Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Moduły 16-gigabitowej pamięci do serwera, komputera stacjonarnego i komputera przenośnego na tle ilustracji ze ścieżkami i chipami na płytce drukowanej

Jakie są zalety 16-gigabitowej pamięci DRAM DDR4 nowej generacji?

Na początku czwartego kwartału 2019 r. dostawcy układów półprzewodnikowych do pamięci DRAM zaczęli wprowadzać dla standardu DDR4 pamięci DRAM nowej generacji o wysokiej gęstości zapisu. Nowe chipy są oparte na nowej litografii płytek o rozmiarze poniżej 20 nanometrów. Oznacza to przejście układów pamięci DRAM z gęstości zapisu 8Gbit na gęstość 16Gbit, co przekłada się na większą pojemność na moduł.

Innymi słowy oznacza to, w porównaniu z poprzednią metodą, możliwość użycia o połowę mniejszej liczby chipów do uzyskania takiej samej pojemności. Nowa technologia produkcji płytek i mniejsza liczba komponentów w module pamięci zapewniają niższe zużycie energii we wszystkich klasach urządzeń, w tym urządzeniach przenośnych. Przyczyni się to do wydłużenia czasu pracy laptopów przy zasilaniu z baterii, a także zapewni oszczędność energii w centrach danych oraz podczas korzystania z komputerów stacjonarnych w domach i biurach. Nowa technologia przyczyni się do rozwoju systemów przetwarzania w chmurze, centrów danych systemów edge computing oraz sieci 5G.

Stopniowe wycofanie technologii DRAM 8Gbit

Moduły pamięci oparte na technologii 8Gbit zostaną ostatecznie wycofane, ponieważ producenci pamięci DRAM przeznaczą większość swoich mocy produkcyjnych na wytwarzanie układów 16Gbit o wysokiej gęstości. Dlatego istotne będzie odpowiednie zaplanowanie modernizacji systemu. Firma Kingston będzie oferować moduły pamięci 8Gbit tak długo, jak długo będzie w stanie pozyskiwać odpowiednie chipy, jednak nie sposób określić, jak długo może to potrwać. Jeśli w tej chwili planujesz budowę systemu i priorytetem jest żywotność komputera, użyj komponentów, które będą kompatybilne z 16-gigabitową pamięcią DRAM. Zapewni to możliwość przyszłej modernizacji systemu.

W tym krótkim filmie przedstawiamy ogólne informacje na temat przejścia – co oznacza ono dla użytkowników, jakie ma zalety oraz na co zwrócić uwagę przy modernizacji pamięci. Zobacz i poczuj różnicę:

  • Podwójna gęstość dla zapewnienia większej pojemności pamięci RAM
  • Możliwość uzyskania lepszej wydajności systemów i aplikacji
  • Pomoc w zmniejszeniu zużycia energii
  • Zapewnienie oszczędności dla centrów danych
Nadeszła nowa generacja – 16-gigabitowa pamięć DRAM DDR4

Nadeszła nowa generacja – 16-gigabitowa pamięć DRAM DDR4

Nowe możliwości

Przejście na technologię DRAM 16Gbit pozwala uzyskać więcej z mniejszych układów! Dla nas oznacza to dla nas możliwość zaoferowania nowych pojemności naszych modułów pamięci:

Typ pamięci8Gbit16Gbit
UDIMM 16GB 32GB
SODIMM 16GB 32GB
RDIMM 32GB 64GB

Kompatybilność między pamięcią DRAM 16Gbit, płytami głównymi, wersją BIOS i mikroarchitekturami procesorów

Nie wszystkie systemy są przystosowane do obsługi nowej pamięci DRAM o wysokiej gęstości. Większość obecnych chipsetów, takich jak AMD Ryzen czy Intel 9. generacji (i nowszych), jest kompatybilna z nową technologią. Istnieją pewne ograniczenia dotyczące starszych systemów Intel (8. generacji i starszych), które mogą działać z nową pamięcią po uaktualnieniu systemu BIOS.

Serwery Intel

Platforma Purley z architekturą Cascade Lake (Xeon serii x2xx) jest kompatybilna.
Platforma Purley z architekturą Skylake (Xeon serii x1xx) nie jest kompatybilna.

Starsze komputery stacjonarne i laptopy z procesorami Intel

W przypadku platform Intel ósmej i starszych generacji należy skontaktować się z producentem systemu lub płyty głównej w celu uzyskania najnowszej wersji systemu BIOS i sprawdzenia, czy możliwe jest użycie pamięci 16Gbit.

Platformy AMD

Wszystkie platformy AMD obsługujące standard DDR4, od serwerów, poprzez komputery stacjonarne, po komputery przenośne, są kompatybilne z modułami pamięci 16Gbit. Może być jednak niezbędna aktualizacja systemu BIOS. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy skontaktować się z producentem systemu lub płyty głównej.

#KingstonIsWithYou

Zapytaj eksperta w dziedzinie pamięci

Zapytaj eksperta w dziedzinie pamięci

Firma Kingston służy niezależną opinią i doradztwem w celu określenia korzyści wynikających z konfiguracji serwera pod kątem optymalnej wydajności i pojemności. Eksperci firmy Kingston specjalizujący się w konfiguracji systemów dysponują odpowiednią wiedzą i zasobami, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące modernizacji pamięci.

Zapytaj eksperta

Dowiedz się więcej na temat pamięci