Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Risk ve Avantajlar sözcükleri Adalet Terazisinin kefelerinde yer alıyor.

Şifrelenmiş USB Flash Bellekler: Avukat Ücretlerinden Daha Ucuz

İletişimlerimizde, verilerin güvenliğini sağlamak için şifreli USB bellekleri kullanmanın önemini sıklıkla vurguladığımızı fark etmiş olabilirsiniz. Kayıp bir USB bellek, veri ihlallerinin ana nedenlerinden biridir. İhlaller itibarınıza ve banka hesabınıza zarar verir.

Bunu defalarca ele almış olmamıza karşın, önleyici şifrelemenin maliyetine kıyasla bir ihlalden bir savunma avukatı tutmanın potansiyel maliyetini hiç ele almadık. Burada işinize yarayabilecek bazı bilgiler yer alıyor.

USB belleklerde saklanabilecek veri miktarı göz önüne alındığında, kayıp veya çalınan bir belleğin neden olduğu hasar bir şirket için önemli olabilir. Bir bilgisayar korsanının bellekte yer alan verilere erişmesinin çarpan etkisi dikkate alındığında, korsanların, zararın katlanarak artmasına neden olacak, onları diğer konumlara yönlendirebilecek diğer kritik bilgilere erişme olasılığı vardır.

Donanım tabanlı şifrelemeye sahip bir USB bellek mükemmel, kolay ve karmaşık olmayan bir çözümdür. 40 - 600 $ fiyatlara sahip bellekler, küçük işletme sahiplerinden büyük şirketlere, sivil toplum kuruluşlarına ve devletin tüm birimlerine kadar uygulamalar için idealdir.

Daha yüksek fiyatlı bellekler bile, korsanların saldırısına uğrarsanız ve kendinizi yasal davalarda bulursanız avukat ücretlerini ödemekten çok daha ucuzdur.

Bir masada oturan bir davalı ve avukat sinirli biçimde bakıyor

Lawyers.com’a* göre çoğu hukuki davada, avukatlar aşağıdaki ücret düzenlemelerinin biri (ya da birden fazlası) üzerinden ücret almaktadır:

  • saatlik ücret
  • sabit ücret
  • avukatlık ücreti
  • dava kazanılması durumunda ödenecek ücretler

Siteye göre saatlik ücretler en yaygın olanlarıdır. Bu düzenlemeye göre avukat, sizin sorununuz ya da davanız üzerinde çalışırken harcadığı süreye göre saatlik olarak ödeme alır. Ödenecek toplam tutar, veri ihlalinin yapısına bağlı olarak daha büyük ya da daha küçük olabilir. Çok vakit gerektirmeyecek açıkça bir ihlal miydi yoksa araştırılması, raporlanması ve etkilenen taraflara haber verilmesi gereken bir uyum sorunu muydu? İkinci durumda, saat sayısı hızla artacaktır.

Bir avukatın saatlik ücreti onların deneyimine, uzmanlık alanına ve hizmet verdikleri yere göre farklılık göstermektedir. Örneğin, küçük şehirlerdeki avukatların saatlik ücreti genellikle 100-200 $ iken büyük şehirlerde 200-400 $ seviyesine ulaşabilmektedir. Dijital yasa, uluslararası yasa, HIPAA gibi özel alanlarda uzmanlığa sahip avukatların saatlik ücretleri daha da yüksek olabilmektedir.

Avukat gibi bir profesyonel söz konusu olduğunda, daha düşük bir saatlik ücret mutlaka daha iyi değildir. Daha deneyimli veya uzman bir avukat saat başına daha pahalı olsa da sorununuzu daha hızlı çözerek genel olarak tasarruf etmenizi sağlayabilir. Ayrıca, dijital hukuk, gizlilik ihlalleri veya diğer özel konularla ilgili deneyimi olan bir avukat, ilgili sorunun çözülmesinin maliyetinin ne olduğu konusunda size daha iyi bir tahmin sağlayabilir.

Lawyers.com’a göre hukuki bir konunun basit ve iyi tanımlanmış olduğu durumlarda, avukatlar genellikle sabit bir ücret alır. Bir avukat sabit bir ücret önerirse, dosyalama ücretleri gibi masrafları kapsamayabileceğinden, bu ücrete nelerin dahil olduğunu tam olarak anladığınızdan emin olun.

Kingston Ironkey USB Flash Bellekler

Sabit ücret ne olursa olsun, büyük olasılıkla bir şirketi saldırıya uğramaktan kurtarabilecek donanım şifrelemeli birden fazla USB belleğin maliyetinden çok daha yüksek olduğundan emin olabilirsiniz. Üniversiteden yeni mezun olmuş bir akrabanızı bile avukat tutarak ödemeyi ya da ücretlendirmeyi kabul etseniz de her durumda onun hizmetleri ucuz olmayacaktır.

Veri güvenliğine patentlerle korunan donanım merkezli/yazılımsız şifreleme yaklaşımı, veri kaybına karşı en iyi savunmadır. Çok çeşitli kullanım türü için çok sayıda USB bellek seçeneğinin bulunması nedeniyle, bir şirketin mümkün olan en kısa zamanda doğru güvenlik önlemlerini ve en iyi uygulamaları yürürlüğe alması için varsa eğer dezavantajlardan bariz biçimde daha çok avantaj bulunmaktadır. Şirketiniz, başına iş gelip öğrenmek yerine mümkün olan en kısa zamanda bir veri güvenliği kültürü kurabilir.

Şirketinizi veri ihlali davalarında koruması için avukat ücretleriyle uğraşmak, size paradan çok daha fazlasına mal olacaktır: sonuçta itibar kaybı, şirketinizin kurtulabileceğinden çok daha fazla olabilir.

Bir Uzmana Sorun

Bir Uzmana Sorun

Doğru çözümün planlanması, projenizin güvenlik hedeflerinin anlaşılmasını gerektirir. Kingston’ın uzmanları size yardımcı olabilir.

Bir Uzmana Sorun

İlgili Videolar

İlgili Yazılar