Ми помітили, що ви зараз відвідуєте сайт у Великій Британії. Бажаєте відвідати наш основний сайт?

Молодий фахівець разом із колегою сидить за робочим столом і працює за ноутбуком. На столі лежить камера з кількома насадками.
Створення портфоліо фотографа

Демонстрація навичок фотографа

Портфоліо фотографа нагадує резюме для більшості інших професій. А в деяких випадках воно навіть важливіше за резюме. Це збірка найкращих робіт фотографа. Це його візитна картка. Це спосіб наочно показати його креативність, стиль, здібності та відданість справі. Це важлива річ для отримання роботи (читай: заробляння грошей).

До цього питання слід підходити серйозно!

Ми зібрали кілька порад для фотографів про те, як зробити портфоліо, що привертає увагу. Зазвичай ми не займаємося створенням портфоліо, але ми прагнемо допомогти в розв’язанні проблем зі зберіганням цифрових даних. Про це трохи згодом.

Що має бути в портфоліо?

Безумовно, фотографії, зроблені вами. Про це ми поговоримо трохи пізніше. Зараз ми обговоримо інші речі, які вам знадобляться. Окрім бажання побачити ваші фотографії, потенційні клієнти захочуть більше дізнатися про вас.

Створюючи сторінку «Про себе», вкажіть своє ім’я, контактну інформацію (розташування/адреса, номер телефону, адреса електронної пошти), а також розкажіть про свій інтерес до фотографії та свою освіту, якщо вона має відношення до справи. Якщо ви спеціалізуєтеся на якомусь певному жанрі фотографії, вкажіть його та розкажіть, чому ви вибрали саме його. Згадайте всі нагороди, які ви, можливо, отримували. Список попередніх клієнтів і фотографії, які ви робили для них, є розумним доповненням до вашого профілю. Додайте посилання на всі соціальні мережі, в яких ви присутні, а також розцінки на послуги. Будьте лаконічні. Достатньо чотирьох або п’яти абзаців.

Які фотографії слід додати

На столі лежить камера разом із наполовину вставленою картою пам’яті Kingston Canvas Go! Plus на 512 ГБ. На столі також знаходяться кактус і папка.

Якщо стисло: найкращі з найкращих. Очевидно, це та справа, яку не можна робити нашвидкуруч. НЕ ПОСПІШАЙТЕ!!!

Сподіваємося, що ви вже впорядкували свої фотографії належним чином. Якщо ні, то було б непогано спочатку це зробити. Це суттєво спростить вам роботу з пошуку конкретних типів фотографій. Упорядкувавши фотографії, ви також зможете відсіяти ті, які не гідні бути представленими у вашому портфоліо. Наприклад, варто видалити необроблені фотографії, розмиті або пробні знімки, особисті фото сім’ї/друзів, фотографії з відпустки тощо.

Тепер найскладніше та найвідповідальніше — вибір фотографій.

  • Краще менше, ніж більше. Цілком достатньо від 15 до 20 фотографій. Понад 30 — це вже перебір.
  • Різноманітність — це саме та приправа, що надає життю та вашому портфоліо пікантної гостроти. Слід уникати подібних або однакових знімків. Різні типи фотографій, кольори, освітлення й композиція продемонструють вашу універсальність і можливості.
  • Якщо ви фотограф широкого профілю, який не спеціалізуєтеся в якомусь одному жанрі, створіть портфоліо для кожної категорії. Клієнт, який шукає весільного фотографа, не буде зацікавлений у ваших фото мотоциклів, навіть якщо вони відзначені багатьма нагородами.
  • Залиште в розділі фотографій вашого портфоліо лише фотографії. Підписи, передісторії або милі емодзі лише вбивають настрій. Портфоліо носить візуальний, а не редакційний характер, тому нехай ваші роботи говорять самі за себе.
  • Після першого відбору може залишитися набагато більше знімків, ніж потрібно (пам’ятайте, що 15–20 найкращих знімків є вашою кінцевою метою). Тепер можна розпочинати відсіювання.
  • Повторіть описаний вище крок.

Повторіть ще раз (і так стільки разів, скільки знадобиться). Не забувайте про категорію вашого портфоліо. Один жанр на портфоліо. Більшість корпоративних маркетологів не зацікавляться знімками наречених на пляжі.

Перевірте своє портфоліо на практиці

Молода жінка на тлі міського пейзажу тримає в руках камеру, пропонуючи її глядачеві.

Підготувавши свій перший варіант портфоліо, перевірте його на практиці. Нехай сторонні люди ознайомляться з ним. Спитайте у них, наскільки привабливим є дизайн/макет. Чи переконливі фотографії? Чи достатньо фотографій? Чи не занадто їх багато? Що треба вдосконалити? Ви б захотіли найняти мене на роботу, переглянувши цей портфоліо?

Спробуйте отримати конструктивні відгуки від представників трьох груп: професійних фотографів, творчих людей, які не займаються фотографією, і друзів або членів сім’ї. Думка професійних фотографів має найбільшу вагу.

Портфоліо старої школи досі в моді

Сьогодні цифрові портфоліо стали нормою нашого життя. Але й досі існує багато підстав для випуску друкованої версії. Хоча потенційні клієнти можуть побачити цифрове портфоліо практично у будь-якій точці земної кулі, якісна друкована версія може стати справжнім відкриттям і серйозно допомогти з реалізацією ваших робіт під час зустрічі з місцевими клієнтами. Завдяки друкованій копії ви не лише виглядатимете як професіонал, але й зможете передати ваше бережне ставлення до фотографій.

Підтримуйте своє портфоліо в актуальному стані

Ваше портфоліо — це не одноразова акція. Воно має відображати ваш поточний стан професійного розвитку. Фотографії навіть річної або дворічної давності можуть виглядати застарілими. Візьміть за звичку регулярно переглядати та оновлювати портфоліо: щокварталу, щопівроку або щороку. Якщо ви додаєте, не забувайте також і віднімати. Загальна кількість фотографій має варіюватися від 15 до 20.

Внесок Kingston

Привабливість цифрового портфоліо полягає в його простоті та низькій вартості відправки клієнту. Кілька кліків, і все готово. Як вже було сказано на початку, Kingston відповідає за зберігання цифрових даних. Так, портфоліо можна зберігати на ПК або ноутбуку, а також у хмарі. Але компанія Kingston пропонує кілька зручних мобільних рішень для зберігання ваших портфоліо:

  • USB-накопичувачі з шифруванням
  • високопродуктивні/високоємнісні карти пам’яті SD і micro-SD (наприклад, Canvas React Plus і Canvas Go! Plus, призначені для промислового використання, з варіантами ємності до 1 ТБ)
  • надшвидкісні зовнішні SSD-накопичувачі, як XS2000

У чому цінність використання цих накопичувачів? Портативність. Візьміть його з собою на зустріч із потенційним клієнтом, під’єднайте до будь-якого мультимедійного пристрою для комфортного перегляду, і ваше портфоліо предстане в усій красі перед вашим клієнтом.

Ось і все. Всього кілька порад від нас, які допоможуть вам ефективно розвивати свою кар’єру фотографа.

#KingstonIsWithYou

Пов’язані відео