Gün batımında San Francisco siluetinin arkasında bulutlar

Kısaca Fotoğrafçılık

Andrew Wille

Andrew Wille, şehir, manzara ve yaşam tarzı fotoğraflarıyla tanınan ödüllü, Los Angeles’ta yaşayan bir fotoğrafçı ve içerik oluşturucudur. Çarpıcı tarzı, sektörün önde gelen markalarıyla çalışmasını ve uzun vadeli ilişkiler kurmasını sağladı. Aynı zamanda öğretme konusunda tutkuludur ve yıllar boyunca hem özel/küçük gruplarda hem de büyük çalıştaylarda yüzlerce fotoğrafçıya eğitim vermiştir.

Bir kişi bir Kingston Canvas React Plus 256GB hafıza kartını bir fotoğraf makinesine takıyor

İnsanlar olarak hepimiz farklı şeylere ilgi duyarız ve fotoğrafçılar için de durum aynıdır. Her şeyi fotoğraflamayı ve bazen en göze çarpmayan yerlerdeki güzellikleri bulmayı sevsem de, renk spektrumunun sıcak tarafına hemen aşık oldum ve altın ışık ve gölgeler konusunda tutkulu hale geldim. Işığın bir sahneyi tamamen değiştirmesi için birkaç saniye bile yeterlidir ve o mükemmel anı yakalamak çoğu zaman düşünüldüğünden daha zordur. Saatlerce alıştırma yaparak altın saat fotoğrafçılığının ve düzenlemenin inceliklerini öğrendim. Sonunda, şehir, manzara ve yaşam tarzı fotoğrafçılığında ışığı kullanmamla tanınmaya başladım.

Genellikle aynı anda birden fazla projeyle uğraşan profesyonel bir fotoğrafçı ve içerik oluşturucu olarak, her zaman verimliliği artırmanın ve iş akışımı kolaylaştırmanın yollarını arıyorum.

Şu anda işlerimin çoğunda ana fotoğraf makinesi olarak Sony a7R III’ü kullanıyorum. Her görüntüde etkileyici miktarda veri ve ayrıntı sağlayan inanılmaz bir fotoğraf makinesi. Bunu sağlayan her bir sıkıştırılmamış RAW görüntünün 84 MB olması. Ancak bu büyük dosya boyutunun bir bedeli var ve hızlı, güvenilir veri saklama birimi gerektiriyor.

Kingston Technology, işte bu noktada fotoğraf makinesi çantamın ve yaratıcı iş akışımın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Evden neredeyse hiç fotoğraf makinem olmadan çıkmıyorum ve içinde her zaman iki Kingston Canvas React Plus hafıza kartı oluyor. Doğadaki çılgın maceralardan sadece oturduğum mahalleyi keşfetmeye kadar fotoğrafçılığım beni nereye götürürse götürsün, en sevdiğim anıları yakalamak ve onları güvende tutmak için Kingston kartlarına güvendim. Son birkaç yılda bu kartlarla yüz binlerce fotoğraf çektim ve kartlar kesinlikle güvenimi kazandılar. Bu kartlar, sadece inanılmaz derecede güvenilir olmakla kalmıyor, aynı zamanda 300 MB/s okuma ve 260 MB/s yazma hızlarıyla çok HIZLILAR. Böylece arabelleğe almak için beklerken hiçbir şeyi kaçırmıyorum.

Üzerinde iki Kingston Canvas React Plus hafıza kartı takılı bir kart okuyuculu bir Kingston Workflow Station

Fotoğraf makinesi donanımlarımı her zaman yaratıcılığımızın bir uzantısı olarak düşünmüşümdür ve Kingston ürünleri bunu mükemmel bir şekilde gerçeğe dönüştürüyor. Hafıza kartları, çalıştıklarında pek dikkat etmediğiniz, ancak çalışmadıklarında hemen fark ettiğiniz ve sonuç olarak yaratıcılığınıza zarar veren ürünlerden biridir.

Uzun çalışma günlerinde, genellikle yüzlerce GB veri alanı kaplayan fotoğraf çekiyorum. Hafıza kartlarını değiştirmek için çekimin ortasında durmak zorunda kalmamak oyunun kurallarını değiştiren bir olanak oldu. Bu sayede çekimi yarıda kesme zorunda kalmıyor ve istediğim içeriği çekebiliyorum. Uzun bir çekim gününden sonra dosyaları boşaltmak ve düzenlemek için saatler harcamayı kesinlikle istemiyorum. Kingston Workflow Station işte burada devreye giriyor. Bu Dock ile aynı anda birden fazla kaynaktan fotoğraf, video ve ses dosyalarını doğrudan MacBook Pro'ma aktarabiliyorum. Ve Canvas React Plus kartların ultra yüksek okuma/yazma hızlarıyla evde dosyaların boşaltılması sadece birkaç dakika sürüyor.

Kingston Canvas React Plus kartları ve Workflow Station yaratıcı iş akışımın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve hızlı, güvenilir donanım arayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

#KingstonIsWithYou

İlgili Yazılar