Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

жінка перевіряє стан SSD накопичувача на своєму ноутбуку, використовуючи Kingston SSD Manager

Підтримка стану SSD накопичувача через моніторинг статусу SMART

значок SATA SSD накопичувача

SSD накопичувачі надійніші та довговічніші, ніж жорсткі диски, оскільки вони не мають рухомих деталей. Це означає, що вони можуть витримати випадкове падіння. Однак архітектура комірок NAND, які зберігають дані на SSD накопичувачах, накладає обмеження на ресурс запису. Комірки флеш пам’яті можна запрограмувати та стерти лише обмежену кількість разів. Тому дані про використання SSD накопичувача в системі дадуть змогу оцінити залишковий термін експлуатації. На щастя, стан і надійність SSD накопичувача можна відстежувати через моніторинг його статусу SMART.

Що таке моніторинг статусу SMART?

SMART – це абревіатура від Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology (технологія само-моніторингу, аналізу та звітів). Ця система вбудована в більшість сучасних жорстких і SSD накопичувачів і призначена для моніторингу стану накопичувача та виявлення проблем. Моніторинг статусу SMART надзвичайно корисний для відстеження стану SSD накопичувача, залишкового терміну експлуатації, а також для отримання інформації про мінімальну/максимальну/середню температуру, кількість операцій читання/запису хост-контролера за весь термін експлуатації, години роботи та навіть кількість неочікуваних втрат живлення.

Kingston SSD Manager

скріншот програми Kingston SSD Manager на екрані ноутбука

Для SATA SSD накопичувачів система звітності SMART не стандартизована. Більшість виробників накопичувачів створили власні інструменти для відстеження залишкового терміну експлуатації та перевірки статусу SMART своїх накопичувачів. Виробники дисків по-різному підходять до моніторингу статусу SMART, але загалом вони вимірюють схожі характеристики продуктивності та надійності.

Для NVMe SSD накопичувачів система звітності SMART стандартизована. Проте визначено лише мінімальну кількість даних, тому виробники можуть доповнювати дані, впроваджуючи унікальні сторінки журналів, які містять додаткові дані.

SSD накопичувачі Kingston Technology можна відстежувати за допомогою програми Kingston SSD Manager (KSM). Вона дає користувачам можливість відстежувати різні аспекти твердотільного накопичувача Kingston і керувати ними. Можливості Kingston SSD Manager:

 • Відстеження справності, стану та використання накопичувача
 • Перегляд ідентифікаційних даних накопичувача
 • Перегляд і експорт детальних звітів про стан і справність накопичувача
 • Оновлення мікропрограми накопичувача
 • Безпечне стирання даних
 • Керування TCG Opal та IEEE 1667
 • Збільшення резервного обсягу з використанням технології захищеної від хоста області (HPA) на SSD накопичувачах для центрів обробки даних

Завантажте програму Kingston SSD Manager і ознайомтеся з докладним описом різних функцій у посібнику користувача У будь-якому випадку спеціалісти служби підтримки Kingston завжди готові допомогти.

Чи можна підтримувати стан SSD накопичувача іншими способами?

Хоча моніторинг статусу SMART – це чудовий спосіб відстежувати стан і роботу SSD-диска, є інші способи, які допоможуть підтримувати стан вашого SSD накопичувача.

 • Оновлюйте драйвери сховища, коли з’являються нові версії
 • Вимикайте комп’ютер правильно, не завершуйте роботу примусово
 • Встановляйте пов’язані зі сховищем оновлення BIOS
 • Регулярно робіть резервні копії даних
 • Встановлюйте важливі оновлення мікропрограми, які пропонує Kingston SSD Manager, – вони можуть покращити роботу або виправити помилки

Висновки

Важливо періодично перевіряти стан SSD накопичувача. KSM дає змогу відстежувати стан накопичувача, отримувати важливу інформацію про використання диска, попереджає про доступність оновлень мікропрограми та повідомляє про проблеми, які можуть свідчити про те, що термін експлуатації SSD накопичувача добігає кінця. Якщо протягом терміну експлуатації стан SSD накопичувача значно погіршився, замініть його високопродуктивним накопичувачем.

#KingstonIsWithYou

Пов’язані публікації