İşinizle ilgili kritik verilerinizi kendi kendini şifreleyen sürücülerle koruyun

Yükle

Son birkaç yıldır gizli şirket bilgileri ve kişisel bilgilerle ilgili ihlaller, çalınmalar ve kayıpların sayısında önemli bir artış oldu. AB GDPR gibi veri güvenliğine odaklanan bazı küresel yönetmelikler nedeniyle verilerin dikkatsizlik nedeniyle kaybolmasının yol açtığı cezalar, birçok kuruluşun günlük iş verilerini etkili biçimde güvenceye almak konusunda adımlar atmaya yöneltti. Bu tür veriler her türlü kuruluş açısından çok önemlidir ve yasal ve finansal etkilere maruz kalmamak için veri güvenliği tehditlerine karşı etkili korumanın sağlanması çok kritik öneme sahiptir.

Donanım tabanlı AES 256-bit şifrelemeli veri güvenliği sağlayan ‘Kendi Kendini Şifreleyen Sürücüler’ (Self-Encrypting Drives - SED’ler) gizli şirket ve müşteri bilgilerini içeren masaüstü ve dizüstü bilgisayarların ve tabletlerin çalınması ya da kaybedilmesi nedeniyle hassas verilerin giderek daha fazla kaybolmasını önlemek için en iyi çözümlerden biri haline geldi.

Kingston’ın Opal sürücüsü – performanstan ödün vermeyen güvenlik

Kingston Technology UV500, kendi istemci sistemlerinin güvenliğini geliştirmek isteyen müşteriler için en yeni 3D NAND flash ve AES 256-bit şifrelemeli TCG Opal 2.0 teknolojilerini kullanmaktadır. Birden fazla form faktörü, masaüstü bilgisayarlar, küçük form faktörlü PC’ler, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için 2,5”, M.2 ve mSATA çözümlerinin uygulanması için esneklik sağlamaktadır.

UV500 bir güvenlik çözümü olarak, IT departmanlarının, şirketlerinin IP’si, müşterilerin ya da çalışanların kayıtları ya da şirket masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarındaki diğer hassas veriler gibi şirket verilerini korumasını sağlamaktadır.

Neden TCG Opal?

Trusted Computing Group’un (TCG) Opal şartnamesi, “taşınmakta olan” ve “sabit” verilerin kayıp, hırsızlık, kullanımdan kaldırma ya da sürücü kullanım ömrünün dolması nedeniyle meydana gelebilecek tehlikelere karşı korunması için karşılıklı çalışabilen SED’lerin oluşturulmasını ve yönetilmesini amaçlayan bir standarttır.

Kolay uygulama, kullanım ve yönetim – Kingston TCG Opal sürücüler, her türlü kuruluş için birçok avantaj sunmaktadır.

3D NAND Performansı

Donanım şifrelemesi teknolojisiyle birlikte en yeni teknolojilerle tasarlanması, sürücünün sistem performansı üzerinde yazılımsal şifrelemeye kıyasla çok daha az etkiye neden olarak tam hızda çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Şifrelenmiş SSD

Opal, yetkisiz kullanımlara karşı en etkili çözüm olarak kuruluşlara donanım tabanlı şifreleme sağlayan, kanıtlanmış bir veri gizliliği standardıdır. Birden fazla form faktörü seçeneği sayesinde 2,5” / M.2 / mSATA çözümleri desteklemektedir. GDPR’ye hazırlık, şirketin uyum çabalarını desteklemede önemli bir role sahiptir.

Veri Kaybı Önlemesi (Data Loss Prevention - DLP)

Korumalı olmayan ve güvensiz geleneksel sabit disk sürücülere kıyasla, veri çalınması riskini en aza indirir. Kolayca uygulamaya hazır hale getirilir ve WinMagic, Symantec, McAfee, Sophos vb. gibi bağımsız yazılım tedarikçilerinden son nokta sürücü güvenliği çözümlerini tamamlar.

Daha güçlü güvenlik

Şifreleme her zaman açıktır ve kapatılamaz. Bu durum, kimlik doğrulama olmadan erişimleri önler. Şifreleme anahtarları, sürücü içinde oluşturulur ve asla ortadan kaldırılamaz.

Düşük sahip olma (cost of ownership - TCO) maliyeti

Şifreleme anahtarlarının yönetilmesi için karmaşık altyapı, işletim sistemi, uygulamalar ve araçlarda değişiklikler gerektirmez. Bu durum şirketlerin genel giderlerinin, yazılımsal şifrelemeye göre daha az olmasını sağlar.

TCG Opal 2.0’nin avantajlarından yararlanın

Kingston UV500’ün WinMagic Symantec, MacAfee, Sophos vb. önemli TCG Opal Bağımsız Yazılım Tedarikçi’leri ile uyumluluğu, yönetilebilirliği artırır ve daha kolay uygulamaya alınmasını sağlar.
Özellikler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Kullanıcı erişim hakkının alınmasına ve parolaların sıfırlanmasına olanak tanıyan belirli sistemlere kullanıcı ataması ve kullanıcı yönetimi
  • Sorunsuz kullanıcı deneyimi sunan, politika esaslı sürücü güvenliği zorunlu uygulaması
  • İster Active Directory Integration ile ister başka şekilde olsun sistemlerin ve atanmış kullanıcıların varlık yönetimi
  • Revert Utility, yöneticinin / güvenlik sorumlusunun, hedef bilgisayarın açılış diskini etkili biçimde sıfırlayarak çabucak silmesini ve temizlemesini sağlar.

UV500 hakkında daha fazla bilgi alın