Şu anda Birleşik Krallık sitesini ziyaret ettiğinizi fark ettik. Bunun yerine ana sitemizi ziyaret etmek ister misiniz?

Oyun deneyimini geliştirmek için Microsoft DirectStorage kullanan bir oyuncu.

Microsoft DirectStorage Nedir ve PC Oyunlarını Nasıl Geliştirir?

DirectStorage nispeten yeni bir Microsoft API tipi oyun yazılımıdır. Oyun performansını artırdığı söyleniyor. Ne yazık ki bu teknoloji yeni olduğu için şu anda piyasada bu teknolojiyi kullanan oyun yok ya da yok denecek kadar az. Dolayısıyla, gerçekten ne kadar etkili olduğuna karar vermek zor. Ama oyunlar geliyor. Ve geldiğinde, bunu okuduğunuz için hazır olacaksınız.

DirectStorage, Microsoft'un geliştiricilere ve oyunculara SSD'lerin sürekli artan hızlardan yararlanmaları için sunduğu bir çözüm. SSD'ler, genel oyun performansındaki hünerleriyle tanınıyor. Örneğin, bir PC oyununun PCIe 4.0 NVMe SSD ile yüklenmesi, SATA SSD ile yüklenmesinden daha hızlıdır ve Microsoft'un DirectStorage özelliği ile yükleme süreleri, PCIe 4.0 NVMe SSD'ye sahip oyuncular için daha da hızlı olacaktır.

DirectStorage birkaç yıl önce Microsoft tarafından Xbox Series X/S için geliştirildi. Bu yüzden Windows işletim sistemi için kolayca uyarlandı. Aslında, artık Windows 11'e otomatik olarak dahil edilmiş durumda(veri saklama optimizasyonları ve diğer oyun özellikleriyle birlikte) ve Windows 10 v1909 veya üstü ile uyumlu.

DirectStorage PC oyun tutkunları için günümüzün hızlı SSD'lerinden tam olarak yararlanmalarının önündeki engelleri kaldırıyor. Oyuncular daha kısa yükleme sürelerinin keyfini çıkarırken, geliştiriciler de PC oyunlarına bu desteği ekleyerek oyunları PC kullanıcıları için daha da çekici hale getirebiliyor.

Geliştiricilerin PC oyunlarına DirectStorage'ı dahil etmeleri neden bu kadar önemli?

Bulmacalar, rekabet, çok oyunculu oyun ve yaratıcılığı temsil eden üste yansıtılmış bir grafik üzerinde yazı yazan bir çift el
  1. Oyun sırasında ve sahneler arasında disk erişimini iyileştirmek ve yükleme sürelerini hızlandırmak için kullanabilirler.
  2. Oyunların daha gerçekçi ve daha etkileyici görünmesine yardımcı olur. Artık herhangi bir sıkıştırılmış grafik açma işlemi yapmak zorunda olmayan CPU'ya aşırı yük bindirmeden daha yüksek çözünürlüklü dokular ve daha ayrıntılı 3D nesneler tasarlayabilirler. DirectStorage sayesinde bu iş artık GPU tarafından sakin, etkili ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Peki, bir oyuncu olarak DirectStorage'dan nasıl yararlanabilirsiniz? Öncelikle, sisteminizin bu iş için uygun olduğundan emin olun. Bu da bir PCIe 3.0 NVMe SSD ya da PCIe 4.0 NVMe SSD'ye yükseltme yapmanızı gerektirebilir.

Oyunlarını çok ciddiye alanlar için Kingston FURY™ Renegade PCIe 4.0 NVMe SSD ideal bir üründür. Üst düzey performans arayan oyun tutkunları için yüksek kapasitelerde gelişmiş performans sağlar. En yeni Gen 4x4 NVMe denetleyiciyi ve 3D TLC NAND’ı kullanan 7.300/7.000MB/s* okuma/yazma değerlerine varan müthiş hızlar ve olağanüstü tutarlılık ve harika oyun deneyimi için 1.000.000 IOPS'ye (saniye başına veri [I/O] isteği sayısı) kadar performans sunar. 500GB–4TB arası kapasitelerde sunuluyor. Geniş bir oyun ve medya kütüphanesini saklamak için bolca alan.

(*Oyun geliştiricileri, yaratıcı zihinlerinde, monitöre/ekrana aktarılmasını istedikleri bilgileri içeren çok, çok, çok sayıda küçük veri parçası eklemeyi severler. Bu tür verilere yönelik istekler, IO veya IOPS olarak adlandırılır. Kingston FURY™ Renegade PCIe 4.0 NVMe SSD, saniyede bir milyona kadar isteği kaldırabilmektedir. Biz de diyoruz ki, geliştiriciler, elinizden geleni yapın!)

Kingston FURY'ye alternatifler

Kingston Fury Renegade PCIe 4.0 NVMe SSD bir oyun PC'sine takılıyor

Fazla yoğun olmayan ancak yine de güçlü bir sistem isteyen oyuncular için Kingston KC3000 PCIe 4.0 NVMe SSD bulunuyor. Bu da en yeni Gen 4x4 NVMe denetleyicisini ve 3D TLC NAND'ı kullanarak üstün performans sunuyor. 7.000MB/sn'ye varan güçlü okuma/yazma hızlarına sahip. 512GB–4096GB arası kapasitelerde sunuluyor.

Son olarak, sisteminizin DirectStorage'ı destekliyor olması, hemen bu şekilde çalışacağı anlamına gelmez. DirectStorage, oyun geliştiricilerinin oyunlarını bununla çalışacak şekilde tasarlamasını gerektirir.

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

İlgili Videolar

İlgili Yazılar