Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

рука, що встановлює пам'ять Kingston FURY Beast DDR5 RGB у материнську плату ПК

Повний посібник з оперативної пам'яті для геймерів

Усе, що ви хотіли (і не хотіли) знати про оперативну пам'ять!

Перше складання комп'ютера – непросте завдання. Потрібно відстежувати так багато компонентів і специфікацій, що буває складно зрозуміти, які саме комплектуючі треба придбати. Усі знають про графічні карти та процесори. Але якщо ви хочете, щоб ваші ігри завантажувалися й працювали без збоїв, не менш важливо знати, яку оперативну пам'ять купити.

Правильно обрана оперативна пам'ять допоможе іграм швидше завантажувати рівні й ефекти, що скорочує для вас час очікування та дає змогу без зволікань приступити до гри. Якщо ви любите працювати в режимі багатозадачності та запускати програми у фоновому режимі під час гри, вам просто необхідно мати більше оперативної пам'яті. Такі програми, як Google Chrome, відомі високими вимогами до оперативної пам'яті, тому якщо ви хочете переглядати відео, прямі трансляції або заходити в соціальні мережі під час гри, то вам знадобиться більший обсяг оперативної пам'яті. Kingston виробляє високоякісну, але доступну оперативну пам'ять, щоб ваш комп'ютер завжди був максимально продуктивним. У цьому посібнику ми розповімо про те, що вам потрібно знати та розуміти, якщо ви вперше купуєте оперативну пам'ять.

Що таке оперативна пам'ять (RAM)?

RAM – це абревіатура, що розшифровується як "пам'ять із довільним доступом". Вона тимчасово зберігає дані для швидкого доступу до них між процесором і жорстким диском або твердотільним накопичувачем (HDD/SSD), які також називають довгостроковим сховищем. Коли ваш комп'ютер запускається, операційна система (Windows, macOS) зчитується із жорсткого диска або твердотільного накопичувача й завантажується в оперативну пам'ять, так само як і всі фонові програми та програми, які ви відкриваєте. Що більшим буде обсяг оперативної пам'яті, то більше місця буде на вашому комп'ютері для зберігання цієї інформації, до якої є швидкий доступ, завдяки чому можна запускати більше програм або одночасно відкривати більше файлів.

DDR3, DDR4 та DDR5

Kingston FURY DDR5

Сучасні комп'ютери використовують синхронну динамічну пам'ять із довільним доступом (SDRAM), яка підключається до системної плати комп'ютера у вигляді модулів пам'яті. Більшість модулів пам'яті випускаються в стандартних форм-факторах, серед яких найпоширенішими для ПК та ноутбуків є DIMM (Dual In-Line Memory Module, модуль пам'яті з двостороннім розміщенням контактів) або SODIMM (Small Outline DIMM, малогабаритний DIMM). Відтоді, як в 1990-х роках було вперше представлено SDRAM, технологію було значно вдосконалено. Тепер вона працює швидше та забезпечує більшу продуктивність, споживаючи при цьому менше енергії, що допомагає економити на енергоспоживанні, подовжувати час автономної роботи та зменшувати тепловиділення. Найновіша версія SDRAM – це DDR5, абревіатура від Double Data Rate 5-го покоління. При покупці пам'яті ви можете помітити, що більшість продавців не використовують термін SDRAM, а просто вказують DDR5 і номінальну швидкість. Як і пам'ять усіх попередніх поколінь, DDR5 доступна в діапазоні стандартних швидкостей, починаючи з 4800 МТ/с або DDR5-4800. "МТ/с" означає мегатранзакції (мільйони транзакцій) в секунду й указує на швидкість, із якою дані передаються в модуль пам'яті та з нього. Розробники галузевих стандартів пам'яті представляють нові покоління пам'яті приблизно кожні 7 років, і в межах кожного покоління вони планують усі збільшення швидкості, щільності та конфігурацій, які, на їхню думку, знадобляться комп'ютерам у майбутньому. Наприклад, попереднє покоління пам'яті – DDR4 – охоплювало діапазон швидкостей 2133, 2400, 2666, 2933 і 3200 МТ/с. Intel і AMD зазвичай випускають нові чипсети та покоління процесорів щороку, що дає змогу підтримувати наступну стандартну швидкість пам'яті.

Одна з важливих відмінностей між поколіннями пам'яті полягає в тому, що вони не сумісні у зворотному напрямку. Модуль пам'яті DDR5 фізично не може бути встановлений в слот пам'яті DDR4 або DDR3. Хоча вони можуть бути схожими на вигляд, але отвір у нижній частині модуля виконує роль ключа й підходить лише в сумісному слоті. Однак у межах одного покоління пам'яті вища швидкість пам'яті завжди зворотно сумісна. Наприклад, якщо ви купуєте стандартний модуль DDR5-5600 і використовуєте його з процесором Intel 12-го покоління, швидкість роботи пам'яті автоматично "буде знижено" до 4800 МТ/с.

