Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Twórca treści multimedialnych montujący materiał wideo przy biurku

Jak dyski SSD Kingston pomogły DASH Pictures przyspieszyć pracę w terenie i proces postprodukcji?

Jak sprostać wyzwaniom produkcji multimedialnej

Dysk SSD Kingston do serwerów

Zarówno w przypadku dużych, jak i małych produkcji multimedialnych kluczową rolę odkrywa zarządzanie procesami pracy! Jeśli chodzi o wykorzystanie nośników pamięci, ogromne znaczenie dla logistyki produkcji i dotrzymania napiętych terminów może mieć szybkość przesyłania danych.

Trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy firma DASH Pictures, specjalizująca się w produkcji filmowej i telewizyjnej, bezpośrednio doświadczyła skutków powolnego działania dysków twardych (HDD). Rejestrowanie materiałów dokumentalnych za pomocą wielu kamer w odległych lokalizacjach bez dostępu do Internetu (a nawet źródeł zasilania) wiązało się z codziennym zapisem ogromnych ilości danych.

Fizyczne ograniczenia dysków obrotowych powodowały, że aby móc kontynuować zdjęcia kolejnego dnia, zespół musiał pracować na nocnej zmianie, transferując materiały i tworząc kopie zapasowe. Szybkość działania nośników była także ograniczeniem w procesie postprodukcji. Powolny odczyt danych z dysków twardych poważnie utrudniał pracę, prowadząc do frustrujących opóźnień w procesach montażu, korekcji kolorów i generowania efektów wizualnych.

Biorąc pod uwagę problemy, które pojawiły się podczas realizacji pierwszego sezonu programu podróżniczego Fantastic Friends z udziałem „bliźniaków Weasley” – Jamesa i Olivera Phelpsów – firma produkcyjna chciała je rozwiązać przed rozpoczęciem zdjęć do drugiej serii.

W tym celu nawiązała współpracę z firmą Kingston, aby wdrożyć rozwiązanie w postaci szybkich dysków SSD, które usprawniło zarówno pracę w terenie, jak i proces postprodukcji. Pozwoliło to firmie DASH Pictures usprawnić pracę, osiągnąć lepsze efekty mniejszym nakładem środków i rozwinąć swój potencjał.

  Obejrzyj film

#KingstonIsWithYou

Widok z góry laptopa na ciemnym biurku z ilustracją linii obwodu drukowanego

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać wymagania danego projektu i systemu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane artykuły