Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Słowa „Ryzyko” i „Korzyści” umieszczone po przeciwnych stronach szali sprawiedliwości.

Szyfrowane pamięci flash USB: kosztują mniej niż honoraria adwokackie

Być może zauważyłeś, że często mówimy o tym, jak ważne jest używanie szyfrowanych pamięci USB, aby chronić dane. Zgubienie pamięci USB jest jedną z głównych przyczyn utraty danych. Ich naruszenie może być szkodliwe dla reputacji Twojej firmy i stanu konta bankowego.

Chociaż wspominaliśmy o tym wielokrotnie, nigdy nie porównywaliśmy kosztów prewencyjnego szyfrowania danych z potencjalnymi kosztami wynajęcia adwokata. Oto kilka informacji do przemyślenia.

Biorąc pod uwagę ilość danych, które można zapisać w pamięci USB, szkody powstałe wskutek jej zgubienia lub kradzieży mogą być znaczące dla firmy. Szczególnie, jeśli wystąpi efekt zwielokrotnienia – haker może uzyskać dostęp do danych przechowywanych w pamięci, a także do innych ważnych informacji, które doprowadzą go do innych lokalizacji, co może oznaczać znacznie większe szkody.

Szyfrowana sprzętowo pamięć USB to doskonałe, proste i nieskomplikowane rozwiązanie. W cenie od 40 do 600 USD stanowi idealne zabezpieczenie dla właścicieli małych firm, dużych przedsiębiorstw, organizacji non-profit i wszystkich gałęzi administracji.

Nawet zakup droższej pamięci będzie mniej kosztowny niż honorarium adwokata w przypadku utraty danych i postępowania sądowego.

Pozwany i adwokat siedzący przy biurku i wyglądający na sfrustrowanych

Według portalu lawyers.com*, w większości spraw cywilnych adwokat otrzymuje honorarium w postaci jednego (lub kombinacji) poniższych rodzajów wynagrodzenia:

  • stawka godzinowa
  • opłata zryczałtowana
  • stałe wynagrodzenie
  • wynagrodzenie warunkowe

Witryna podaje, że najczęściej stosowana jest stawka godzinowa. W takim przypadku adwokat otrzymuje wynagrodzenie według stawki godzinowej za czas pracy nad sprawą. Koszty mogą być większe lub mniejsze w zależności od charakteru naruszenia danych. Czy było to dość oczywiste naruszenie, którego wyjaśnienie nie będzie czasochłonne, czy też kwestia zapewnienia zgodności, która będzie wymagała zbadania, zgłoszenia i powiadomienia zainteresowanych stron? Jeśli to drugie, liczba godzin szybko wzrośnie.

Stawka godzinowa adwokata zależy od jego doświadczenia, specjalizacji i miejsca prowadzenia praktyki. Na przykład prawnik z małego miasta może pobierać opłatę w wysokości 100-200 USD za godzinę, podczas gdy ten z dużego – dwukrotnie wyższą. Prawnicy specjalizujący się w określonych dziedzinach – takich jak prawo cyfrowe, prawo międzynarodowe czy HIPAA – zwykle pobierają jeszcze wyższe opłaty.

W przypadku profesjonalisty, jakim jest prawnik, niższa stawka godzinowa niekoniecznie oznacza lepszy wybór. Choć bardziej doświadczony lub wyspecjalizowany prawnik może oczekiwać wyższej stawki godzinowej, może być w stanie szybciej zamknąć daną sprawę, co w efekcie pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Ponadto prawnik, który ma doświadczenie w dziedzinie prawa cyfrowego, naruszeń prywatności lub innych specjalistycznych zagadnień, będzie mógł lepiej oszacować koszty poprowadzenia danej sprawy.

Jeśli sprawa jest prosta i dobrze zdefiniowana, według serwisu lawyers.com prawnicy zwykle pobierają opłatę zryczałtowaną. Jeśli adwokat proponuje taką opłatę, upewnij się, że dokładnie wiesz, co ona obejmuje, ponieważ może np. nie uwzględniać takich wydatków, jak opłata za wniesienie sprawy.

Pamięci flash USB Kingston Ironkey

To pewne, że niezależnie od wysokości opłaty ryczałtowej, będzie ona najprawdopodobniej wyższa niż koszt wielu szyfrowanych sprzętowo pamięci USB, które mogłyby uchronić firmę przed naruszeniem danych. Niemniej jeśli zgodzisz się ponieść określone koszty, to o ile adwokat nie jest Twoim szwagrem, który niedawno ukończył studia, najprawdopodobniej jego usługi nie będą tanie.

Najlepszą ochroną przed utratą danych jest rozwiązanie oparte na chronionym patentem szyfrowaniu sprzętowym (nie programowym). Dzięki mnogości opcji pamięci USB przeznaczonych do różnych zastosowań, zdecydowanie więcej zalet – o ile są w ogóle jakieś wady – posiada jak najwcześniejsze wdrożenie odpowiednich środków bezpieczeństwa i najlepszych metod postępowania. Twoja firma może stworzyć odpowiednią kulturę bezpieczeństwa danych na wczesnym etapie swojego istnienia, zamiast uczyć się na błędach.

Koszty związane z honorariami adwokatów broniących firmę przed pozwami o naruszenie danych będą wykraczać poza obszar finansowy – skaza na wizerunku może okazać niemożliwa do usunięcia.

Ikona usługi Zapytaj eksperta firmy Kingston na płytce drukowanej chipsetu

Zapytaj eksperta

Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy poznać cele bezpieczeństwa swojego projektu. Skorzystaj ze wskazówek ekspertów firmy Kingston.

Zapytaj eksperta

Powiązane filmy

Powiązane artykuły