Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Логотипи Windows, Apple і Linux.
Скільки пам’яті потрібно для роботи з програмами, встановленими на Windows, macOS або Linux?

Що таке ОЗП?

Модулі пам’яті Kingston

ОЗП (оперативний запам’ятовуючий пристрій) забезпечує швидкий доступ до даних і їх тимчасове зберігання в комп’ютерах. Оперативна пам’ять займає проміжне місце між процесором і постійним сховищем даних, наприклад, жорстким диском (HDD) або твердотільним накопичувачем (SSD). Коли комп’ютер увімкнений, процесор запитує дані (наприклад, операційну систему) від HDD/SSD та завантажує їх в оперативну пам’ять. Оперативна пам’ять працює в кілька разів швидше, ніж найсучасніші твердотільні накопичувачі, тому збільшення обсягу оперативної пам’яті для зберігання програм і даних поруч із процесором допомагає прискорити обчислення та підвищити їх ефективність.

Скільки оперативної пам’яті я маю?

Якщо ви використовуєте комп’ютер, що працює на базі ОС Windows

ОС Windows 7 і старіших версій

  1. знайдіть піктограму комп’ютера в меню «Пуск».
  2. Клацніть правою кнопкою миші піктограму комп’ютера та виберіть у меню пункт «Властивості».
  3. У розділі «Система» під моделлю процесора ви побачити обсяг встановленої пам’яті, виміряний у МБ (мегабайтах) або ГБ (гігабайтах).

ОС Windows 8 і новіших версій

  1. Натисніть CTRL + SHIFT + ESC, щоб відкрити «Диспетчер завдань».
  2. Перейдіть на вкладку «Продуктивність» і виберіть пункт «Пам’ять». Ви побачите докладну інформацію про загальний обсяг пам’яті, кількість слотів, формфактор, швидкість і використання пам’яті.


Якщо ви використовуєте комп’ютер Mac із процесором Apple
  1. відкрийте меню Apple і натисніть «About This Mac» (Про цей Mac).
  2. Виберіть «System Report» (Системний звіт), щоб відобразити екран «System Information» (Інформація про систему).
    Натисніть «Memory» (Пам’ять) у розділі «Hardware» (Апаратне забезпечення).
  3. Інформація в області «Memory Slot» (Роз’єм для модуля пам’яті) відображає поточну конфігурацію пам’яті.

Ця інформація допомагає дізнатись, в яких роз’ємах встановлено пам’ять, а також визначає тип пам’яті та кількість вільних роз’ємів для встановлення нових модулів пам’яті Kingston.

Модулі пам’яті, встановлені в комп’ютері

Скільки оперативної пам’яті мені потрібно?

Базовий обсяг ОЗП в багатьох комп’ютерах — 4 або 8 ГБ. Зазвичай обсягу 4 або 8 ГБ може вистачити для роботи операційної системи та кількох програм, але не розраховуйте на виконання багатьох завдань або одночасне відкриття файлів великого розміру без зниження продуктивності. Для ПК середнього класу може знадобитися вдвічі більше пам’яті, а висококласним ігровим системам і робочим станціям для безперебійної роботи потрібно 64 ГБ і більше.

Оцінюючи свої потреби в пам’яті, враховуйте три чинники: мінімальний обсяг пам’яті для вашої операційної системи, канальна архітектура материнської плати (чи потрібно встановлювати модулі пам’яті групами по 2 або 4?) та програми, якими ви зазвичай користуєтесь.

#KingstonIsWithYou

Пов’язані відео

Пов’язані публікації