При виборі технології пам'яті для комп'ютера або ноутбука важливо враховувати особливості процесора та материнської плати. Знаючи марку та модель кожного з них, ви зможете знайти доступні варіанти пам'яті для вашої системи.

Розмір і швидкість

Більшість материнських плат ПК оснащено чотирма роз'ємами (слотами) для оперативної пам'яті, хоча в деяких системах високого класу або робочих станціях ця кількість може бути збільшена до восьми й більше. З ноутбуками трохи складніше. На додаток до більших екранів, ігрові ноутбуки зазвичай оснащуються двома слотами для оперативної пам'яті. Але в тонких або ультратонких ноутбуках може бути лише один слот, або ж пам'ять взагалі може бути розпаяна безпосередньо на материнській платі та не підлягти розширенню.

Залежно від покоління DDR, обсяг модулів оперативної пам'яті для ПК або ноутбуків зазвичай становить від 2 до 48 ГБ, і, зважаючи на особливості роботи комп'ютерів, їх можуть продавати в наборах по два, чотири або вісім модулів, щоб вони відповідали структурі пам'яті вашої конкретної системи. Такі комплекти часто називають двоканальними (2CH), чотириканальними (4CH) або восьмиканальними (8CH). Коли їх установлюють однаковими парами або групами, що відповідають структурі каналів пам'яті, пропускна здатність цих модулів поєднується, що забезпечує значний приріст продуктивності. Наприклад, пікова пропускна здатність модуля пам'яті DDR5-4800 становить 38,4 ГБ/с. У двоканальній системі це значення зростає до 76,8 ГБ/с. Отже, правильно встановлена оперативна пам'ять згідно з характеристиками материнської плати та процесора може суттєво вплинути на продуктивність вашої системи. Обсяг оперативної пам'яті, яка вам знадобиться, – питання досить суб'єктивне. Для ігрового ПК оптимальний обсяг оперативної пам'яті, рекомендований для найновіших ігор, становить 32 ГБ. Якщо ви хочете запускати багато програм у фоновому режимі, вам може знадобитися більше оперативної пам'яті – 48 або навіть 64 ГБ. Новітні ПК від Intel і AMD з чотирма слотами підтримують до 192 ГБ оперативної пам'яті!

Наступний фактор – це швидкість. Якщо ви використовуєте стандартні швидкості, то ви значною мірою обмежуєтеся тільки можливостями процесора та материнської плати. Деякі системи також мають правила щодо встановлення модулів у другий банк пам'яті. На двоканальній материнській платі з чотирма слотами вони розташовуються у двох банках пам'яті, де кожен канал пам'яті (зазвичай A і B) має два слоти. При встановленні модулів у не той банк, що рекомендований в документації на материнську плату (наприклад, A1 і B1 замість A2 і B2) система може вимушено знизити швидкість пам'яті. Це пов'язано з обмеженнями всередині процесора.

Зображення слотів пам'яті на материнській платі крупним планом із позначеннями різних каналів і банків

Якщо стандартних швидкостей недостатньо для ваших ігрових потреб, зверніть увагу на пам'ять із можливістю оверклокінгу. За допомогою профілів Intel XMP й AMD EXPO можна відносно безпечно та просто виконувати оверклокінг пам'яті, який забезпечує помітний приріст продуктивності ігор і програм, наприклад збільшення частоти кадрів на секунду (FPS). Вибрати комплект для оверклокінгу досить легко. Ви можете переглянути список QVL (Qualified Vendor List) конкретної материнської плати на вебсайті виробника або скористатися конфігуратором Kingston, щоб дізнатися, які комплектуючі сумісні з нею.

Процес установлення

Коли ви виберете комплект пам'яті, який відповідає вашим ігровим потребам, перегляньте найновіші відео від Kingston про те, як правильно встановити пам'ять і ввімкнути профілі для оверклокінгу. Якщо ви вибрали пам'ять із підсвітленням (RGB), завантажте програмне забезпечення Kingston FURY CTRL, щоб налаштувати режими підсвітлення, або скористайтеся ПЗ від виробника материнської плати, щоб налаштувати всі режими підсвітлення відповідно до вашого стилю. Усі модулі Kingston FURY RGB також оснащено запатентованою технологією Infrared Sync Technology, яка забезпечує ідеальну сінхронізацію динамічних ефектів.

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Пов’язані відео

Пошук товарів Kingston

Разом із Kingston вибір пам'яті дуже простий.
Завдяки 35 рокам досвіду Kingston має знання та ресурси, необхідні для правильного вибору.

Пошук за назвою системи чи пристрою

Щоб знайти потрібний продукт Kingston, просто введіть назву чи модельний номер комп’ютерної системи чи цифрового пристрою.

Пошук за модельним номером Kingston

Введіть модельний номер продукту Kingston

Пов’язані публікації