Щоб розпочати роботу, натисніть кнопку прийняти нижче, щоб відкрити панель керування файлами cookie. Далі натисніть кнопку Персоналізація, щоб увімкнути функцію чату, а потім Зберегти.
Спасибо, что связаться с нами. Пожалуйста, заполните эту форму и нажмите Начать чат.
Одна з найбільш запеклих суперечок в ігровому світі — що краще: зібрати свій або купити готовий ігровий ПК. Здається, сьогодні більшість геймерів порекомендують вам зібрати свій власний комп’ютер, але чи варті переваги від індивідуального налаштування системи та зниження витрат вашого витраченого часу й зусиль? Якщо ви збираєтеся вкласти гроші у свій перший ігровий ПК, вас чекає непростий вибір між самостійним складанням ПК або його купівлею. Тим паче обидва варіанти мають очевидні плюси й мінуси.
Зрештою все зводиться до трьох моментів: ваші особисті вподобання, скільки грошей ви готові витратити та скільки часу ви маєте в розпорядженні. Тут є над чим замислитися. Тому, щоб спростити вам вибір, ми наведемо деякі аргументи, чому варто віддати перевагу самостійному складанню ігрового ПК або його купівлі.
Складання ігрового комп’ютера
Рішення про самостійне складання ігрового ПК — це більш складний варіант, особливо якщо у вас немає досвіду роботи з апаратними компонентами. Ви маєте витратити багато часу на вивчення й пошук конкретних компонентів для вашої системи. Вам також знадобиться щонайменше декілька годин, щоб зібрати комп’ютер. Водночас ви можете зіткнутися з непередбаченими проблемами. Але сьогодні все набагато простіше, адже в Інтернеті можна знайти безліч корисних статей та інформації, які допоможуть вам у цьому. Попри те, що перспектива взяти ініціативу у свої руки та зібрати власну комп’ютерну систему може здаватися важким випробуванням, у цього варіанта є ряд великих переваг!
Індивідуальне налаштування. Купуючи готовий ПК, ви обмежені конструкціями й компонентами, які наразі доступні на ринку, або асортиментом, який пропонує вам компанія-виробник. Під час складання індивідуальної системи ви можете вибрати компоненти та зібрати ПК під свої конкретні потреби. Складання надає вам значно більше свободи — ви отримуєте можливість удосконалити систему згідно з вашими вподобаннями. Хоча цей процес потребує чимало часу й зусиль, результатом стане унікальна система, якою ви зможете гордитися!
Вартість. Ваш бюджет обмежений і ви хочете трохи заощадити? Тоді складання власного ПК може стати величезною перевагою. Самостійно вибираючи компоненти, ви зможете знайти найвигідніші ціни та уникнути додаткових витрат на придбання дорогих деталей, які вам не потрібні. Збираючи ПК самостійно, ви також можете заощадити додаткові витрати на оплату послуг, що входять до вартості готової системи. Якщо у вас дуже обмежений бюджет, ви можете навіть придбати вживані компоненти та зібрати бюджетну робочу конячку!
Розуміння власної системи. Збираючи власний ПК, ви розширюєте свою базу знань про всі основні комп’ютерні компоненти, що є чудовою навичкою. Це також означає, що ви знатиме систему зсередини. І якщо щось піде не так, вам не доведеться телефонувати в службу технічної підтримки, адже ви зможете визначити проблему самостійно. Ці знання про власну систему стануть в пригоді, якщо будь-який компонент перестане працювати або ви захочете модернізувати систему.
