Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

молодий чоловік дивиться на відкритий корпус комп’ютера на столі

10 поширених помилок при складанні ПК

Якщо ви вирішили власноруч скласти новий комп’ютер, варто звернути увагу на деякі моменти. Про них треба пам’ятати протягом всього процесу від початку і до кінця; вибір складових, власне складання ПК та встановлення програм. У цій статті наведено розбір 10 найпоширеніших помилок при складанні ПК; поради щодо їх уникнення стануть у пригоді як новачкам, так і досвідченим користувачам. Уникайте цих помилок і складання ПК стане набагато простішим! Погнали.

1. Купівля дешевого та неякісного блока живлення

Однією з найпоширеніших помилок при складанні нового ПК є купівля неякісного блока живлення. Під час вибору блоку живлення необхідно мати приблизне уявлення щодо потреб решти компонентів у живленні. Краще зробити деякий запас, щоби додаткове навантаження не заважало роботі системи.

Визначитися з вибором допоможе і рейтинг економічності блока живлення 80plus. Градація йде від Plus до Plus Titanium, варіанти залежать від потреб та бюджету. На ринку, звісно, є і бюджетні варіанти, але варто переконатися, що вони достатньо потужні для вашої системи.

2. Купівля несумісних компонентів

Ще одна поширена помилка при складанні ПК – купівля несумісних один з одним компонентів. Існує декілька варіантів перевірки сумісності компонентів. Найпростіший варіант – це внести список попередньо вибраних компонентів у програму PCPartPicker*, а вона визначить наявність проблем щодо сумісності. При купівлі продукції Kingston можна скористатися функцією визначення сумісності на нашому сайті або звернутися за консультацією до служби підтримки.

3. Забути про заглушку входу/виходу

Заглушка входу/виходу – це тонка зйомна металева пластинка, що закриває входи та виходи на задній панелі ПК. Дуже часто забувають про те, що її необхідно встановити до розміщення у корпусі материнської плати та інших компонентів. Пам’ятайте про це, щоби не прийшлося потім все переробляти.

4. Забути про стійки материнської плати

У корпусі комп’ютера вже є всі отвори, необхідні для встановлення материнської плати у правильне положення. Обов’язково встановіть стійки, щоби материнська плата була трохи піднята над корпусом, а нижня частина точок пайки та ланцюгів живлення не замикалася об металевий корпус. Безпека передусім!

5. Неправильне встановлення вентиляторів

Охолодження є дуже важливим у роботі ПК. Встановлення вентиляторів дозволяє прибрати все нагріте повітря з корпусу та забезпечити нормальну робочу температуру. Однак при встановленні вентиляторів дуже легко припуститися помилки. Ця проблема не виникне, якщо ви придбали корпус із вже встановленими вентиляторами, однак якщо ви встановлюєте їх окремо, переконайтеся, що вони правильно розташовані та повітря йде у правильному напрямку.

Ознайомтеся із нашим посібником зі встановлення пам’яті.

6. Встановлення ЦП

Інколи початківці не знають, як вставити процесор в слот. Неправильне розміщення процесора може призвести до пошкодження контактів (залежно від того, скільки сили ви доклали). На одному з кутів процесора є позначка, що співпадає із позначкою на платі – так ви не припуститеся помилки.

7. Забагато або замало термопасти

Невірний розрахунок кількості термопасти може призвести до погіршення роботи процесора та системи в цілому. Термопаста забезпечує передачу тепла між процесором та радіатором. Недостатня кількість термопасти призведе до недостатнього охолодження процесора та його перегріву, що може мати негативні наслідки у довгостроковій перспективі.

8. Правильне встановлення модулів пам’яті

Навіть якщо у вас парна кількість модулів пам’яті, завжди необхідно їх розподіляти по відстані. В інструкції до материнської плати має міститися інформація щодо того, в які слоти слід встановлювати модулі пам’яті. Окрім цього, необхідно пересвідчитися у правильності встановлення кожного геймерського модулю пам’ятів слот: характерне клацання свідчить про те, що ви все зробили правильно.

Із появою DDR5 вже не переплутаєш ємності каналів та банків. Якщо у вас вже є комплект з 2 штук по 8 Гб, додати ще один комплект з 2 штук по 16 Гб не вийде. При виборі пам'яті DDR5 завжди вибирайте той варіант ємності, що відповідає вашим потребам. Деякі материнські плати можуть у майбутньому отримувати оновлення BIOS для забезпечення більшої гнучкості у комбінації ємності пам’яті – зверніться до виробника.

9. Підключення кабелів до не тих портів

Цієї помилки легко уникнути, якщо спочатку перевірити всі кабелі. Всі кабелі мають бути підключені до правильних роз’ємів, інакше система не запуститься і є ризик пошкодити деталі. Інформація про роз’єми міститься в інструкції.

10. І наостанок: не полінуйтеся прочитати інструкцію!

Ознайомлення із інструкціями є запорукою успішного складання ПК. Хочете скласти ідеальну систему без помилок? Тоді інструкція – ваш найкращий друг.

Звісно, ніхто не застрахований від помилок під час першого (та навіть і не першого) складання ПК; однак якщо ви врахуєте ці поради, шанси оминути ці «граблі» значно підвищуються.

#KingstonFURY #KingstonIsWithYou

Пов’язані публікації