycia osobno). Należy użyć markowej karty pamięci, która spełnia następujące wymagania:

  • microSD, microSDHC™ lub microSDXC™
  • Klasa 10 lub UHS-I
  • Pojemność do 512GB

HERO4 i starsze kamery

Do zapisu filmów i zdjęć niezbędna jest karta pamięci microSD (do nabycia osobno). Należy użyć markowej karty pamięci, która spełnia następujące wymagania:

  • microSD, microSDHC lub microSDXC
  • Klasa 10 lub UHS-I
  • Pojemność do 128GB1

Nie ma nic gorszego niż przerwanie w połowie świetnego nagrania z powodu braku miejsca na karcie pamięci microSD. Spraw, by wspomnienia pozostały Ci na całe życie, wybierając odpowiedni nośnik.

#KingstonIsWithYou

Powiązane filmy

Powiązane artykuły