Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

3D-рендеринг рук робота та людини, що ловлять компас 2024 року на цифровому фоні

2024: прогнози експертів з технологій

Минулий рік приніс численні зміни в технологічний ландшафт. Для багатьох 2023 рік став роком застосунків штучного інтелекту (ШІ) та машинного навчання, а такі платформи, як ChatGPT і BardAI, продемонстрували вибухову популярність. Цього року компанії у всьому світі почали розглядати довгострокові перспективи гібридних і віддалених форматів роботи, вирішуючи питання, пов’язані з віддаленою співпрацею, продуктивністю та кібербезпекою.

Багато захоплюючих подій 2023 року можуть ускладнити процес прогнозування технологічних трендів 2024 року. Чи будемо ми й надалі спостерігати приголомшливі досягнення в галузі штучного інтелекту? Чи мають імерсивні технології довгостроковий вплив на бізнес і наше повсякденне життя? Щоб відповісти на ці й багато інших запитань, ми звернулися до нашої спільноти експертів, які поділилися своїми думками та прогнозами щодо розвитку технологій у 2024 році.

Інновації та імерсивний досвід

Інженер тримає планшет, на якому зображена конструкція двигуна в застосунку доповненої реальності

Доповнена (AR) та віртуальна (VR) реальність вже зазнали чимало покращень і трансформацій після їх появи. Роб Мей прогнозує подальший розвиток цих технологій у 2024 році, наголошуючи на тому, що «імерсивний цифровий досвід кардинально зміниться завдяки досягненням в області AR/VR і забезпечить реалістичніші інтерактивні середовища та плавну інтеграцію з елементами реального світу, що покращить рівень освіти, розваг і віддаленої роботи».

Поза сумнівом, інтеграція штучного інтелекту та імерсивних технологій призведе до покращення імерсивного досвіду користувачів, оскільки ШІ пропонує нові можливості для персоналізації. Олена Карстойу звертає увагу на можливе комерційне застосування цих технологій: «Згідно з дослідженням 58% споживачів вважають, що імерсивний досвід впливає на їхні рішення щодо покупки. Отже, створення персоналізованого імерсивного цифрового досвіду набуває дедалі більшого значення для процесу продажів. Використання можливостей штучного інтелекту — єдиний спосіб ефективно зацікавити та залучити аудиторію». Насправді зростаючі очікування споживачів щодо персоналізації свідчать про те, що імерсивного досвіду вже недостатньо для залучення аудиторії; необхідно персоналізувати досвід користувача.

Попри те, що формування імерсивного досвіду відбувається в цифровому просторі, було б помилкою ігнорувати вплив інновацій у фізичному просторі. «Центральні процесори, оперативна пам’ять, графічні процесори, SSD-накопичувачі, а також мережі та шини даних стають швидшими, покращуючи досвід використання користувачами застосунків AR/VR, оскільки роздільна здатність та частота кадрів продовжують зростати», – говорить Джеффрі Петі. Саймон Бестеман додає, що гарнітура Apple Vision Pro, анонсована на початку цього року та запланована до виходу в березені 2024 року, — це тільки початок розвитку гарнітур змішаної реальності (MR) нового покоління: «Пристрої нового покоління, як-от гарнітура Apple, спрямовані на забезпечення глибшої взаємодії з користувачем. Аналіз руху очей, температури, навіть електричної активності шкіри». Усі ці додаткові параметри не лише персоналізують імерсивний досвід, але й можуть забезпечити додаткові виміри, які виходять за рамки простого зображення та звуку.

Створення персоналізованого імерсивного цифрового досвіду набуває дедалі більшого значення для процесу продажів. Використання можливостей штучного інтелекту — єдиний спосіб ефективно зацікавити та залучити аудиторію.
Олена Карстойу

Технології та гібридний формат роботи

Хоча після пандемії COVID-19 більша частина світу повернулася до роботи в офісах, гібридний і віддалений формати роботи все ще залишаються важливим трендом ринку праці. У зв’язку з цим ведуться постійні суперечки про переваги та недоліки гібридної роботи, і нерідко головною темою цих суперечок стають технології як елемент певних ризиків і можливостей.

У 2024 році ми можемо зосередитися на персоналізації та покращенні досвіду співробітників, які працюють у гібридному режимі, створюючи більш інклюзивні та гнучкі умови роботи. За словами Френка Дженнінгса, ми можемо очікувати «вдосконалення інструментів для спільної роботи та ухвалення рішень із використанням даних у реальному часі, щоб зосередитися на завантаженості та сильних сторонах конкретного співробітника, піклуючись водночас про його психічне здоров’я (...) Це може зробити співробітників ефективнішими та щасливішими». Катерина Суханова заглядає ще далі в майбутнє, коли йдеться про персоналізацію: «Ми побачимо більше аватарів (метавсесвіт або інші простори) на робочих місцях, що підвищить ефективність процесу».

Зрозуміло, штучний інтелект також відіграватиме ключову роль у майбутньому гібридної роботи, особливо в плані автоматизації завдань. «Технології автоматизації та штучного інтелекту й надалі розвиватимуться, щоб автоматизувати повторювані завдання та підвищити продуктивність. Вони використовуватимуться для аналізу даних, ухвалення рішень і оптимізації процесів», – передбачає доктор Філіп Вінкьє. Інструменти штучного інтелекту вже використовуються компаніями для автоматизації завдань, хоча досі ведуться суперечки про те, які саме види робіт мають бути автоматизовані, а також як це відіб’ється на співробітниках, які ризикують втратити свою роботу.

