Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Руки всередині відкритого корпусу комп’ютера

Як скласти комп’ютер своїми руками

Руки, що відкривають корпус комп’ютера

Багато людей мріють скласти власний комп’ютер, але не знають, з чого почати. Kingston ознайомить вас із необхідними компонентами та основними правилами складання, щоб допомогти вам втілити свою мрію: створити ідеальну комп’ютерну систему.

Конфігурація майбутнього комп’ютера нерідко пов’язана з вашими фінансовими можливостями. Ймовірно, складання власної системи, яка повністю відповідає вашим потребам, обійдеться вам набагато дешевше, ніж придбання вже готового комп’ютера. Проте багато що й залежить від пошуку вигідних пропозицій і вибору лише потрібних компонентів для вашої системи. Якщо ви збираєте робочу станцію для відеомонтажу, ви можете не встановлювати системи RGB-підсвітлення або рідинного охолодження.

Другим важливим фактором є розмір. Корпус має бути досить великим, щоб ви могли безпечно розмістити в ньому всі свої компоненти. Який формфактор ви виберете? Корпус із розташованим вгорі або внизу блоком живлення? Обидва варіанти мають свої переваги. Розташований унизу блок живлення забезпечую високу стійкість корпусу завдяки нижчому центру тяжіння. Блоки живлення, що кріпляться до задньої стінки корпусу, надають більше можливостей для охолодження.

Чи дешевше зібрати комп’ютер своїми руками?

Вибираючи розмір корпусу, необхідно також подумати про материнську плату. Деякі процесори підходять лише до певних материнських плат. Рекомендуємо вибрати необхідний вам процесор на етапі формування бюджету, перш ніж приймати рішення про материнську плату та корпус. Швидше за все, ви захочете придбати процесор із найкращим співвідношенням ціни та якості, особливо якщо це стосується його основних характеристик:

  • Кількість ядер в процесорі
  • Робоча частота процесора
  • Технологія багатопоточної обробки Hyper-threading

Також ви захочете розглянути деякі варіанти оперативної пам’яті. Модуль DDR4 коштує дешевше, але споживає більше енергії на нижчих тактових частотах. Модуль DDR5 коштує дорожче, але розроблений із заділом на майбутнє та демонструє кращі показники. Знов-таки, вибір процесора й материнської плати може вплинути на ваше рішення, оскільки не кожна оперативна пам’ять є сумісною з будь-якою материнською платою або процесором. Якщо ви маєте таку можливість, придбайте два модуля оперативної пам’яті, щоб скористатися перевагами роботи в двоканальному режимі для підвищення продуктивності системи.

Наступним компонентом, який слід обрати, буде накопичувач. Чи виберете ви жорсткий диск (HDD), який є більш дешевим, але створює додатковий шум і споживає багато енергії? Або твердотільний накопичувач (SSD), який працює швидше та стає все більш доступним на ринку?

Складання ігрового комп’ютера своїми руками

Складання комп’ютера з системою рідинного охолодження та пам’яттю Kingston FURY Beast

Також слід розглянути різні типи графічних процесорів. Деякі процесори постачаються з інтегрованою графікою, яка має певні переваги перед виділеними відеокартами. Наприклад, вони споживають менше енергії, майже не мають проблем із сумісністю, значно простіші у використанні, а також коштують дешевше. Виділені графічні процесори демонструють високу потужність і мають більше роз’ємів (наприклад, якщо ви збираєте систему з кількома моніторами), хоча й коштують дорожче.

Якщо ви збираєте ігровий комп’ютер або хочете використовувати його для відеомонтажу чи CAD-проєктування, найімовірніше, виділений графічний процесор забезпечить необхідну вам додаткову потужність. Але переконайтесь, що на вибраній вами материнській платі є необхідне місце для нього. AMD і NVIDIA® є беззаперечними лідерами на ринку відеокарт, і ваш вибір може залежати від того, яким іграм ви віддаєте перевагу. Деякі ігри ідеально взаємодіють з інструментами, розробленими тією або іншою компанією.

Ми вже кілька разів говорили про енергоємні компоненти. Ці компоненти споживають електроенергію від блока живлення. Важливо придбати блок живлення, який відповідає потребам вашої комп’ютерної системи. Щоб переконатися, що ваш блок живлення відповідає вимогам вашої системи, скористайтеся відповідним калькулятором розрахунку потужності, наприклад Outervision Power Supply Calculator. (Примітка. Потужніший блок живлення не обов’язково призводить до збільшення тепловиділення та втрат електричної енергії. Це означає лише те, що він здатний забезпечити більшу потужність. Система споживатиме стільки енергії, скільки їй потрібно)

Якщо говорити про системи охолодження, то більшість компонентів оснащено власними засобами тепловідводу. Проте, якщо ви збираєте високопродуктивну систему, або ваш корпус може виграти від додаткового відведення тепла, є варіанти, які ви можете встановити самостійно. Система повітряного охолодження — дешеве й універсальне рішення, але воно створює додатковий шум. Існують вентилятори з високим потоком повітря, які добре справляються з циркуляцією повітря в усьому корпусі, а також вентилятори зі статичним тиском, які зосереджуються на конкретному компоненті або використовуються, якщо є деталі, які блокують циркуляцію повітря в корпусі.

