Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Ігровий ПК із Kingston FURY Renegade DDR4 RGB та рідинною системою охолодження

Охолодження повітрям проти рідинного охолодження у ПК

Існує два основних способи безпечного запобігання перегріванню ПК: охолодження повітрям або рідинне охолодження. Обидва варіанти мають свої переваги, однак вибір залежить від потреб вашого ПК. У цій публікації ми поговоримо про те, як працюють обидва методи, та допоможемо вам оцінити переваги та недоліки кожного метода.

Так що ж таке повітряне охолодження і як воно працює?

Повітряне охолодження – дуже простий метод тепловідводу, який, однак, є неймовірно ефективним та простим! Повітряний охолоджувач складається із двох частин: радіатора та вентилятора. Вентилятор знаходиться або зверху радіатора, або збоку, та прокачує повітря через нього, щоби охолодити центральний процесор, та інші компоненти.

Переваги:

Крупний план - ігровий ПК із системою повітряного охолодження з 4 вентиляторами
 1. Вартість – повітряне охолодження є набагато бюджетнішим за рідинне. Якщо у вас обмежений бюджет, варто вибрати повітряне охолодження, а зекономлені кошти спрямувати на придбання додаткового сховища або швидшоі оперативної пам’яті.
 2. Встановлення – системи повітряного охолодження простіше встановлювати, тому вони краще підійдуть меньш досвідченим складальникам ПК. Також не треба буде хвилюватися про можливий виток охолоджуючої рідини в систему.
 3. Технічне обслуговування – повітряне охолодження вимагає набагато менше робіт з технічного обслуговування, треба лише чистити ПК від пилу раз на кілька місяців.

Однак повітряне охолодження, незважаючи на бюджетність та простоту експлуатації, має і свої недоліки:

 1. Шум – вентилятори системи повітряного охолодження зазвичай працюють більш шумно, аніж системи рідинного охолодження, а це може відволікати під час гри.
 2. Продуктивність – повітряне охолодження не настільки ефективне, як рідинне, але для ПК все одно підійде.
 3. Зовнішній вигляд – радіатори повітряного охолодження доволі масивні, що відбивається на зовнішньому вигляді системи. Змінити зовнішній вигляд повітряного охолоджувача неможливо.

Так що ж таке рідинне охолодження і як воно працює?

Рідинне охолодження є одним із найкращих способів охолодження ПК завдяки тепловим властивостям охолоджуючих рідин.

Система рідинного охолодження складається із водяних блоків, насоса, радіатора, труб та резервуара (додаткова опція). Насос прокачує охолоджувальну рідину через водяний блок, встановлений на центральному процесорі, та радіатор. Таким чином тепло передається з процесора в охолоджувальну рідину, яка постійно проганяється через систему, і відводиться з неї в навколишнє середовище в радіаторі.

Що стосується рідинного охолодження, тут є два варіанти: Моноблочна система охолодження або кастомне охолодження. Моноблочні системи представляють собою єдиний блок і нема потреби самостійно збирати їх компоненти. У другому варіанті ви можете самостійно підібрати кожний компонент системи охолодження, щоби отримати оптимальну продуктивність та зовнішній вигляд. Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки.

Крупний план - ігровий ПК із рідинною системою охолодження*

Переваги:

 1. Шум – рідинне охолодження працює тихіше, вентилятори у такій системі обертаються повільніше і тихіше, аніж в системах повітряного охолодження.
 2. Продуктивність – якщо ви плануєте грати на максимальних налаштуваннях, варто придивитися до рідинного охолодження. Щоби вижати з ПК максимум, треба багато потужності, що може нагріти систему до небезпечного рівня. Рідинне охолодження дозволяє знизити температуру швидше та ефективніше, аніж повітряне.
 3. Зовнішній вигляд – системи рідинного охолодження можуть дуже презентабельно виглядати завдяки RGB-елементам. Кастомне охолодження може бути доволі вражаючим, оскільки завдяки комбінації елементів ви можете побудувати дійсно унікальну систему.

Хоча ефективність рідинного охолодження може бути в 2-10 разів вищою за ефективність повітряного охолодження, цей метод має свої недоліки:

 1. Вартість – кастомне рідинне охолодження коштує значно більше, аніж стандартне повітряне. Ви платите за більш складну роботу та вищу продуктивність. Однак моноблочні системи охолодження за вартістю наближаються до повітряних систем.
 2. Встановлення – кастомне рідинне охолодження не є простим у встановленні, особливо для складальників-початківців. Встановлення моноблочного рідинного кулера займе приблизно 30 хвилин. В будь-якому випадку, проганяти воду через систему може дещо напружувати нерви.
 3. Технічне обслуговування – кастомні системи рідинного охолодження вимагають більшого обсягу технічного обслуговування, аніж системи повітряного охолодження, оскільки треба підтримувати належний рівень рідини та чистоту і справність компонентів. Відмова будь-якого елементу кастомної системи охолодження може мати катастрофічні наслідки для комп’ютера. Моноблочна система вимагає меншого обсягу робіт із технічного обслуговування, і оскільки вона йде вже в зборі, ризик протікання є мінімальним.

Врешті решт, рішення за вами! Вибір між повітряним та водяним охолодженням залежить від особистих уподобань, бюджету та потреб. Обидва варіанти є чудовими, просто вони призначені для різних системних вимог. Який варіант охолодження ви би не обрали, головне – забезпечити найбільш дієве охолодження ПК, щоби підтримувати його високу продуктивність та уникати появи несправностей.

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Пов’язані публікації