Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Ulusal güvenlik ekibi bir izleme odasında çizelgeler, grafikler ve istatistikler gösteren ekranlara sahip bilgisayarlarda çalışıyor

Ulusal siber güvenlik kuruluşları neden Kingston IronKey'e güveniyor?

Ulusal siber güvenlik kurumlarının korunmasının sağlanması

Ulusal güvenlik açısından ülkelerinin çıkarlarını siber tehditlerden korumanın önemi çok büyük bir sorumluluk haline geldi. Saldırıların sayısının artması ve farklılaşan doğası dikkate alındığında, bunun yapılmaması ticari, düzenleyici veya bir ulusun koruma kabiliyetine olan güvenini kaybetmesi gibi korkunç sonuçlara yol açabilir.

Siber güvenliğe yapılan yatırımların artmasıyla birlikte, ülkelerin artan tehditleri çok ciddiye aldığı görülmektedir. Ancak bu ilgi, yalnızca çalışanlarını ve kurumlarını güvende tutacağına güvenilen kişilerin dışına odaklanmamalıdır.

Bu nedenle, konu kamu siber güvenlik departmanlarının kendilerini veri kaybı ve ihlallerinden nasıl korudukları olduğunda, verilerin güvenli bir şekilde saklanması ve aktarılması ihtiyacı çok önemlidir.

Zorluk

EMEA'daki büyük bir ulusal güvenlik departmanının, siber güvenlik istihbarat verilerinin güvenli bir şekilde saklanmasını ve aktarılmasını, potansiyel tehlike riskinin çok yüksek olduğu düşünülen ortamlardan çıkarılmasıyla sağlaması gerekiyordu.

Veri koruma ve saklamanın bu son derece hassas alanında deneyimi olan, merkezi olarak yönetilebilen ve uygun şekilde ölçeklendirilebilen çözümlere sahip bir iş ortağına ihtiyaç duyuyorlardı.

Ancak bu, pratiklikten ödün verilmesine neden olmamalı ve daha geniş güvenlik stratejilerini tamamlamalıydı. Yani "herkese uyan tek bir boyut" yaklaşımı olmamalı ve koruma seviyeleri maliyet, ölçek ve algılanan riske göre kademelendirilebilmeliydi.

Zorlu mu? Belki de. Ancak bakın Kingston IronKey bunu nasıl sağladı.

Çözüm

Bir masanın üzerinde Kingston IronKey şifrelenmiş USB sürücüler

Yukarıdakileri dikkate alan kurum Kingston'ın Bir Uzmana Sorun ekibine başvurdu. Onlar da kapsamlı ve ayrıntılı bir değerlendirme süreci sonrasında, geçerli ve gelecekteki gereksinimlerine göre kapsamlı çözümler sunabildi. Çözümlerden biri ödün vermeyen düzeyde güvenlik ve hıza ihtiyaç duyan az sayıda kullanıcıya sunulurken, diğeri kurum içindeki daha fazla sayıda kullanıcıyı güvenli taşınabilir veri saklama ile güçlendirdi. Kısacası, tüm olasılıklar kapsanmış oldu.

Çalışanları arasında geniş çaplı uygulama için uygun maliyetli ancak güvenli bir USB sürücüye ihtiyaç duyanlar, FIPS 140-2 Seviye 3 ve NATO sertifikası nedeniyle Kingston IronKey D300S/SM şifreli USB'yi seçti. Tüm bunlar, sağlam, müdahaleye dayanıklı çinko kasası ve müdahaleyi belli eden epoksi mührü ile desteklenmektedir.

En yüksek erişim kimlik bilgilerine sahip kişiler için Kingston IronKey S1000 şifreli USB, sınıfında lider güvenliği ve hızı ile mükemmel bir seçimdi. Konu S1000'i seçmeye geldiğinde, bu yüksek profilli siber güvenlik kurumu, askeri operasyonlar için "seçilecek" sürücü olduğu bilgisiyle güvenle bunu tercih etti. Sağlam bir anodize alüminyum kasa içinde bulunan XTS modunda 256-bit AES donanım tabanlı şifreleme, cihaz üzerinde Cryptochip Şifreleme Anahtarı yönetimi ile FIPS 140-2 Seviye 3 doğrulaması ile verileri, ortam ne olursa olsun güvendedir. USB 3.0*, performansı ile hızlı, sağlam ve güvenli bir veri saklama birimidir ve en çok ihtiyacı olanlar tarafından kullanılabilir.

Her iki durumda da sürücülerin en kritik veriler için merkezi olarak yönetilebilmesi büyük önem taşıyordu. Aktarılan tüm dosyaların kim tarafından aktarıldığının kontrol edilmesi de dahil olmak üzere tam kontrole sahipler ve herhangi bir tehdit tespit edildiğinde bunu kilitleyebiliyorlar. Bu tür bir merkezi kontrol, günümüzde bulut hizmetleri sağlayıcılarının çoğunluğu tarafından sunulan güvenlik seviyesine kıyasla çok daha fazlasını sunmaktadır.

Bunun ötesinde Kingston, #KingstonIsWithYou (Kingston Sizinle) ruhunu daha iyi göstermek için değerli dağıtım ve satıcı iş ortaklarımızla birlikte çalışarak müşterilere cihazların kurulumu ve yapılandırılması konusunda yol gösterdi ve ilk günden itibaren verileri koruyabilmelerini sağladı!

Sonuç olarak, bu ulusal siber güvenlik kuruluşu, konu veri güvenliği olduğunda "söylediklerini uyguladıklarından" emin olabilir ve ülkenin vatandaşları, siber tehditlerin önlenmesine yardımcı olarak veri korumada altın standart olarak görebilir.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Bir devre kartı yonga seti üzerinde Kingston bir uzmana sorun sembolü

Bir Uzmana Sorun

Doğru çözümün planlanması, projenizin güvenlik hedeflerinin anlaşılmasını gerektirir. Kingston’ın uzmanları size yardımcı olabilir.

Bir Uzmana Sorun

Kingston IronKey Makaleleri

İlgili Yazılar