Zauważyliśmy, że obecnie odwiedzasz witrynę w Wielkiej Brytanii. Czy zamiast tego chcesz odwiedzić naszą główną stronę?

Odkrywanie tajemnic testowania modułów pamięci DRAM Kingston

Droga do niezawodności

W świecie stale rozwijającej się technologii pamięci ogromne znaczenie mają kompleksowe testy. Kingston – synonim jakości i niezawodności w branży pamięci – to doskonały przykład firmy, która do perfekcji opanowała sztukę testowania pamięci DRAM. W tym artykule przybliżamy złożony proces testowania pamięci DRAM, aby pokazać, co odróżnia nas od konkurencji i jak ustanawiamy standardy branżowe w dziedzinie zapewniania jakości.

Proces testowania pamięci DRAM:

Etapy produkcji
Moduły pamięci Kingston na linii produkcyjnej

W firmie Kingston rygorystyczne testy rozpoczynają się na długo przed tym, zanim produkt trafi do rąk klientów. Obejmują one różne etapy – od charakterystyki komponentów i weryfikacji projektu modułu po zatwierdzenie platformy referencyjnej. Ta rozbudowana faza przedprodukcyjna gwarantuje, że każdy aspekt wytwarzania modułu pamięci zostanie dokładnie oceniony przed rozpoczęciem masowej produkcji.

Podczas produkcji nasz proces testowania obejmuje kompleksowe testy wszystkich modułów pamięci. Wykorzystujemy ogólnie dostępne płyty główne i własne systemy testowe oraz zestaw testów odzwierciedlający rzeczywiste zastosowania. Odróżnia nas to od typowych firm produkujących układy półprzewodnikowe DRAM, które często ograniczają swoje testy do kontroli w oparciu o specyfikację.

Krytyczne etapy testowania

W przypadku modułów klasy serwerowej z funkcją korekcji ECC firma Kingston wykorzystuje opatentowany proces testowy Dynamic Server Burn-In. W jego ramach moduły pamięci DRAM są testowane do granic swoich możliwości i celowo poddawane obciążeniom odpowiadającym trzem miesiącom intensywnego użytkowania przez 24 godziny na dobę. Wszystko po to, aby wymusić ujawnienie się potencjalnych usterek na etapie produkcji, a nie u naszych klientów.

To zaangażowanie w łagodzenie skutków awarii na wczesnym etapie jest dowodem naszej nieustającej dbałości o jakość i niezawodność. Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także nasze metody testowania, a najważniejsze w naszym podejściu są ciągłe doskonalenie i innowacyjność.

Kontrola jakości

Zespół ds. zapewnienia jakości firmy Kingston zarządza kompleksowym procesem kontroli i równoważenia, aby integralność naszych modułów pamięci i procesy produkcyjne były zgodne z przyjętymi standardami. Procesy produkcji, testowania, pakowania, magazynowania i wysyłki firmy Kingston obejmują ponad 35 punktów kontroli jakości. W każdym punkcie odbywa się niezależna weryfikacja jakości produktu, która podlega raportowaniu. Kingston łączy działanie zautomatyzowanych systemów skanowania optycznego z pracą techników kontroli jakości, którzy sprawdzają, czy wybrane próbki spełniają nasze wymagania jakościowe. W praktyce oznacza to, że po zakończeniu kompleksowych testów produkcyjnych wybrana metodą statystyczną próbka z danej partii jest poddawana ponownym testom. Zgodność z naszymi rygorystycznymi wymogami jakościowymi jest monitorowana przez inżynierów ds. zapewnienia jakości, którzy regularnie kontrolują nasze procedury i systemy, aby zapewnić przestrzeganie najwyższych standardów w swojej klasie.

Ciągłe innowacje

Nasz zespół testowy ściśle współpracuje z producentami chipsetów, takimi jak Intel i AMD, a także czołowymi producentami płyt głównych, aby oceniać możliwości sprzętu i oprogramowania nowej generacji, tak aby nasze produkcyjne systemy testowe były zawsze gotowe na przyszłość. Aby utrzymywać się w czołówce największych producentów, projektujemy także własne zautomatyzowane systemy.

Unikalne cechy pamięci DRAM

Chociaż dwa chipy pamięci DRAM od konkurujących ze sobą dostawców mogą mieć identyczne specyfikacje, każda płytka układu DRAM ma własną, unikalną charakterystykę właściwą dla danej marki. Wykorzystujemy nasze doskonałe relacje z wiodącymi na świecie dostawcami układów DRAM – firmami Micron, SK Hynix i Samsung – aby mieć pewność, że wykorzystywane przez nas komponenty pamięci DRAM spełniają najwyższe wymagania dotyczące niezawodności i wydajności. Rygorystyczny proces kwalifikacji komponentów zapewnia unifikację komponentów dostarczanych przez naszych dostawców, dzięki czemu możemy zaoferować klientom produkty o wyższej jakości przy zróżnicowanej bazie zaopatrzenia. Pomaga to także naszym dostawcom w ulepszaniu produktów dzięki otrzymywanym od nas kompleksowym informacjom zwrotnym na temat bieżących wskaźników jakości.