Проте важливо пам’ятати, що збираючи власний ігровий ПК, ви зіткнетеся з певним рядом проблем. Процес складання може тривати у кращому разі декілька годин або навіть довше, якщо враховувати час на пошуки компонентів і очікування їх доставки. Крім того, існує ймовірність, що під час складання виникнуть складнощі, і вам доведеться витратити більше часу на виправлення неполадок. Гарантія — ще один складний момент, оскільки придбання окремих компонентів означає отримання різних гарантій на них, і в майбутньому ви можете зіткнутися з певними проблемами. Якщо ви купуєте вживані компоненти, можливо, на них взагалі не буде надано ніякої гарантії. Але запасіться терпінням і не пошкодуйте часу на складання власного ПК, бо це подарує вам почуття гордості за систему, повністю зібрану власними руками згідно з вашими вподобаннями. #BuiltNotBought
Покупка ігрового комп’ютера
Якщо у вас немає зайвого часу на складання власного ігрового комп’ютера, не засмучуйтеся. У купівлі немає нічого поганого. Не слід сприймати купівлю ПК як самий простий варіант. Тут усе залежить від того, як ефективно ви використаєте свій бюджет і час. І хоча купівля готового ПК може обійтися вам набагато дорожче, ніж його складання, у цього варіанту є ряд суттєвих переваг!
Готова система. Коли ви купуєте готову систему, усе вже зроблено за вас. Пошук компонентів, перевірка їх сумісності, ввімкнення ПК, перевірка на працездатність — усі ці обов’язки бере на себе компанія-виробник. Якщо ви слабо розбираєтеся в комп’ютерних компонентах, купівля ігрового ПК позбавить від зайвого стресу та можливих неприємних несподіванок. Крім того, маючи щільний графік, ви можете заощадити багато часу, придбавши готову систему.
Гарантія. Вартість готового ПК не обмежується лише придбаними компонентами. Витративши зайві кошти, ви також отримуєте додаткову перевагу — гарантію на весь комп’ютер. Тобто, якщо у вас раптом виникнуть будь-які проблеми, компанія-виробник зможе усунути їх. Така гарантія та експлуатаційна надійність стануть в пригоді, якщо ваш комп’ютер перестане працювати, а у вас немає досвіду роботи з апаратними компонентами.
Але вартість готової системи, ймовірно, буде вищою за вартість складання власного ПК. Ви оплачуєте роботу тих, хто збирає вашу систему або здійснює всі випробування та перевірки на сумісність за вас. Крім того, таку систему набагато складніше налаштувати під себе, оскільки виробник використовуватиме доступні йому компоненти. Хочете, щоб ваша система мала незвичний зовнішній вигляд, або шукаєте конкретний компонент? Тоді купівля ПК точно не для вас. Але якщо вас не засмучують додаткові витрати, не витрачайте час і купіть готову систему, яка гарантовано працюватиме належним чином.
Суть у тому, що рішення зібрати або купити ігровий комп’ютер залежить повністю від вас. Що ви виберете: систему, зібрану та налаштовану самостійно, чи систему, зібрану кимось іншим, але яка буде гарантовано працювати належним чином? Обидва методи досягають однакової мети, але різними шляхами. Це дуже особисте рішення, тому ви повинні самі вирішити, що вам більше підходить. Сьогодні більшість геймерів віддають перевагу складанню власного ПК, бо вони можуть самостійно підібрати найкращі компоненти, які забезпечать максимально комфортний ігровий процес. Але ви також можете купити високопродуктивні готові системи за вигідною ціною з можливістю подальшого налаштування або модернізації.
Обираючи відповідну материнську плату, не забувайте про те, що вона має відповідати формфактору вашого корпусу. Підберіть достатньо великий корпус для розміщення всіх необхідних вам компонентів, і переконайтеся, що він відповідає розміру вашої материнської плати (наприклад, ATX mini, micro, super).
Системна плата та процесор є основними компонентами, які допомагають визначити необхідний тип оперативної пам’яті для вашого ПК, тому перед вибором відповідного модуля пам’яті обов’язково ознайомтеся зі специфікаціями.
Графічні процесори — один із основних компонентів, потужність і продуктивність якого безпосередньо впливають на враження від ігри. Серед накопичувачів обирають два основні типи — твердотільний накопичувач, жорсткий диск або обидва.
МТ/с є точною одиницею передачі даних в пам’яті DDR SDRAM, яка відбувається як на висхідному, так і на низхідному фронту тактового циклу, на відміну від МГц.
Nintendo Switch оснащено внутрішнім сховищем ємністю 32 ГБ, який можна розширити за допомогою microSD карти пам’яті. Але як не помилитись у виборі карти пам’яті?