Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Beyaz ve yeşil arka plan üzerinde beyaz bir Xbox Series S oyun kumandasının yakın çekim görüntüsü

Xbox için Harici Veri Saklama Birimi

Microsoft'un Xbox Series S ve X konsolları, inanılmaz grafik ve işlem gücüyle yeni nesil oyun deneyimleri sunuyor. Bununla birlikte, hızlı ve güvenilir NVMe SSD'lere sahip olsalar da, her konsolun işletim sisteminin her sürücünün neredeyse %20'sini kapladığı düşünüldüğünde Xbox kullanıcıları için harici veri saklama biriminin dikkate alınması öncelikli bir konudur. Series S, üzerindeki 512GB'lık veri saklama biriminde 364 GB'lık etkin bir kullanılabilir alana sahipken, Series X, 1 TB'lık sürücüsünde 802 GB'lık kullanılabilir alana sahiptir. Call of Duty gibi 100 GB'ı aşan kurulum alanına sahip üst düzey oyunlar söz konusu olduğunda, birden fazla veri saklama kaynağına sahip olmak zorunludur.

Xbox Series S/X harici sürücülerindeki kısıtlamalar

Xbox Series S/X kullanıcıları, konsollarının dahili veri saklama alanını özellikle bu konsollar için piyasaya sürülen oyunlara ayırmalıdır. Harici sürücülerden, Xbox Series S/X için oyunların çalıştırmasına izin verilmez. Ancak uyumlu olan Xbox One, Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunlarının çalıştırılmasına izin verilir. Kullanılmayan Xbox Series S/X oyunlarının da saklanmasında kullanılabilirler, ancak oyunların, oynanabilmeleri için dahili sürücüye aktarılmaları gerekir.

Harici sürücülerin uyumlu olabilmesi için en az USB 3.0 özellikli olması gerekir. Xbox Series S/X'in her ikisi de üç USB-A bağlantı noktasına sahip olduğundan konsol kullanıcıları aynı anda üç adede kadar harici sürücü bağlayabilirler.

Xbox Series S/X ile harici veri saklama cihazlarının kullanılması

Xbox Series S/X ile harici veri saklama sürücülerini kullanmak sadece çok yararlı değil, aynı zamanda kolaydır. Kullanıcının tek yapması gereken konsolu açmak ve sürücüyü takmaktır. Uyumluysa, bir pencere açılacak ve kullanıcıya ihtiyaç duyduğu tüm talimatlar verilecektir. Alternatif olarak, kullanıcılar Sistem Ayarları'na girebilir ve orada veri saklama cihazları sekmesini bulabilir.

Yeni veri saklama cihazlarının genellikle formatlanması gerekir. Xbox Series S/X kullanıcılar için bunu yapabilir ve ayrıca cihazların takip edilmesini kolaylaştırmak için cihazlara ad verebilir. Formatlamadan sonra hem dahili hem de harici veri saklama birimleri, Oyunlarım ve Uygulamalarım ekranında tek bir istatistik olarak sunulduğundan bu yararlı olabilir.

Xbox Series S/X için en iyi harici veri saklama birimi

Xbox Series S/X kullanıcılarına fayda sağlayacak çeşitli donanım özellikleri vardır. Tabi ki yüksek okuma ve yazma hızı, harici bir sürücüden kurmayı, kaydetmeyi ve oyun ve medya yüklemeyi daha kolay hale getirecektir. Ancak, güvenilirlik en önemli faktördür. Verilerinizi kaybetmeniz, yüzlerce hatta binlerce saat harcadığınız oyundaki ilerlemelerinizin yanı sıra artık erişemeyebileceğiniz dijital ürünlerin de kaybına neden olabilir. Son olarak, kapasite de önemli bir faktördür. İster taşıma kolaylığı için tek bir büyük sürücü, ister çok yönlülük ve veri yedekleme yeteneği için birden fazla küçük sürücü tercih edin, sürücü kapasitesi konsolun dahili veri saklama alanının yükünü hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Xbox Series S/X için harici veri saklama seçenekleri

Kingston XS1000 Harici Katı Hal Sürücüsü, 1.050MB/s'ye kadar aktarım hızına sahip kompakt ve çok hızlı bir USB 3.2 Gen 2 SSD'dir. Sekiz santimden daha kısa ve neredeyse otuz gram ağırlığında olmasına rağmen, önemli bir kapasiteye sahiptir: 1TB, hatta 2TB. XS1000 Kingston'ın 5 yıllık garantisine sahiptir. Xbox Series S/X'iniz için harici veri saklama birimi çözümü olarak mükemmel bir seçim olacaktır.

#KingstonIsWithYou

İlgili Videolar

İlgili Yazılar