Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Слова «ризик» та «переваги» на різних чашах терезів правосуддя.

Шифровані USB-накопичувачі: Дешевше за наслідки втрати даних

Можливо, ви помітили, що ми часто наголошуємо на важливості використання зашифрованих USB-накопичувачів. Втрата USB накопичувача є однією з основних причин витоків даних. Витоки несуть репутаційні наслідки та негативно позначаються на стані банківського рахунку.

Ми вже про це неодноразово казали, однак ніколи не порівнювали вартість профілактичного шифрування даних та вартість послуг адвоката для врегулювання потенційних наслідків. Ну що ж, поговоримо.

Враховуючи, який обсяг даних можна зберігати на USB-накопичувачах, наслідки навіть одного вкраденого або втраченого пристрою можуть бути для компанії дуже серйозними. Це додатково посилюється тим фактом, що у разі потрапляння даних, які зберігаються на накопичувачі, в руки хакера, він потенційно отримує доступ до інших критичних даних, що в перспективі призводить до зростання шкоди в геометричній прогресії.

USB-накопичувач із апаратним шифруванням – це прекрасне, просте і зрозуміле рішення. Вартість коливається від 40 до 600 доларів США залежно від моделі, і вони ідеально підходять для різних сфер застосування – від малого до великого бізнесу, від НУО до органів державної влади.

Навіть дорожча модель такого накопичувача – це все одно дешевше, аніж вартість послуг адвоката, який буде захищати вас у суді у разі зламу.

Налякані відповідач та адвокат сидять за столом

За даними ресурсу lawyers.com* оплата послуг адвоката у більшості цивільних проваджень здійснюється за однією або декількома з таких схем:

  • погодинна ставка
  • фіксована ставка
  • попередній гонорар
  • оплата за результатом

За даними сайту найбільш поширеною є оплата за погодинною ставкою. Адвокат отримує погодинну оплату за час роботи над вашою справою. Розмір рахунку буде залежати від типу атаки. Питання в тому, чи це є очевидний злам, чи справа відноситься до сфери законодавчого регулювання і потребує розслідування та участі задіяних сторін. Якщо друге, то кількість годин буде чималою.

Погодинна ставка адвоката залежить від його досвіду, сфери спеціалізації та місцезнаходження. Наприклад, у невеличких містечках адвокати беруть 100-200 доларів за годину, тоді як у великих містах розмір ставки зростає до 200-400 доларів за годину. Юристи з вузькою спеціалізацією – цифрове право, міжнародне право, HIPAA – беруть навіть більше.

Однак якщо говорити про послуги фахівця, наприклад, адвоката, економія не завжди є доцільною. Адвокат із великим досвідом або фаховою спеціалізацією у певній сфері може брати більшу погодинну плату, однак, ймовірно, швидше вирішить ваше питання – що в підсумку дозволить вам зекономити. Адвокат із досвідом у цифровому праві, порушеннях конфіденційності та інших спеціалізованих питаннях зможе краще вас зорієнтувати у вартості врегулювання справи.

Якщо справа є досить очевидною та незаплутаною, адвокати зазвичай беруть фіксовану плату, зазначає lawyers.com. Якщо адвокат назвав фіксований розмір гонорару, радимо уточнити, що саме в нього входить та не входить, оскільки він може не включати такі витрати, як реєстраційний збір.

USB-накопичувачі  Ironkey від Kingston

Але можете бути певні: яким би не був гонорар адвоката, він буде явно більшим за вартість декількох шифрованих USB-накопичувачів, що могли би врятувати компанію від хакерів. Послуги адвоката точно будуть недешевими – ну, якщо тільки ви не найняли на цю справу знайомого студента юрфака.

Запатентовані апаратні рішення для шифрування даних, вільні від ПЗ, є найкращим варіантом захисту безпеки даних. Враховуючи обширний асортимент USB для різних задач, впровадження правильних заходів та практик безпеки якомога раніше принесе компанії лише позитивні наслідки і жодних негативних. Замість того, щоби вчитися на власних помилках, краще вкоренити культуру безпеки даних на ранньому етапі.

Наслідки зламу не обмежаться витратами на адвоката у судовому процесі: репутаційна шкода може бути невиправною.

Kingston’s Ask an Expert icon on a circuit board chipset

Зверніться до експерта

Планування правильного рішення вимагає розуміння цілей безпеки вашого проєкту. Дозвольте експертам Kingston допомогти вам.

Зверніться до експерта

Пов’язані відео

Пов’язані публікації