Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Üzerinde kırmızı şimşek bulunan bir pilonun yüzen grafiğine işaret eden parmak

Kingston IronKey şifreli sürücülerle enerji sektöründeki kritik verileri koruma

Verileri korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı

Enerji sektöründe; endüstriyi, süreçlerini ve elindeki verileri giderek artan sayıda saldırı hedef alıyor. Bu ihlallerin birçoğu manşetlere çıkarken kurumun yanında müşterilerin de işlevlerini etkiliyor, sayısız finansal zarara ve şirket itibarının yara almasına neden oluyor.

Başarıyla sonuçlanan ihlallerin getirdiği mevzuatla uyumluluk ve mali cezaları da göz önüne aldığınızda, tüm uç noktaların güvenli olmasını sağlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Zorluk

EMEA enerji alanındaki önemli bir oyuncu, uç noktaları korurken ofiste ve sahada kritik işlevler yürüten çalışanlara taşınabilir veri kullanma olanağı sunmaya devam etmek zorundaydı. Mevcut çözümde şifrelenmemiş USB sürücüler kullanılıyordu ve bunun güvenlik açığı olduğu hızla belirlendi.

Enerji şirketlerinin çalışma prosedürlerinde çalışanların temel iş sistemleriyle her zaman bağlantı kuramadığı kendine has koşullar göz önüne alındığında, taşınabilir depolamaya olanak tanımak kritik bir iş gereksinimi olmaya devam ediyor.

Öyleyse çözüm basit görünse de, çalışanlar için kullanışlılıktan ödün vermeden uç noktaların güvende olmasını sağlamak için farklı faktörleri dikkate almak gerek. Aşırı katı ve müdahaleci güvenlik önlemleri alındığı izlenimi oluşursa, daha güvensiz, takip edilemeyen, kötü amaçlı uygulama ve virüslere kapı açan geçici çözüm yöntemleri kullanılmaya başlanabilir.

Aynı zamanda en kötü olasılığa karşı, riskleri azaltmak için daha geniş koruma katmanlarını hayata geçirmek, temkinli olmak üzere her zaman gereklidir.

Çözüm

IronKey VP50, enerji şirketinin hassas verilerini koruyor

Ücretsiz Bir Uzmana Sorun hizmetimizi kullanarak, bu yüksek profilli müşteriye danışmanlık yaptık, askeri düzeyde güvenlik, ölçek ve maliyeti doğru şekilde bir araya getiren bir çözüm önermeyi başardık.

Bu öneri sayesinde, çalışanların verileri güvenle depolamasını ve aktarmasını kısıtlayıcı olmayan bir süreçle sağladık. Daha önce BT ekiplerinin çok fazla zamanını alan kötü amaçlı yazılım ve virüslerin bulaşmasını önledik.

IronKey VP50 ve DT4000G2DM şifreli USB flash sürücülerimiz, kuruluşun 256-bit AES donanım tabanlı şifreleme ile hareketli veriler için kurumsal düzeyde güvenli USB sürücüleri uygun maliyetle kullanabilmesini sağladı.

En yüksek maliyet verimliliği için farklı güvenlik düzeylerini kuruluşun risk algısına dayalı olarak yapılandırabildik. IKVP50 çözümümüz FIPS-197 düzeyinde koruma sağlarken, en kritik verilerine en yüksek koruma düzeyini sağlamak için FIPS-140-2 Seviye 3'e sahip DT4000G2DM'ye ölçeklendirdik.

Hangi ürünün kullanıldığına bakılmaksızın, her ikisi de yetkisiz erişim olması durumunda 10 yanlış denemeden sonra sürücüyü kilitleme ve yeniden biçimlendirme yeteneğine sahipti.

Ek bir önlem olarak, beyaz liste ile USB portlarının güvenli kullanılmasını sağladık ve güvensiz geçici çözüm süreçlerine engel olduk. Bu özel bir gereksinim olduğu için, sürücülerimizin merkezi yönetim süreciyle entegrasyon olanağı, kimin neyi aktardığı konusunda tam kontrol ve denetim sağlıyor. Herhangi bir tehdit algılanırsa geniş ölçekte kilitleme olanağı sunuyoruz.

Sonuç olarak, bu enerji sağlayıcısı, mevzuat standartlarıyla uyumluluğu sağlarken uç noktalarının karmaşık saldırılara karşı güvenceye alınmasını ve verilerinin güvenli olmasını sağlıyor.

#KingstonIsWithYou #KingstonIronKey

Bir devre kartı yonga seti üzerinde Kingston bir uzmana sorun sembolü

Bir Uzmana Sorun

Doğru çözümün planlanması, projenizin güvenlik hedeflerinin anlaşılmasını gerektirir. Kingston’ın uzmanları size yardımcı olabilir.

Bir Uzmana Sorun

Kingston IronKey Makaleleri

İlgili Yazılar