Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

жінка набирає текст на клавіатурі, використовуючи зовнішній твердотільний накопичувач Kingston XS2000, під’єднаний до комп’ютера

6 простих порад з резервного копіювання ПК

Користувачі комп’ютерів можуть не усвідомлювати цього до певного моменту, але одна з найгірших речей, яка може статись із вашою системою, – це втрата доступу до ваших даних. Це може бути крадіжка, несправність живлення, пролиття рідини та, що найгірше, пошкодження сховища. Пошкодження даних означає, що ці файли несподівано стають непридатними для використання, чи то пам’ятні для вас фотографії, чи то засекречені файли, тому резервне копіювання даних є обов’язковим!

Якщо ви ще не створили резервну копію файлів, ця процедура може затягнутись з першого разу, оскільки вона залежить від кількості даних, які ви хочете зберегти. Але як тільки ви розберетеся з усіма основними моментами, регулярне резервне копіювання стане для вас досить простим завданням. Ми хочемо поділитися з вами декількома простими, але ефективними порадами з резервного копіювання системи, які, сподіваємося, значно полегшать вам роботу. Отже, приступимо!

1. Вирішіть, які дані потребують резервного копіювання

Як тільки справа доходить до резервного копіювання даних, перше, що відразу спадає на думку, – робочі чи особисті файли. Це можуть бути фотографії, відеозаписи або документи, які в разі пошкодження неможливо замінити. Крім того, ви можете вибрати резервне копіювання застосунків, програм і системних налаштувань, якщо ви хочете зберегти їх поточну версію. Усі ці дії заспокоять вас, і якщо раптом щось станеться з вашою системою, у вас завжди буде актуальна версія під рукою.

2. Періодичність

Якщо ви завжди хочете мати найактуальніші версії файлів, то розклад резервного копіювання – це саме те, що вам потрібно! Шаблон вашого розкладу залежатиме значною мірою від того, резервні копії яких файлів ви хочете створити. Якщо це лише особисті файли, то знадобиться план резервного копіювання на менш регулярній основі через невеликий обсяг даних, які створюються щомісяця. З іншого боку, резервну копію робочих файлів потрібно буде оновлювати частіше. Залежно від вашого робочого навантаження рекомендується виконувати резервне копіювання даних щодня або щотижня. Ознайомтеся з нашим посібником із налаштування та планування автоматичного резервного копіювання в операційних системах Windows і MacOS.

3. Не обмежуйтеся лише хмарною резервною копією

Хмара, ймовірно, є одним із найпростіших способів резервного копіювання даних, особливо коли йдеться про телефони та комп’ютерні системи. Ця система збирання даних може бути автоматизована, що робить її зручною для користувача. Хоча це досить непоганий спосіб резервного копіювання ваших даних, ви не повинні обмежуватися лише ним. Компанії, які надають хмарні рішення, можуть бути зламані зловмисниками. Крім того, ми дуже часто стикаємося з тим, що умови та правила використання облікового запису можуть змінюватися, що ставить під загрозу безпеку ваших файлів. Щомісячна передплата також може виявитися дорожчою, ніж придбання користувачем зовнішнього пристрою для зберігання даних.

4. Автоматизація

Автоматичне резервне копіювання даних вимагає мінімальних зусиль, що неймовірно корисно в сучасному світі. Ви можете легко зробити необхідні налаштування у хмарі та вибрати інтервали зберігання своїх файлів. Цей процес також можна налащтувати на зовнішніх пристроях для зберігання даних через відповідні програми у системі, наприклад, Windows® Backup/File History або macOS® Time Machine. Все, що вам потрібно зробити, це ввести в рядок пошуку слово «резервна копія» та прочитати інструкції за бажанням.

5. Правило 3-2-1 у резервному копіюванні даних

Отже, це правило ґрунтується на теорії, що ви маєте три копії файлів. Дві копії зберігаються на різних пристроях (чи то хмара, чи то зовнішнє сховище), а одна копія перебуває в безпечному місці, наприклад у сейфі або поза офісом. Для когось це може здатися перебором, але якщо раптом щось станеться з вашими резервними копіями, ви подякуєте собі за це!

6. Вибір правильного зовнішнього пристрою

Обираючи правильний зовнішній пристрій для резервного копіювання, слід враховувати не лише ємність, але й довговічність і швидкість пристрою. Зовнішні жорсткі диски (HDD) – це недорогий варіант для зберігання великих обсягів даних. Ці диски нерідко мають високу швидкість, але якщо їх уронити або встановити неналежним чином, вони можуть зазнати внутрішніх пошкоджень і зробити неможливим відновлення деяких даних.

рука, яка набирає PIN-код на сенсорному екрані твердотільного накопичувача IronKey VP80

Зовнішні твердотільні накопичувачі вважаються трохи дорожчою версією жорстких дисків, але їх придбання є вигідною інвестицією, якщо ви готові витратити трохи більше. Вони довговічніші, швидші та зазвичай займають набагато менше місця, ніж жорсткі диски, що робить їх кращими портативними пристроями для зберігання даних. Зовнішній твердотільний накопичувач USB-C XS2000 від Kingston –це відмінне рішення для резервного копіювання особистих або робочих файлів із швидкістю читання/запису до 2000 МБ/с* та ємністю від 500 ГБ до 2 ТБ**. Це USB 3.2 Gen 2x2 пристрій, який скорочує час очікування під час передавання даних з одного пристрою на інший!

Якщо ви шукаєте надійніше рішення для захисту конфіденційних файлів, зовнішній твердотільний накопичувач IronKey Vault Privacy 80 від Kingston має сертифікат FIPS 197 і використовує шифрування XTS-AES 256-bit. Кольоровий сенсорний екран дає змогу використовувати декілька паролів (пароль адміністратора й користувача), забезпечуючи постійний захист ваших даних.

Якщо твердотільний накопичувач – не ваш вибір, компанія Kingston також пропонує ряд рішень для зберігання даних відповідно до ваших потреб, наприклад USB-накопичувачі, карти пам’яті SD і microSD. Надійне сховище для зберігання особистих фотографій, музики, відеозаписів і документів, яке гарантує безпеку і доступність ваших файлів.

Обравши правильне сховище та дотримавшись цих простих порад, процес резервного копіювання своїх даних буде відбуватись без зайвих зусиль!

#KingstonIsWithYou

Пов’язані публікації