Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Рука тримає зовнішній SSD-накопичувач Kingston XS1000 на тлі коричневого кольору.
HDD порівняно із зовнішнім SSD

Цифрові носії інформації пройшли довгий шлях з часів стрічкових накопичувачів і дискет. Для сучасних користувачів найпоширенішими комп’ютерними носіями інформації є жорсткі диски (HDD) та твердотільні накопичувачі (SSD). Багато сучасних моделей комп’ютерів вже містять SSD-накопичувачі, але додаткове сховище у вигляді зовнішніх SSD-накопичувачів все ще має право на життя. Звичайно, зовнішні твердотільні накопичувачі також доступні й мають переваги, яких немає у жорстких дисків.

Переваги зовнішніх SSD-накопичувачів

  • SSD швидші за HDD: Твердотільні накопичувачі мають значно вищу швидкість передачі даних порівняно з жорсткими дисками. Найшвидші з наявних на ринку жорстких дисків мають швидкість 160 МБ/с. Навіть SSD початкового рівня, як правило, в три рази швидші, а багато накопичувачів SATA легко забезпечують швидкість читання і запису понад 500 МБ/с. Найпродуктивніші диски NVMe на ринку можуть досягати швидкості до 7 000 МБ/с, що ідеально підходить для передачі великих файлів, таких як відео або графічні файли.
  • SSD більш відмовостійкі, ніж HDD: Завдяки своїй конструкції твердотільні накопичувачі краще протистоять пошкодженням, ніж жорсткі диски. Жорсткі диски складаються з механічних частин, зокрема дисків, що обертаються, які зчитуються і записуються головками, раозміщеними на механічних актуаторах, що рухаються над поверхнями дисків. Диск і пов’язані з ним деталі можуть пошкодитися при падінні або під час безперервної роботи протягом тривалого періоду часу. Це робить жорсткі диски особливо вразливими при використанні в якості зовнішніх накопичувачів, оскільки вони є портативними і вони частіше падають або піддаються ударам під час транспортування або навіть звичайного використання.
  • SSD працюють тихіше, ніж HDD: Знову ж таки, через рухомі механічні частини жорсткі диски можуть шуміти. Хоча для декого це не становить проблему, інші користувачі, які працюють над такими проєктами, як озвучування або зведення звуку, або проводять багато відеоконференцій, можуть віддати перевагу системі з меншим рівнем шуму.
  • SSD менш енергоємні, ніж жорсткі диски: У таких системах, як ноутбуки, де живлення здійснюється від акумулятора, жорсткі диски розряджають акумулятор швидше, ніж SSD-накопичувачі. Це означає, що часто ноутбуки з SSD-накопичувачами можуть працювати від акумулятора довше, ніж аналогічні системи з жорстким диском.
  • SSD легші за HDD: Завдяки типу деталей, які їм потрібні, твердотільні накопичувачі дуже легкі. Залежно від моделі, зовнішній жорсткий диск може важити понад 680 г. Зовнішні SSD-накопичувачі можуть важити всього лише 29 г, як-от зовнішній твердотільний накопичувач Kingston XS2000, який поміщається в кишені та містить при цьому до 4 ТБ високошвидкісної пам’яті.

Переваги HDD

  • Жорсткі диски дешевші, ніж SSD-накопичувачі: Технології виробництва та пов’язані з ними фактори означають, що жорсткі диски дешевші у виробництві, ніж твердотільні накопичувачі, тому вони можуть бути більш економічними при великих обсягах закупівель.
  • Жорсткі диски мають більшу ємність: Оскільки жорсткі диски дешевші у виробництві, моделі великої ємності є більш життєздатними в якості комерційних продуктів. Не тільки дешевше, але й простіше знайти зовнішній жорсткий диск на 10 ТБ, ніж зовнішній твердотільний накопичувач такої ж ємності.

Що обрати: зовнішній SSD-накопичувач або HDD?

Є багато причин рекомендувати твердотільні накопичувачі для використання в якості зовнішнього сховища. Якщо вам потрібне додаткове місце для зберігання фотографій, ігор або відеозаписів, які ви будете регулярно редагувати та переглядати, то зовнішній SSD може бути найкращим вибором для вас. Швидкість, надійність і портативність зовнішнього SSD-накопичувача роблять його ідеальним носієм для зберігання персональних даних. Зовнішній твердотільний накопичувач Kingston XS1000 — один із прикладів чудового накопичувача для початківців: він має ємність 1 або 2 ТБ і швидкість читання/запису до 1000 МБ/с, і все це в корпусі завдовжки менше 69,5 мм.

#KingstonIsWithYou

infographic

Пов’язані відео