Складання корпусу комп’ютера своїми руками

Зібравши необхідні деталі й підготувавшись до складання, важливо діяти у правильному порядку. Розкладіть компоненти й корпус. Переконайтеся, що упаковки з компонентами і необхідні інструменти знаходяться під рукою. Загальні вимоги:

  • Хрестоподібна викрутка
  • Щітка
  • Тонкогубці

Складайте на великій плоскій антистатичній поверхні: ви ж не хочете пошкодити свої компоненти перед початком монтажу. Також доцільно надягнути антистатичний браслет на зап’ястку. Будьте обережні під час складання! Більшість компонентів, які використовуються під час складання комп’ютера, мають гострі грані та можуть легко стати причиною порізів.

Думки, з чого почати складання комп’ютера, різняться. Деякі люди спочатку вставляють блок живлення, інші — материнську плату. Ми рекомендуємо спочатку встановити блок живлення, оскільки його встановлення нерідко ускладнюється, коли в корпусі вже розміщено інші деталі. Переконайтеся, що на блоці живлення встановлена правильна напруга (або що це новіший пристрій, який може виконати перевірку самостійно), перевірте правильне розташування вентилятора, а потім прикрутіть його на місце. Переконайтеся, що кабелі виведено за межі корпусу, щоб вони не заважали встановленню інших компонентів.

Встановлення материнської плати комп’ютера

Встановлення компонентів на материнську плату краще робити зовні корпусу, а не всередині, де менше простору. Встановити процесор іноді буває непросто. Проте більшість із них має на своїй поверхні індикатори, наприклад стрілки, які показують правильне розташування. Ми рекомендуємо встановлювати систему охолодження разом із процесором. Процесори швидко нагріваються: запуск процесора без системи охолодження для його перевірки може призвести до катастрофічних наслідків.

Наступним компонентом для апгрейду має бути геймерська пам’ять. Уникайте торкатись контактів на модулі оперативної пам’яті: ви можете пошкодити пам’ять. Розпочніть зі слота материнської плати з маркуванням DIMM 1 або Bank 0, натисніть на затискачі з обох кінців слота (або з одного, якщо затимскач на слоті один) й переконайтеся, що виїмка на модулі пам’яті співпадає з ключем у слоті материнської плати. Затискачі встануть на місце, якщо модуль пам’яті встановлено правильно. Для належної роботи контролера пам’яті в двоканальному режимі необхідно встановити два модуля у відповідні слоти. Знайдіть слоти з колірним маркуванням або за потреби зверніться до посібника користувача материнської плати.

Встановити планку портів введення-виведення на материнську плату дуже просто: треба лише вирівняти її та щільно притиснути до місця розташування. Металеві виступи на задній панелі повинні співпадати з виступами материнської плати. Але ви можете відрегулювати їх за допомогою тонкогубців. Бувають випадки, коли планка портів введення/виведення встановлена заздалегідь, і в цьому разі вам не треба нічого робити. Встановивши планку портів введення/виведення, акуратно опустіть материнську плату в корпус. Так ви зможете побачити, де маєте розташувати стійки. Стійки тримають материнську плату на відстані від бічних стінок корпусу, але ви все одно повинні надійно прикрутити материнську плату до них. Не затягуйте занадто сильно, бо це може призвести до деформації материнської плати.

Тепер ви можете перейти до встановлення графічних процесорів і накопичувачів. Акуратно встановіть їх у відповідні слоти, переконавшись, що вони щільно прилягають до місця розташування. Накопичувачі M.2 встановлюються в спеціальні слоти на материнській платі, тому, якщо ви не впевнені, зверніться до посібника користувача материнської плати.

Кабель-менеджмент і запуск нової зібраної комп’ютерної системи

Наступним кроком є підключення кабелів.

  • Прокладіть кабелі передачі даних від накопичувача (накопичувачів) до материнської плати
  • Прокладіть кабелі живлення від блока живлення до материнської плати
  • Прокладіть кабелі живлення від блока живлення до накопичувача (накопичувачів) та інших компонентів

Якісний кабель-менеджмент часто призводить до поліпшення повітряного потоку та відведення тепла. Спробуйте закріпити кабелі так, щоб вони не заплутувались і не займали зайве місце. Під’єднайте всі дроти вентиляторів корпусу й процесора до материнської плати, після чого під’єднайте всі дроти передньої панелі, USB, аудіо та живлення. Також потрібно правильно розташувати дроти для підсвітлення корпусу й кнопок.

Якщо ви збираєте свій перший комп’ютер, рекомендуємо повністю завершити процес складання перед першим запуском системи. Не забудьте зняти антистатичний браслет перед запуском! Залиште корпус відкритим, під’єднайте монітор і переконайтеся, що всі вентилятори обертаються, особливо вентилятор процесора. В іншому разі негайно вимкніть комп’ютер, щоб запобігти пошкодженню його компонентів. Якщо на екрані монітора відображається логотип виробника материнської плати, то все добре! Якщо ні, перевірте з’єднання компонентів і повторіть спробу.

Виконавши успішний запуск системи, налаштуйте BIOS і встановіть дату й час. Після цього інсталювати вибрану вами ОС не складе для вас ніяких труднощів. Вітаємо! Ваш новий комп’ютер готовий до використання!

#KingstonIsWithYou #KingstonFURY

Пов’язані відео

Пов’язані публікації