Rodzaje testów:

Własne rozwiązania i najlepsze metody

Wykorzystanie zarówno ogólnie dostępnego, jak i własnego oprogramowania i sprzętu do testowania pamięci odróżnia firmę Kingston nie tylko od dostawców układów półprzewodnikowych DRAM, ale także od konkurentów produkujących moduły pamięci. Doświadczenie w testowaniu i dbałość o jakość pozwoliły działającej od blisko trzech dekad firmie Kingston stać się światowej klasy dostawcą dla czołowych producentów OEM i największych centrów danych na świecie. Przez ten czas zgromadziliśmy bogate doświadczenie, a także połączyliśmy nasze najlepsze metody z metodami naszych klientów, aby stworzyć unikalne zasoby specjalistycznej wiedzy, której nie można znaleźć nigdzie indziej w branży.

Ewolucja dynamicznych testów „burn in”

Zapoczątkowany w 2004 r. i opatentowany przez firmę Kingston proces Dynamic Server Burn-In ewoluował przez kolejne dekady wraz z rozwojem technologii pamięci RAM. Proces ten, pierwotnie opracowany w celu wczesnej identyfikacji usterek półprzewodników, które mogą ujawnić się w ciągu pierwszych 90 dni użytkowania pamięci, wykorzystywał specjalne piece wysokotemperaturowe, aby podczas testów wymusić ujawnienie się potencjalnych defektów. Od tego czasu został on przeprojektowany w taki sposób, aby dzięki dynamicznej i precyzyjnej kontroli obciążeń związanych z temperaturą, napięciem i działaniem oprogramowania wykrywać w testach „burn-in” usterki na wczesnym etapie życia produktu. Ta ewolucja i dążenie do ciągłego doskonalenia miały kluczowe znaczenie w dostosowaniu się do specyfiki stale zmniejszających się układów półprzewodnikowych.

Znaczenie testowania 100% produktów:

Inżynier firmy Kingston w laboratorium sprawdzający jakość modułów pamięci DRAM

Nasz proces testowania 100% produktów odróżnia nas od konkurencji, dostawców układów DRAM i producentów modułów. Chociaż standardy branżowe często opierają się na kosztujących wiele milionów dolarów zautomatyzowanych systemach testowych (ATE) do testowania komponentów i modułów na bazie specyfikacji, firma Kingston wykracza poza ten schemat. Wykorzystuje w tym celu powszechnie dostępny sprzęt do testowania pamięci w warunkach rzeczywistych zastosowań – odzwierciedlających to, czego używają klienci – aby zapewnić wyższą jakość i niezawodność swoich produktów. Skupienie się firmy Kingston na jakości, poparte wieczystą gwarancją, aby oferować przystępne cenowo, kompatybilne rozwiązania pamięci do wiodących systemów OEM, daje nam przewagę pozwalającą wyróżnić się na tle konkurencji.

Ewolucja i przyszłe trendy w testowaniu:

Ciągłe innowacje

Metodologie testowania firmy Kingston stale ewoluują, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się rynku. Nasz udział w standaryzacji branżowej przez takie organizacje, jak JEDEC, odzwierciedla nasze zaangażowanie w kształtowanie przyszłości technologii pamięci.

Zapewnienie jakości i przykłady z życia:

Wartość oferowana klientom

Kompleksowe testowanie produktów przez firmę Kingston ma bezpośredni wpływ na wartość, jaką oferujemy naszym klientom. Zwłaszcza centra danych korzystają na sprawdzonej niezawodności i niskim wskaźniku awaryjności. Użytkownicy końcowi doceniają kompatybilność produktów Kingston, dożywotnią gwarancję i doskonałą pomoc techniczną.

Konsekwentne zaangażowanie firmy Kingston w zapewnienie najwyższej jakości potwierdza nasze dążenie do dostarczania najlepszych możliwych rozwiązań pamięci. Niezależnie od tego, czy priorytetem jest kompatybilność, niezawodność, czy przystępna cena, klienci mogą być pewni, że wybierając markę Kingston, otrzymają produkty pamięci najwyższej jakości.

W świecie, w którym wydajność komputerów i serwerów zależy od niezawodności pamięci DRAM, Kingston jest synonimem doskonałości. Nasze stałe zaangażowanie w testowanie i zapewnianie najwyższej jakości ukształtowało standardy branżowe i pozwala nam dostarczać klientom produkty pamięci, na których mogą polegać. Dokonania firmy Kingston w wymagającej dziedzinie testowania pamięci DRAM są świadectwem naszego dążenia do doskonałości.

#KingstonIsWithYou

Kingston Server Memory - Built for Servers. Powered by Service

Stworzone do serwerów. Wsparte naszą obsługą.

Wydajność i niezawodność to kluczowe elementy dla firmy. Wieloletnie doświadczenie firmy Kingston, cenione najlepsze praktyki i zaufanie związane z wysoką pozycją w branży sprawiają, że warto wybrać nasze produkty.

Zapytaj eksperta

Narzędzie do wyszukiwania produktów Kingston

Jeśli startujesz z firmą Kingston, wybór pamięci jest łatwy.
Ponad 35 lat doświadczeń sprawia, że Kingston ma wiedzę i zasoby, których potrzebujesz, by nie mieć wątpliwości przy wyborze pamięci.

Wyszukaj wg systemu operacyjnego/urządzenia

Aby znaleźć poszukiwane produkty firmy Kingston, wystarczy wprowadzić markę i numer modelu bądź numer katalogowy systemu komputerowego lub urządzenia cyfrowego.

Wyszukaj według numeru katalogowego

Wyszukuj według numeru katalogowego firmy Kingston, numeru katalogowego dystrybutora lub numeru katalogowego producenta.

Powiązane artykuły