Але все це викликає, можливо, ще важливіше запитання — чи залишиться гібридний формат роботи? Саймон Бестеман вважає, що наразі занадто рано про це говорити, але довготривале існування гібридного формату роботи залежить від розвитку та впровадження технологій: «Опір з боку роботодавців і працівників необхідно долати за допомогою технічних рішень. Якість технологій визначить майбутнє гібридної роботи». З іншого боку, Майк Гіллеспі оптимістичніше дивиться на гібридний формат роботи, але погоджується з тим, що впровадження технологій може покращити або зіпсувати підхід організації до гібридної роботи: «Нинішня залежність від старих методів роботи, наприклад отримання доступу до систем, послуг та інформації через VPN-тунелі, потребує переоцінки».

Пам’ять та сховища даних

Майбутнє нових технологій, від доповненої та віртуальної реальності до Інтернету речей (IoT), залежить від інновацій у галузі пам’яті та сховищ даних. Оскільки штучний інтелект все частіше використовується в різних галузях і застосунках, його вимоги до пам’яті стануть неминучою проблемою для організацій, які хочуть максимально ефективно використовувати цю потужну технологію. Олена Карстойу пояснює: «Застосунки штучного інтелекту та машинного навчання отримують необхідну інформацію, обробляючи чималі обсяги даних (...) Інфраструктура зберігання даних відіграє вирішальну роль у безперервному передаванні даних на ці графічні процесори для підтримки безперебійної роботи». Тому без відповідних розробок у галузі пам’яті увесь потенціал ШІ може залишитися нерозкритим.

Водночас глобальний обсяг даних не уповільнює темпи зростання — фактично він продовжує збільшуватися з року в рік, і, за всіма прогнозами, наблизиться до* 147 зетабайт у 2024 році. Пам’ять та сховища даних відіграватимуть ключову роль у зберіганні, використанні та передаванні даних. Говорить Ян Мойс: «У зв’язку з експоненціальним зростанням обсягу даних і механізмів, що вимагають їх швидшої обробки, необхідно розширювати методи обробки та зберігання даних для підтримки попиту».

На щастя, ми бачимо безліч інновацій і покращень у галузі пам’яті та сховищ даних, і, найімовірніше, ця тенденція збережеться найближчими роками. Джеффрі Петі звертає увагу на те, що «DDR5 і SSD-накопичувачі щороку стають швидшими та ефективнішими, підвищуючи загальну продуктивність високошвидкісних настільних комп’ютерів, серверів, оптимізованих для роботи зі штучним інтелектом, і хмарних серверів». Зрештою саме інновації в галузі пам’яті та сховищ даних стануть найбільш захоплюючими та вражаючими технологіями в 2024 році.

Виклики 2024 року

Рука кладе дерев’яний блок 2024 року на блоки сталого розвитку

Більшість проблем, з якими компанії та уряди зіткнулися в 2023 році, збережуться й в 2024 році, що підкреслює необхідність запровадження ефективних і сталих рішень.

Проблеми з ланцюжками постачань, що виникли останніми роками та зумовлені низкою чинників, зокрема глобальними конфліктами та зміною клімату, продовжують впливати на всі галузі та сектори економіки, і технологічний ландшафт не залишився осторонь. Рафаель Блум зауважує, що «глобальні проблеми з постачанням напівпровідників хоч і зменшуються, але все ще залишаються важливим чинником».

У ширшому сенсі вплив глобальної інфляції та економічної нестабільності позначатиметься на роботі центрів обробки даних і в 2024 році. Саймон Бестеман звертає увагу на додатковий тиск, що чиниться на центри обробки даних з боку новітніх технологій і нових нормативних актів: «Вже зараз ми бачимо, що попит на рішення в галузі штучного інтелекту та машинного навчання перевищує можливості виробників обладнання та постачальників послуг розміщення серверів у центрах обробки даних. Одночасне підвищення стійкості роботи та забезпечення інтенсивніших обчислень є непростим завданням».

Кібербезпека була головним викликом для організацій в 2023 році, особливо через постійний попит на гібридний і віддалений формат роботи, і ця тенденція, безумовно, збережеться й у 2024 році. Олена Карстойу підкреслює поширеність кіберзлочинності останніми роками: «Згідно з дослідженнями, 50% компаній стали жертвами вдалої кібератаки протягом останніх 3 років. Очікується, що прогнозовані витрати перевищать** 10 трильйонів доларів до кінця 2024 року». І хоча технологічний прогрес, зокрема штучний інтелект, безумовно, допоможе попередити та пом’якшити наслідки кіберзлочинів, одним із найбільших викликів у сфері кібербезпеки для бізнесу в 2024 році стане пошук талановитих спеціалістів. «Наявність талановитих спеціалістів для розв’язання проблем безпеки, трансформації та новітніх технологій, як і раніше, випереджатиме попит, а утримання необхідних кадрів для малих і середніх фірм стане серйозною проблемою», – прогнозує Ян Мойс.

top view of a laptop on a dark desk with circuit board line illustrations

Запитайте експерта

Правильний вибір рішення вимагає розуміння проєктних та системних вимог. Дозвольте експертам Kingston допомогти в цьому.

Запитайте експерта

Пошук товарів Kingston

Разом із Kingston вибір пам'яті дуже простий.
Завдяки 35 рокам досвіду Kingston має знання та ресурси, необхідні для правильного вибору.

Пошук за назвою системи чи пристрою

Щоб знайти потрібний продукт Kingston, просто введіть назву чи модельний номер комп’ютерної системи чи цифрового пристрою.

Пошук за модельним номером Kingston

Выполняйте поиск по серийному номеру Kingston, серийному номеру дистрибьютора или эквивалентному серийному номеру производителя.

Пов’язані публікації